Vuelta a Andalucia 2018: etap 3. Sacha Modolo zalicza poprawkę

Sacha Modolo

Sacha Modolo (Education First-Drapac) najszybciej finiszował z peletonu w końcówce trzeciego odcinka Vuelta a Andalucia.

Drugi na linii mety zameldował się Carlosa Barbero (Movistar Team), a trzeci Nelson Soto (Caja Rural).

W klasyfikacji generalnej nie zaszły istotne zmiany, liderem zmagań pozostał Holender Wout Poels (Team Sky).

Trzeci dzień ścigania pechowo rozpoczął się dla drużyny CCC Sprandi Polkowice, gdyż po upadku zerwał paznokcie u doni i w konsekwencji tej bolesnej kontuzji wycofał się Amaro Antunes. Podobnych kłopotów nie mieli Marco Minnaard (Wanty), Alvaro Cuadros (Caja Rural), Hector Saez (Euskadi Basque Country) i Oscar Cabedo (Burgos BH), którzy podjęli akcję zaczepną na niemal płaskiej trasie.

Czwórka wypracowała niedużo, bo tylko ponad 3 minuty przewagi. Tempo było wysokie, 18 kilometrów przed metą z przodu pozostali Cuadros i Saez, ale i ich przygodę peleton wkrótce zakończył.

Zwycięzcę etapowego wyłonił masowy sprint, nieco zaburzony przez kraksę w ostatnim zakręcie. Najszybszy okazał się Modolo, który wyraźnie pokonał Barbero.

Wyniki 3. etapu Vuelta a Andalucia - Ruta Ciclista del Sol 2018 (2.HC), Mancha Real - Herrera (165,1 km):

  1 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac         3:48:17
  2 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
  3 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
  4 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
  5 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
  6 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country
  7 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
  8 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot
  9 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 10 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 11 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 12 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan
 13 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
 14 Michael Goolaerts (Bel) Veranda's Willems Crelan
 15 Wout Poels (Ned) Team Sky
 16 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 17 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 18 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 19 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
 20 Martijn Budding (Ned) Roompot
 21 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 22 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 23 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 24 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 25 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 26 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
 27 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 28 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 29 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 30 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
 31 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
 32 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 33 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 34 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
 35 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 36 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 37 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 38 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
 39 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
 40 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 41 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy
 42 Gotzon Martin Sanz (Spa) Team Euskadi
 43 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence KTM
 44 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 45 Lars Bak (Den) Lotto Soudal
 46 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Team Euskadi
 47 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM
 48 Stef Clement (Ned) LottoNL-Jumbo
 49 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 50 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 51 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
 52 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 53 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country
 54 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 55 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 56 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 57 Chris Froome (GBr) Team Sky
 58 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
 59 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural
 60 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 61 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 62 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo
 63 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
 64 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 65 José Mendes (Por) Burgos BH
 66 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 67 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 68 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural
 69 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 70 Nick van der Lijke (Ned) Roompot
 71 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 72 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH
 73 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling
 74 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 75 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 76 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 77 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
 78 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 79 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 80 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 81 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
 82 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 83 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 84 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 85 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 86 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling
 87 Robbert de Greef (Ned) Roompot
 88 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 89 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 90 Ricardo Garcia (Spa) Team Euskadi
 91 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Team Euskadi
 92 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 93 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 94 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 95 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 96 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
 97 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 98 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 99 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
100 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Team Euskadi
101 Robert Britton (Can) Rally Cycling
102 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
103 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling
104 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
105 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
106 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
107 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
108 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice
109 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
110 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan
111 Imerio Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
112 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
113 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
114 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
115 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
116 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
117 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team                  00:42
118 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
119 Christian Knees (Ger) Team Sky                         00:51
120 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot                          00:56
121 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM
122 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                     00:56
123 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                        01:07
124 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
125 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo               01:27
126 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     01:30
127 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert               01:36
128 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     01:51
129 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     02:43
130 Jeroen Meijers (Ned) Roompot                           02:48
131 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom-Rusvelo                 02:58
132 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapa     03:08
133 David Tanner (Aus) Veranda's Willems Crelan
134 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovin     03:47
135 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KTM
136 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
137 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
138 Jon Ander Insausti (Spa) Team Euskadi
139 Kohei Uchima (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
140 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          05:04
141 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team             05:05
142 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country
143 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty-Groupe Gobert              05:07
144 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural                 08:23
145 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
146 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
147 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
148 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Spa) Team Euskadi
149 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Wout Poels (Ned) Team Sky                           12:48:00
  2 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                00:02
  3 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
  4 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                        00:04
  5 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
  6 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         00:17
  7 Chris Froome (GBr) Team Sky                            00:27
  8 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Coun     00:34
  9 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                     00:38
 10 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  00:40
 11 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           00:46
 12 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        00:48
 13 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 14 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille Provence     00:51
 15 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                00:53
 16 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       00:56
 17 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Countr     01:02
 18 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               01:04
 19 Philip Deignan (Irl) Team Sky                          01:05
 20 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                     01:08
 21 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        01:11
 22 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                     01:14
 23 José Mendes (Por) Burgos BH
 24 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  01:26
 25 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural
 26 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             01:39
 27 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert                01:53
 28 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Team Euskadi        02:08
 29 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy          02:13
 30 Martijn Budding (Ned) Roompot                          02:16
 31 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      02:22
 32 Stef Clement (Ned) LottoNL-Jumbo                       02:24
 33 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                 02:30
 34 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
 35 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                  02:42
 36 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                02:43
 37 Robert Britton (Can) Rally Cycling
 38 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo                02:50
 39 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
 40 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provenc     03:11
 41 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 42 Nick van der Lijke (Ned) Roompot                       03:29
 43 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 44 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          03:33
 45 Gotzon Martin Sanz (Spa) Team Euskadi                  03:43
 46 Ricardo Garcia (Spa) Team Euskadi
 47 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo              03:49
 48 Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan              04:11
 49 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural             04:14
 50 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 51 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling                      04:36
 52 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 53 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 54 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                 04:47
 55 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              04:53
 56 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     05:13
 57 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        05:46
 58 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 59 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        05:54
 60 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                  06:27
 61 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country        07:47
 62 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        07:51
 63 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   07:59
 64 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH
 65 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 66 Lars Bak (Den) Lotto Soudal
 67 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 68 Pablo Torres Muino (Spa) Burgos BH
 69 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
 70 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               08:08
 71 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     08:20
 72 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                        09:06
 73 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                     09:12
 74 Colin Joyce (USA) Rally Cycling                        10:06
 75 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie                     11:24
 76 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              11:33
 77 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice                 12:16
 78 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo                   12:51
 79 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille         14:56
 80 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
 81 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
 82 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Team Euskadi
 83 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapa     15:13
 84 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team                  15:37
 85 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale              15:43
 86 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal                      16:02
 87 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                     16:22
 88 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     17:07
 89 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                   17:33
 90 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling
 91 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert             17:59
 92 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural              18:08
 93 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Team Euskadi     18:14
 94 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot                          18:29
 95 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      18:30
 96 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        18:41
 97 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                     18:58
 98 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Europa O     19:46
 99 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac         19:49
100 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         19:51
101 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan             19:53
102 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           20:10
103 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               20:11
104 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural                 20:40
105 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country        20:53
106 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     21:18
107 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM      21:49
108 Jon Ander Insausti (Spa) Team Euskadi                  23:25
109 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa O     24:22
110 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert             24:26
111 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
112 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       24:36
113 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural           25:05
114 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
115 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country      25:08
116 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice               25:10
117 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         25:21
118 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling                        25:27
119 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
120 Michael Goolaerts (Bel) Veranda's Willems Crelan       25:38
121 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM
122 Jeroen Meijers (Ned) Roompot                           25:39
123 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    25:56
124 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan           25:57
125 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence KTM     26:04
126 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          26:06
127 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                     26:32
128 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom-Rusvelo
129 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      26:33
130 Robbert de Greef (Ned) Roompot                         26:47
131 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot                        26:50
132 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                     26:52
133 Imerio Cima (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini      27:05
134 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice                 27:07
135 Evgeny Kobernyak (Rus) Gazprom-Rusvelo                 27:28
136 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini-Euro     27:40
137 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                 27:53
138 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          28:38
139 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team             29:11
140 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty-Groupe Gobert              29:37
141 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KT     29:51
142 David Tanner (Aus) Veranda's Willems Crelan            30:43
143 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         31:33
144 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa O     31:46
145 Christian Knees (Ger) Team Sky                         31:58
146 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Spa) Team Euskadi        36:03
147 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Coun     36:53
148 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovin     37:50
149 Kohei Uchima (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. XMM2

    16 lutego 2018, 20:18 o 20:18

    Kump to miał chyba być sprinterem w CCC, chyba wystarczy że płacą, trenować nie trzeba

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: