Volta ao Algarve 2018: etap 4. Dylan Groenewegen bezbłędnie

Dylan Groenewegen

Dylan Groenewegen (Team LottoNL - Jumbo) triumfował w Tavirze na mecie czwartego odcinka portugalskiego wyścigu Volta ao Algarve.

Holender pokonał na finiszu Włocha Matteo Pelucchiego (Bora-hansgrohe) oraz Niemca Johna Degenkolba (Trek-Segafredo). 10. miejsce zajął Michał Kwiatkowski (Team Sky).

W klasyfikacji generalnej, przed decydującym odcinkiem na Malhão, nie zaszły znaczące zmiany. Geraint Thomas (Team Sky) o 19 sekund wyprzedza swojego drużynowego kolegę Michała Kwiatkowskiego i o 32 sekundy Nelsona Oliveirę (Movistar Team).

Ściganie już od pierwszych kilometrów nakręcali Benjamin King (Dimension Data), Rory Sutherland (UAE Team Emirates), Julen Amezqueta (Caja Rural-Seguros RGA), Bruno Silva (Efapel), Aleksandr Grigorev (Sporting-Tavira) oraz João Rodrigues (W52-FC Porto), szybko zyskując 4 minuty przewagi nad peletonem, w którym jechał lider imprezy Geraint Thomas (Team Sky).

Płaski etap nie dawał wielkich szans uciekinierom, którzy trzymani byli na bezpieczny dystans. Przewaga spadła poniżej dwóch minut w obrębie ostatnich 50 kilometrów, a na 25 kilometrów przed metą szóstce pozostało zalewie 70 sekund.

20 kilometrów przed metą, na niewielkim wzniesieniu, Silva stracił kontakt z czołówką, natomiast z peletonu ruszył Philippe Gilbert (Quick-Step Floors), otrzymując wsparcie ze strony Guillaume Bonnafonda (Cofidis) oraz Dylana Teunsa (BMC Racing). Trójka szybko minęła słabnącego Portugalczyka, przygarnęła jeszcze Jashę Sütterlina (Movistar), i wkrótce dołączyła do liderów.

W peletonie brakowało współpracy i w momencie ataku Gilberta na czele pracowali tylko pojedynczy kolarze - Bram Tankink (LottoNL - Jumbo), Matthias Brändle i Ignatas Konovalovas (FDJ). Sytuacja zmieniła się przy wjeździe na ostatnie 10 kilometrów - na czele pojawiły się liczniej reprezentowane zespoły FDJ, LottoNL - Jumbo oraz Bora-hansgrohe.

Prowadzący utrzymywali się przez kilka kilometrów w zasięgu wzroku grupy i skapitulowali tylko na trzy kilometry przed metą. Finisz rozkręcali kolarze Trek-Segafredo, na kole mając zawodników Bory i LottoNL - Jumbo.

Holenderska ekipa rozegrała końcówkę fantastycznie - trzy żółte koszulki znalazły się na czele po ostatnim zakręcie, a pracy kolegów nie zmarnował Dylan Groenewegen, zdecydowanie pokonując Matteo Pelucchiego (Bora-hansgrohe) i odnosząc drugie etapowe zwycięstw w tegorocznej edycji wyścigu.

Wyniki 4. etapu Volta ao Algarve 2018 (2.HC), Almodôvar - Tavira (199,2 km):

1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                            4:33:49  
2 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe    
3 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo    
4 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors    
5 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team    
6 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert    
7 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
8 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal    
9 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team    
10 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky    
11 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors    
12 Arnaud Demare (Fra) FDJ    
13 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo    
14 Samuel Caldeira (Por) W52-FC Porto                                00:03  
15 Luís Mendonça (Por) Aviludo-Louletano-Uli    
16 João Matias (Por) Vito-Feirense-Blackjack    
17 Francisco Campos (Por) Miranda-Mortágua    
18 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates    
19 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data    
20 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe    
21 Vicente Rubio (Spa) Aviludo-Louletano-Uli    
22 Geraint Thomas (GBr) Team Sky    
23 Jaime Roson (Spa) Movistar Team    
24 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors    
25 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo    
26 Oscar Pelegri (Spa) Radio Popular-Boavista    
27 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team    
28 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe    
29 Alejandro Manue Marque (Spa) Sporting-Tavira    
30 César Martingil (Por) Liberty Seguros-Carglass    
31 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky    
32 Oscar Hernandez (Spa) Aviludo-Louletano-Uli    
33 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    
34 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky   
35 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert    
36 Daniel Mestre (Por) Efapel    
37 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb    
38 Xuban Errazquin (Spa) Vito-Feirense-Blackjack    
39 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo    
40 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates    
41 Nicola Toffali (Ita) Sporting-Tavira    
42 Andre Crispim (Por) Liberty Seguros-Carglass    
43 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin    
44 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits    
45 Gustavo Veloso (Spa) W52-FC Porto    
46 António Barbio (Por) Miranda-Mortágua    
47 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb    
48 Rafael Silva (Por) Efapel    
49 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin    
50 Ricardo Mestre (Por) W52-FC Porto    
51 César Fonte (Por) W52-FC Porto    
52 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe    
53 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team    
54 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team    
55 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors    
56 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin    
57 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data    
58 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo    
59 Amund Grøndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo    
60 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin    
61 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data    
62 Gonçalo Carvalho (Por) Miranda-Mortágua    
63 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors    
64 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe    
65 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates    
66 Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA    
67 Mario Gonzalez (Spa) Sporting-Tavira    
68 Nuno Almeida (Por) LA.Aluminios    
69 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team    
70 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data    
71 Fábio Mansilhas (Por) LA.Aluminios    
72 Luis Alfonso (Por) Vito-Feirense-Blackjack    
73 Jóni Brandão (Por) Sporting-Tavira    
74 Igor Anton (Spa) Dimension Data    
75 Michał Gołaś (Pol) Team Sky    
76 Gonçalo Leaça (Por) LA.Aluminios    
77 Henrique Casimiro (Por) Efapel    
78 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data    
79 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb    
80 André Carvalho (Por) Liberty Seguros-Carglass    
81 David Livramento (Por) Sporting-Tavira    
82 Hugo Nunes (Por) Miranda-Mortágua    
83 Luís Fernandes (Por) Aviludo-Louletano-Uli    
84 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin    
85 Edgar Pinto (Por) Vito-Feirense-Blackjack    
86 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert    
87 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA    
88 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert    
89 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb    
90 Venceslau Fernandes (Por) Liberty Seguros-Carglass    
91 Rui Vinhas (Por) W52-FC Porto    
92 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb    
93 Rafael Lourenço (Por) Liberty Seguros-Carglass    
94 Hugo Sancho (Por) Vito-Feirense-Blackjack    
95 João Benta (Por) Radio Popular-Boavista    
96 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors    
97 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits    
98 Chad Haga (USA) Team Sunweb    
99 Luís Gomes (Por) Radio Popular-Boavista    
100 Gaspar Gonçalves (Por) Liberty Seguros-Carglass    
101 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates    
102 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb    
103 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team    
104 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe    
105 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates    
106 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team    
107 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team    
108 José Fernandes (Por) W52-FC Porto    
109 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors    
110 Mickael Delage (Fra) FDJ    
111 Jesus Del Pino (Spa) Efapel    
112 Márcio Barbosa (Por) Aviludo-Louletano-Uli    
113 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA    
114 Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural-Seguros RGA    
115 Jorge Magalhães (Por) Miranda-Mortágua    
116 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team    
117 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky    
118 Nuno Meireles (Por) Miranda-Mortágua    
119 Yury Trofimov (Rus) Radio Popular-Boavista    
120 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert    
121 Egor Silin (Rus) Radio Popular-Boavista    
122 Marcos Jurado (Spa) Efapel    
123 Paulo Silva (Por) LA.Aluminios    
124 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits    
125 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo    
126 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team    
127 Nuno Bico (Por) Movistar Team                                    00:31  
128 David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista    
129 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert                   00:38  
130 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                              00:43  
131 André Evangelista (Por) Aviludo-Louletano-Uli                    00:46  
132 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe                         00:50  
133 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting-Tavira    
134 Domingos Gonçalves (Por) Radio Popular-Boavista    
135 Joao Rodrigues (Por) W52-FC Porto                                00:54  
136 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                                01:03  
137 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                            01:06  
138 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                                01:08  
139 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                                  01:10  
140 João Fernandes (Por) LA.Aluminios                                01:25  
141 Owain Doull (GBr) Team Sky    
142 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                            01:27  
143 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal    
144 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal    
145 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              01:30  
146 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                                 01:42  
147 Davide Cimolai (Ita) FDJ                                         01:47  
148 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits                  01:51  
149 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert    
150 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                         01:52  
151 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                                    02:07  
152 Benjamin King (USA) Dimension Data                               02:23  
153 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates    
154 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                            02:35  
155 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                                 02:41  
156 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal    
157 Pedro Paulinho (Por) Efapel                                      02:56  
158 Patrick Videira (Por) LA.Aluminios                               03:14  
159 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo                                 03:38  
160 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo    
161 Damien Marques (Fra) Miranda-Mortágua                            05:16  
162 Bruno Silva (Por) Efapel                                         07:52

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                   14:35:50  
2 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                                  00:19
3 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                                00:32  
4 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                                00:52  
5 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team                           00:53  
6 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                                 01:01  
7 Jaime Roson (Spa) Movistar Team                                    01:18  
8 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors                      01:19  
9 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe                          01:20  
10 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                                    01:24  
11 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                                01:31  
12 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                               01:44  
13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                                       01:53  
14 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                              01:55  
15 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                             01:58  
16 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                             02:03  
17 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                                02:09  
18 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data    
19 Vicente Rubio (Spa) Aviludo-Louletano-Uli                         02:16  
20 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates                      02:23  
21 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                                02:40  
22 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin                          02:42  
23 Alejandro Manue Marque (Spa) Sporting-Tavira                      02:46  
24 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA                        02:47  
25 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                             02:58  
26 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                                03:01  
27 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                             03:02  
28 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                            03:05  
29 Daniel Mestre (Por) Efapel                                        03:11  
30 César Fonte (Por) W52-FC Porto                                    03:16  
31 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                                 03:42  
32 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors                          03:43  
33 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                              03:50  
34 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert                       03:51  
35 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                             04:02  
36 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo                              04:09  
37 Henrique Casimiro (Por) Efapel                                    04:12  
38 Luís Mendonça (Por) Aviludo-Louletano-Uli    
39 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                                 04:15  
40 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                                   04:19  
41 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert                           04:21  
42 Gustavo Veloso (Spa) W52-FC Porto                                 04:28  
43 Igor Anton (Spa) Dimension Data                                   04:38  
44 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits              04:50  
45 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA             04:58  
46 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky    
47 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                               05:00  
48 Jóni Brandão (Por) Sporting-Tavira                                05:04  
49 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                               05:05  
50 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                                   05:06  
51 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                                 05:08  
52 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                               05:14  
53 José Fernandes (Por) W52-FC Porto                                 05:16  
54 Jesus Del Pino (Spa) Efapel                                       05:21  
55 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal    
56 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                           05:32  
57 Amund Grøndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo                         05:41  
58 Rui Vinhas (Por) W52-FC Porto                                     06:03  
59 André Carvalho (Por) Liberty Seguros-Carglass                     06:07  
60 Egor Silin (Rus) Radio Popular-Boavista                           06:12  
61 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                              06:15  
62 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA               06:31  
63 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits    
64 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                         06:56  
65 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                                  07:00
66 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                                 07:08  
67 Oscar Hernandez (Spa) Aviludo-Louletano-Uli                       07:17  
68 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                                   07:25  
69 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                                     07:26  
70 Luis Alfonso (Por) Vito-Feirense-Blackjack                        07:28  
71 Edgar Pinto (Por) Vito-Feirense-Blackjack                         07:32  
72 Andre Crispim (Por) Liberty Seguros-Carglass                      07:38  
73 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert                    07:44  
74 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting-Tavira                          07:57  
75 Xuban Errazquin (Spa) Vito-Feirense-Blackjack                     08:32  
76 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors                          08:33  
77 Mario Gonzalez (Spa) Sporting-Tavira                              08:36  
78 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                           08:37  
79 Hugo Nunes (Por) Miranda-Mortágua                                 08:39  
80 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert                          09:04  
81 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                               09:09  
82 David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista                      09:16  
83 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                       09:25
84 Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural-Seguros RGA                     09:36  
85 Rafael Silva (Por) Efapel    
86 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                                  09:49  
87 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                               09:59  
88 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo                                  10:02  
89 Jorge Magalhães (Por) Miranda-Mortágua                            10:03  
90 João Benta (Por) Radio Popular-Boavista                           10:20  
91 Gonçalo Carvalho (Por) Miranda-Mortágua                           10:34  
92 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                               10:46  
93 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                                 10:48  
94 Nuno Meireles (Por) Miranda-Mortágua                              10:51  
95 Venceslau Fernandes (Por) Liberty Seguros-Carglass                11:06  
96 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert                11:07  
97 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                                11:12  
98 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                                     11:20  
99 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                                     11:27  
100 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                                  11:54  
101 Luís Gomes (Por) Radio Popular-Boavista                          12:00  
102 Joao Rodrigues (Por) W52-FC Porto                                12:02  
103 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                           12:03  
104 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal                               12:23  
105 Hugo Sancho (Por) Vito-Feirense-Blackjack                        12:29  
106 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                         13:06  
107 Owain Doull (GBr) Team Sky                                       13:08  
108 Nuno Almeida (Por) LA.Aluminios                                  13:12  
109 Gaspar Gonçalves (Por) Liberty Seguros-Carglass                  13:14  
110 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 13:32  
111 Nuno Bico (Por) Movistar Team                                    13:50  
112 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                              14:12  
113 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                            14:15  
114 Benjamin King (USA) Dimension Data                               14:22  
115 Luís Fernandes (Por) Aviludo-Louletano-Uli                       15:38  
116 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                          17:01  
117 Mickael Delage (Fra) FDJ                                         17:38  
118 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits                  17:59  
119 Chad Haga (USA) Team Sunweb                                      18:05  
120 João Fernandes (Por) LA.Aluminios                                18:11  
121 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                            18:15  
122 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                                 18:20  
123 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                          18:28  
124 Rafael Lourenço (Por) Liberty Seguros-Carglass                   18:29  
125 Márcio Barbosa (Por) Aviludo-Louletano-Uli                       18:46  
126 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                              19:06  
127 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe                         19:09  
128 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   19:23  
129 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team                               19:34  
130 Nicola Toffali (Ita) Sporting-Tavira                             19:37  
131 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                               20:01  
132 João Matias (Por) Vito-Feirense-Blackjack                        20:32  
133 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits             20:40  
134 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                           20:42  
135 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                             20:44  
136 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                            20:56  
137 Fábio Mansilhas (Por) LA.Aluminios                               20:59  
138 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                            21:07  
139 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe                         21:16  
140 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                                 21:18  
141 Domingos Gonçalves (Por) Radio Popular-Boavista                  21:20  
142 Ricardo Mestre (Por) W52-FC Porto                                21:30  
143 António Barbio (Por) Miranda-Mortágua                            21:48  
144 Davide Cimolai (Ita) FDJ                                         21:57  
145 Gonçalo Leaça (Por) LA.Aluminios                                 22:09  
146 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                            22:36  
147 Samuel Caldeira (Por) W52-FC Porto                               22:41  
148 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                            23:14  
149 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                                23:19  
150 Yury Trofimov (Rus) Radio Popular-Boavista                       23:23  
151 Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA                         23:38  
152 Francisco Campos (Por) Miranda-Mortágua                          23:47  
153 César Martingil (Por) Liberty Seguros-Carglass                   23:56  
154 Marcos Jurado (Spa) Efapel                                       24:14  
155 Paulo Silva (Por) LA.Aluminios                                   25:21  
156 David Livramento (Por) Sporting-Tavira                           26:10  
157 Oscar Pelegri (Spa) Radio Popular-Boavista                       26:28  
158 Bruno Silva (Por) Efapel                                         26:41  
159 André Evangelista (Por) Aviludo-Louletano-Uli                    26:44  
160 Patrick Videira (Por) LA.Aluminios                               29:49  
161 Pedro Paulinho (Por) Efapel                                      30:58  
162 Damien Marques (Fra) Miranda-Mortágua                            46:20

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: