Tour of Oman 2018: etap 4. Szybkość Magnusa Corta Nielsena

Magnus Cort Nielsen

Magnus Cort Nielsen (Astana) zapisał się w historii Tour of Oman, zwycięstwem na czwartym etapie arabskiego wyścigu.

25-letni Duńczyk na finiszu z czołowej grupy był szybszy od Giovanniego Viscontiego (Bahrain Merida) i Alberto Bettioleho (BMC Racing). 28. miejsce zajął Przemysław Niemiec (UAE-Team Emirates).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Greg Van Avermaet (BMC Racing).

Górzysty odcinek wyścigu w drugiej części 117-km trasy trzykrotnie prowadził przez Jabal Street (3,2 km; 6,8%), po raz ostatni 13 km przed metą.

Na ucieczkę zdecydowała się piątka harcowników: Loic Chetout (Cofidis), Jon Irisarri (Caja Rural), Jacques Janse van Rensburg (Dimension Data), Casper Pedersen (Aqua Blue Sport) i Pieter Weening (Roompot), która wypracowała niespełna 3 minuty przewagi.

Van Rensburg i Stetina utrzymali się najdłużej na prowadzeniu, grupa około 25 kolarzy wchłonęła ich na ostatniej wspinaczce.

Przed finiszem na czoło wyszli kolarze BMC Racing, ale ostatnie słowo należało do Nielsena.

Wyniki 4. etapu Tour of Oman 2018 (2.HC), Yiti Al Sifah - Ministry of Tourism (117,5 km):

  1 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                    2:57:36
  2 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
  3 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team
  4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  5 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
  6 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
  7 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
  8 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
  9 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
 10 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 11 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 12 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 13 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 14 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 15 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 16 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 17 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 18 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
 19 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 20 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 21 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 22 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    00:08
 23 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  00:18
 24 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      00:54
 25 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  01:37
 26 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 27 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 28 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
 29 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club
 30 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
 31 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 32 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 33 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 34 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 35 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 36 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport
 37 Floris Gerts (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 38 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 39 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 40 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
 41 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Oscaro
 42 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Oscaro
 43 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 44 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 45 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 46 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Oscaro
 47 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
 48 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 49 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 50 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 51 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 52 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
 53 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       03:26
 54 Brandon McNulty (USA) Rally Cycling
 55 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
 56 Danilo Celano (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
 57 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 58 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 59 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Oscaro
 60 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 61 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 62 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 63 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert               06:58
 64 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club
 65 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 66 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      07:43
 67 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 68 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
 69 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 70 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 71 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 72 Danny Pate (USA) Rally Cycling
 73 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
 74 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
 75 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 76 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
 77 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 78 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 79 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 80 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
 81 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA       08:52
 82 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport                  10:50
 83 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Club                    10:56
 84 Michael Carbel (Den) Fortuneo-Oscaro
 85 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
 86 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 87 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
 88 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 89 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 90 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA
 91 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
 92 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club
 93 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
 94 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
 95 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
 96 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA
 97 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport
 98 Brian van Goethem (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 99 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
100 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
101 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Oscaro
102 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
103 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
104 Pim Ligthart (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
105 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
106 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert
107 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
108 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA
109 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club
110 Tyler Magner (USA) Rally Cycling
111 Eric Young (USA) Rally Cycling
112 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits          16:35
113 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
114 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Oscaro
115 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credits
116 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors
117 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert
118 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
119 Maximilian Richard Walscheid (Ger) Team Sunweb
120 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
121 Brad Huff (USA) Rally Cycling
122 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
123 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
124 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club
125 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Club

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

  1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team             15:54:20
  2 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  00:09
  3 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                      00:13
  4 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    00:16
  5 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               00:24
  6 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                 00:25
  7 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
  8 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
  9 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 10 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     00:33
 11 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 12 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 13 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                      00:38
 14 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      00:51
 15 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 01:05
 16 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        01:18
 17 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 18 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
 19 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  01:24
 20 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
 21 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  01:43
 22 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team                  01:45
 23 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                     01:54
 24 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     02:17
 25 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    02:31
 26 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             02:45
 27 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   02:55
 28 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 29 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Oscaro
 30 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      03:01
 31 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          03:07
 32 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                      03:10
 33 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      03:19
 34 Floris Gerts (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij         03:25
 35 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 36 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Fortuneo-Oscaro
 37 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        03:31
 38 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert              03:36
 39 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Lote     03:45
 40 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   03:47
 41 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    04:06
 42 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      04:18
 43 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         05:01
 44 Danilo Celano (Ita) Caja Rural-Seguros RGA             05:20
 45 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Oscaro                   05:24
 46 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                      05:39
 47 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  05:50
 48 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    05:55
 49 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates             06:12
 50 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    06:15
 51 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                      07:40
 52 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       08:03
 53 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     08:07
 54 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Oscaro                    08:15
 55 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     08:55
 56 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        09:01
 57 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   09:26
 58 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates              10:18
 59 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              10:19
 60 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 10:24
 61 Simon Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert               10:29
 62 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA       11:06
 63 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       11:11
 64 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club               11:29
 65 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      11:44
 66 Brandon McNulty (USA) Rally Cycling                    12:04
 67 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                     12:32
 68 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        13:09
 69 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros      13:12
 70 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                  13:38
 71 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   13:50
 72 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits         13:52
 73 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport                  14:01
 74 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    14:21
 75 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  14:49
 76 Adam De Vos (Can) Rally Cycling                        15:33
 77 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           16:08
 78 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport                      16:10
 79 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Oscaro                    16:14
 80 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling                    16:17
 81 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin             16:21
 82 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club                 16:34
 83 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                   16:39
 84 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          17:37
 85 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                   17:40
 86 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert                 18:09
 87 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 88 Michael Carbel (Den) Fortuneo-Oscaro                   18:12
 89 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport                      18:44
 90 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           19:17
 91 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors              19:37
 92 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 93 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                      19:38
 94 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team             20:08
 95 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits        21:14
 96 Danny Pate (USA) Rally Cycling                         23:07
 97 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                23:32
 98 Pim Ligthart (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij         23:48
 99 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida                       25:27
100 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 25:45
101 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club                  26:09
102 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Club                    26:11
103 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club                26:27
104 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              27:23
105 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA             27:26
106 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA               27:39
107 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA          28:05
108 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits          30:03
109 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise         30:34
110 Eric Young (USA) Rally Cycling                         30:36
111 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                30:50
112 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb                      31:12
113 Tyler Magner (USA) Rally Cycling                       31:20
114 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                    31:51
115 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis, Solutions Credit     31:56
116 Brian van Goethem (Ned) Roompot-Nederlandse Loteri     32:23
117 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors                 34:28
118 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club                 35:42
119 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Oscaro                      36:15
120 Maximilian Richard Walscheid (Ger) Team Sunweb         36:25
121 Brad Huff (USA) Rally Cycling                          38:03
122 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   38:10
123 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert                 41:39
124 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Club                41:56
125 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       45:50

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: