Tour of Oman 2018: etap 6. Pobudka Kristoffa, wyścig Lutsenki

Alexey Lutsenko (Astana) zwyciężył w 9. wyścigu Tour of Oman. Ostatni finisz należał do mistrza Europy Alexandra Kristoffa (Katusha-Alpecin).

Norweg na finiszu uporał się z Francuzem Bryanem Coquardem (Vital Concept) oraz Włochem Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo) i odniósł tym samym pierwszy triumf w sezonie.

W klasyfikacji generalnej Lutsenko pokonał o 11 sekund wczorajszego triumfatora i swojego drużynowego kolegę Miguela Angela Lopeza i o 28 sekund Hiszpana Gorkę Izagirre (Bahrain-Merida).

Dla 25-letniego Kazacha to pierwszy poważny sukces w wyścigu etapowym. Poprzednio podopieczny Aleksandra Winokurowa triumfował w Tour of Hainan (2016) i Tour of Almaty (2017), a w ostatnich latach uzbierał kilka etapowych sukcesów - na trasie Vuelta a Espana (2017), Tour de Suisse (2015) czy Paryż-Nicea (2016).

Drugie miejsce na królewskim odcinku w Omanie to póki co najlepszy pokaz umiejętności wspinania się młodego kolarza, który w ostatnich latach swoich sił próbował także na brukach, na 3. miejscu kończąc Dwars door Vlaanderen (2017) czy zapisując 14. miejsce w Ronde van Vlaanderen (2016).

Wyniki 6. etapu Tour of Oman 2018 (2.HC), Al Mouj Muscat - Matrah Corniche (135,5 km):

  1 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates           3:11:29
  2 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club
  3 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
  4 Magnus Nielsen (Den) Astana Pro Team
  5 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
  6 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
  7 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  8 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  9 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 10 Floris Gerts (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 11 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 12 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
 13 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 14 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credit
 15 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Samsic
 16 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 17 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 18 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 19 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida
 20 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 21 Michael Carbel Svendgaard (Den) Fortuneo-Samsic
 22 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 23 Moreno Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 24 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates
 25 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 26 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 27 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 28 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team
 29 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
 30 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA
 31 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 32 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
 33 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club
 34 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 35 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
 36 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 37 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 38 Simone Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 39 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 40 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 41 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 42 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA
 43 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 44 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
 45 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 46 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 47 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 48 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
 49 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 50 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
 51 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 52 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 53 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 54 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 55 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 56 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credit
 57 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
 58 Mcnally Mark (GBr) Wanty-Groupe Gobert
 59 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 60 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
 61 Maximilian Richard Walscheid (Ger) Team Sunweb
 62 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 63 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
 64 Danilo Celano (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
 65 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
 66 Nicolas Edet (Fra)Cofidis, Solutions Credit
 67 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors
 68 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 69 Johannes Fröhlinger 9Ger) Team Sunweb
 70 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
 71 Matarranz Fraile (Spa) Astana Pro Team
 72 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credit
 73 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                      00:24
 74 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 00:35
 75 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport                  00:47
 76 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credit     00:55
 77 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credit
 78 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA       01:05
 79 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Club                    01:11
 80 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      01:22
 81 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 82 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 83 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert                01:27
 84 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 85 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 86 Alberdi Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 87 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                   01:31
 88 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA  02:07
 89 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 90 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 91 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 92 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 93 Kristijan ?urasek (Cro) UAE Team Emirates              02:11
 94 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credit           02:13
 95 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Samsic
 96 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 97 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   02:39
 98 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA          02:52
 99 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
100 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
101 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club
102 Danny Pate (USA) Rally Cycling
103 Eric Young (USA) Rally Cycling
104 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
105 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              03:22
106 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club                 03:28
107 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic                      03:38
108 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            03:53
109 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    04:13
110 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
111 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team             04:30
112 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport
113 Pim Ligthart (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij         05:40
114 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Club                05:42
115 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                      08:04
116 Tyler Magner (USA) Rally Cycling                       08:27
DNF Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
DNF Scott Davies (GBr) Dimension Data
DNF Artijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
DNF Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club
DSQ Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
DNF Charles Bradley Huff (USA) Rally Cycling

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team               22:49:50
  2 Moreno Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               00:11
  3 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida           00:28
  4 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credit          00:30
  5 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                      00:32
  6 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                 01:05
  7 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credit         01:14
  8 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert         01:24
  9 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     01:29
 10 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates     01:37
 11 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                   01:54
 12 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   02:02
 13 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 14 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 02:15
 15 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                     02:16
 16 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                02:17
 17 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  02:34
 18 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                   03:06
 19 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    03:15
 20 Nicolas Edet (Fra)Cofidis, Solutions Credit
 21 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        03:48
 22 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic            05:40
 23 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   05:45
 24 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       05:47
 25 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          06:23
 26 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                      06:30
 27 Floris Gerts (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij         06:42
 28 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         07:18
 29 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij  07:36
 30 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Samsic              08:05
 31 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       08:06
 32 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   09:08
 33 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     09:23
 34 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert              09:29
 35 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             09:41
 36 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        10:29
 37 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    10:31
 38 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  11:27
 39 Danilo Celano (Ita) Caja Rural-Seguros RGA             11:35
 40 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                      12:13
 41 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  12:15
 42 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    12:18
 43 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        12:27
 44 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     13:10
 45 Matarranz Fraile (Spa) Astana Pro Team                 13:21
 46 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       13:28
 47 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             14:36
 48 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team                  14:37
 49 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   14:44
 50 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA       15:07
 51 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 16:39
 52 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                      16:50
 53 Magnus Nielsen (Den) Astana Pro Team                   17:06
 54 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    18:10
 55 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     18:58
 56 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
 57 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      18:59
 58 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                     19:22
 59 Johannes Fröhlinger 9Ger) Team Sunweb                  19:34
 60 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA  19:39
 61 Simone Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert              19:53
 62 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    19:59
 63 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        20:24
 64 Kristijan ?urasek (Cro) UAE Team Emirates              20:40
 65 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling                    20:42
 66 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Samsic                    24:35
 67 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club               24:39
 68 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport                      24:52
 69 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin             24:55
 70 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Samsic                    25:28
 71 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport                  25:36
 72 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credit          25:45
 73 Adam De Vos (Can) Rally Cycling                        26:21
 74 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           26:56
 75 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club                 27:40
 76 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  27:42
 77 Mcnally Mark (GBr) Wanty-Groupe Gobert                 27:53
 78 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert                29:20
 79 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors              29:21
 80 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                   29:30
 81 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          30:50
 82 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            31:30
 83 Michael Carbel Svendgaard (Den) Fortuneo-Samsic        32:42
 84 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           32:47
 85 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   32:49
 86 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                   32:58
 87 Danny Pate (USA) Rally Cycling                         33:08
 88 Alberdi Ventoso (Spa) BMC Racing Team                  34:04
 89 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                      35:13
 90 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team             35:53
 91 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA             36:00
 92 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA               36:44
 93 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credit         37:19
 94 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Club                    37:25
 95 Pim Ligthart (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij         38:21
 96 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              38:27
 97 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 38:29
 98 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA          40:08
 99 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida                       40:54
100 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club                41:07
101 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise         41:24
102 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb                      41:56
103 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credit     43:39
104 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                45:33
105 Eric Young (USA) Rally Cycling                         46:44
106 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors                 48:15
107 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credit           48:21
108 Maximilian Richard Walscheid (Ger) Team Sunweb         49:37
109 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                    50:10
110 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club                 52:35
111 Tyler Magner (USA) Rally Cycling                       53:50
112 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   57:45
113 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic                      58:20
114 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       59:59
115 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert              01:02:33
116 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Club             01:05:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: