Rui Costa ponownie skoncentruje się na klasykach

Rui Costa

Mistrz świata z 2013 roku Rui Costa (UAE Team Emirates) w tym sezonie ponownie skupi się na rywalizacji w wyścigach klasycznych i tygodniowych.

Portugalczyk od kilku lat chciał się przekwalifikować na zawodnika walczącego w klasyfikacji generalnej Grand Tourów. W rozmowie z portalem "Velonews" poinformował o ponownej zmianie specjalizacji.

Przez ostatnie dwa-trzy lata poświęciłem się wyłącznie przygotowaniom do Tour de France. Spowodowało to, że straciłem dawny błysk, który miałem wcześniej. Pracowałem nad poprawieniem jazdy w górach, przez co straciłem wiele okazji, które się nadarzały. Teraz zapominam o Wielkich Tourach i koncentruję się nad tym, aby być Rui Costą sprzed pięciu lat

- powiedział.

Do największych sukcesów 31-latka, poza tęczową koszulką mistrza świata, należą trzy zwycięstwa w wyścigu Tour de Suisse (2012, 2013 i 2014) oraz trzy etapowe triumfy podczas Tour de France w 2011 i 2013 roku.

Costa zaznaczył, że nie odpuszcza trzytygodniowych wyścigów całkowicie, a na ich trasach będzie pomagał liderom swojej ekipy w walce o końcowy triumf. Drużyna ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich w ostatnim okienku transferowym zakontraktowała m.in. Fabio Aru, Daniela Martina oraz Alexandra Kristoffa.

W tym roku pracuję nad innymi rzeczami. Bardziej koncentruję się na wyścigach jednodniowych oraz tygodniowych. Zmieniłem swój trening, aby mieć więcej siły. Z pewnością nadal będę startować w wyścigach trzytygodniowych, ale teraz tylko jako pomocnik naszego lidera w walce o klasyfikacje generalną. Na drugim miejscu jest moja walka o etapowe triumfy

- dodał.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: