Volta ao Algarve 2018: etap 2. Michał Kwiatkowski wieńczy pracę kolegów

Michał Kwiatkowski wygrał po wspinaczce na najwyższy szczyt regionu Algarve drugi etap Volta ao Algarve.

Kolarz Team Sky pokonał na podjeździe Foia Bauke Mollemę (Trek-Segafredo) i kolegę z ekipy Gerainta Thomasa, który został nowym liderem zmagań.

Pierwszy z dwóch górskich odcinków wyścigu (188 km) prowadził przez pagórkowate tereny najbardziej wysuniętego na południe skraju Portugalii. Kolarze pokonywali cztery niewielkie górskie premie, by w końcówce wspiąć się na najwyższy szczyt rejonu - leżący na wysokości 902 metrów Foia (15,2 km, 5%).

Do akacji dnia zapisali się Lukas Pöstlberger (Bora-hansgrohe), Yves Lampaert (Quick-Step Floors), Benjamin King (Dimension Data), John Degenkolb (Trek-Segafredo), Marcos Jurado (Efapel), Oscar Pelegri (Rádio Popular-Boavista) i Ricardo Mestre (W52-FC Porto).

Ośmioosobowa czołówka zdobyła ponad 7 minut przewagi. W peletonie pracowały ekipy BMC Racing i UAE Team Emirates.

Pöstlberger i King odskoczyli od pozostałych uciekinierów u stóp Foia. Zasadnicza grupa zbliżyła się na minutę, trzymając wszystko pod kontrolą.

9 kilometrów przed metą Łukasz Wiśniowski (Team Sky) dociągnął peleton do dwójki. Pracę od kolegi przejął następnie Michał Gołaś.

Niewielką przewagę zdobył Vasil Kiryienka (Team Sky). Białorusin równym tempem utrzymywał długo prowadzenie, kontry za jego plecami nie wychodziły. Dopiero półtora kilometra przed metą wchłonęła go ciągle spora grupa.

Do finiszu kolarzy doprowadził Kenny Elissonde (Team Sky), a tam sprawę pokazowo wykończył Michał Kwiatkowski.

Wyniki 2. etapu Volta ao Algarve 2018 (2.HC), Sagres - Fóia/Monchique (187,9 km):

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                    4:49:51
  2 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
  3 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
  4 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
  5 Jaime Roson (Spa) Movistar Team
  6 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    00:03
  7 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
  8 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
  9 Vicente Rubio (Spa) Aviludo-Louletano-Uli
 10 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 11 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 12 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              00:06
 13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 14 Joaquim Silva (Por) Caja Rural
 15 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 16 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 17 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    00:10
 18 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 19 César Fonte (Por) W52-FC Porto                         00:15
 20 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     00:18
 21 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         00:25
 22 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                 00:27
 23 Jesus Del Pino (Spa) Efapel                            00:28
 24 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  00:30
 25 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 26 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     00:32
 27 Daniel Mestre (Por) Efapel                             00:34
 28 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 29 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 30 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 31 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                    00:46
 32 Henrique Casimiro (Por) Efapel                         00:48
 33 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 34 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  00:51
 35 Alejandro Manue Marque (Spa) Sporting-Tavira           00:53
 36 Luís Mendonça (Por) Aviludo-Louletano-Uli              01:00
 37 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  01:03
 38 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert            01:42
 39 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 40 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 41 Igor Anton (Spa) Dimension Data
 42 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
 43 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 44 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 45 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 46 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
 47 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits        01:58
 48 Gustavo Veloso (Spa) W52-FC Porto
 49 Rui Vinhas (Por) W52-FC Porto
 50 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural
 51 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                          02:03
 52 Jóni Brandao (Por) Sporting-Tavira                     02:15
 54 José Fernandes (Por) W52-FC Porto
 55 Edgar Pinto (Por) Vito-Feirense-Blackjack
 56 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
 57 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
 58 Egor Silin (Rus) Radio Popular-Boavista
 59 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
 60 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 61 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 62 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      02:21
 63 André Carvalho (Por) Liberty Seguros-Carglass          02:36
 64 Oscar Hernandez (Spa) Aviludo-Louletano-Uli            02:42
 65 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    02:44
 66 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      02:46
 67 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                      02:56
 68 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                        03:20
 69 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 70 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo
 71 Hugo Nunes (Por) Miranda-Mortágua                      03:47
 72 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    03:53
 73 David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista
 74 Xuban Errazquin (Spa) Vito-Feirense-Blackjack
 75 Gonçalo Carvalho (Por) Miranda-Mortágua                04:27
 76 Andre Crispim (Por) Liberty Seguros-Carglass
 77 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                04:33
 78 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                       04:41
 79 Nuno Almeida (Por) LA.Aluminios
 80 Nuno Meireles (Por) Miranda-Mortágua
 81 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting-Tavira               05:03
 82 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   05:06
 83 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              05:13
 84 Hugo Sancho (Por) Vito-Feirense-Blackjack              05:29
 85 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            05:56
 86 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting-Tavira                06:02
 87 Mario Gonzalez (Spa) Sporting-Tavira
 88 Joao Rodrigues (Por) W52-FC Porto                      06:09
 89 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
 90 Venceslau Fernandes (Por) Liberty Seguros-Carglass
 91 Rafael Silva (Por) Efapel
 92 Joao Benta (Por) Radio Popular-Boavista
 93 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 94 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 95 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 96 Luís Gomes (Por) Radio Popular-Boavista                06:12
 97 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                06:31
 98 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    06:45
 99 Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural
100 Jorge Magalhaes (Por) Miranda-Mortágua
101 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
102 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
103 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
104 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
105 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               07:03
106 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                08:40
107 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
108 Nuno Bico (Por) Movistar Team                          09:37
109 Luís Fernandes (Por) Aviludo-Louletano-Uli
110 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                    10:29
111 Benjamin King (USA) Dimension Data
112 Owain Doull (GBr) Team Sky
113 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
114 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
115 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
116 Gaspar Gonçalves (Por) Liberty Seguros-Carglass
117 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
118 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
119 Joao Fernandes (Por) LA.Aluminios                      11:06
120 Bruno Silva (Por) Efapel
121 Márcio Barbosa (Por) Aviludo-Louletano-Uli             13:15
122 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       13:27
123 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural
124 Mickael Delage (Fra) FDJ
125 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                13:38
126 Rafael Lourenço (Por) Liberty Seguros-Carglass
127 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            15:55
128 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    16:59
129 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
130 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
131 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
132 Gonçalo Leaça (Por) LA.Aluminios
133 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
134 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
135 David Ribeiro (Por) LA.Aluminios
136 Fábio Mansilhas (Por) LA.Aluminios
137 Patrick Videira (Por) LA.Aluminios
138 Paulo Silva (Por) LA.Aluminios
139 Domingos Gonçalves (Por) Radio Popular-Boavista
140 Davide Cimolai (Ita) FDJ
141 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
142 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
143 Yury Trofimov (Rus) Radio Popular-Boavista
144 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
145 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
146 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ
147 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe
148 Ricardo Mestre (Por) W52-FC Porto
149 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
150 António Barbio (Por) Miranda-Mortágua
151 Francisco Campos (Por) Miranda-Mortágua
152 David Livramento (Por) Sporting-Tavira
153 Joao Matias (Por) Vito-Feirense-Blackjack
154 Nicola Toffali (Ita) Sporting-Tavira
155 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
156 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                  18:20
157 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
158 Marcos Jurado (Spa) Efapel
159 Andre Santos (Por) Vito-Feirense-Blackjack
160 Samuel Caldeira (Por) W52-FC Porto
161 André Evangelista (Por) Aviludo-Louletano-Uli
162 César Martingil (Por) Liberty Seguros-Carglass         20:07
163 Pedro Paulinho (Por) Efapel                            20:36
164 Rafael Reis (Por) Caja Rural
165 Oscar Pelegri (Spa) Radio Popular-Boavista             22:10
166 Damien Marques (Fra) Miranda-Mortágua                  32:44
DNF Ramon Sinkeldam (Ned) FDJ
DNF Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
DNF Mathias Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Pedro Lopes (Por) Liberty Seguros-Carglass
DNF Leonel Coutinho (Por) Vito-Feirense-Blackjack
DNS Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
DSQ Juan Martin (Spa) Aviludo-Louletano-Uli

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                        9:37:49
  2 Jaime Roson (Spa) Movistar Team                        
  3 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                     
  4 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                
  5 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                  
  6 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    00:03
  7 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
  8 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
  9 Vicente Rubio (Spa) Aviludo-Louletano-Uli
 10 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 11 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 12 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              00:06
 13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 14 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 15 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 16 Joaquim Silva (Por) Caja Rural
 17 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    00:10
 18 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 19 César Fonte (Por) W52-FC Porto                         00:15
 20 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     00:18
 21 Jesus Del Pino (Spa) Efapel                            00:28
 22 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  00:30
 23 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 24 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     00:32
 25 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         00:34
 26 Daniel Mestre (Por) Efapel
 27 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 28 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  00:48
 29 Henrique Casimiro (Por) Efapel
 30 Alejandro Manue Marque (Spa) Sporting-Tavira           00:53
 31 Luís Mendonça (Por) Aviludo-Louletano-Uli              01:00
 32 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  01:03
 33 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         01:26
 34 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                 01:28
 35 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo                   01:31
 36 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     01:42
 37 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
 38 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 39 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 40 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 41 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 42 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 43 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural                01:58
 44 Gustavo Veloso (Spa) W52-FC Porto
 45 Rui Vinhas (Por) W52-FC Porto
 46 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  02:10
 47 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                    02:15
 48 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 49 Jóni Brandao (Por) Sporting-Tavira
 50 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        02:27
 51 André Carvalho (Por) Liberty Seguros-Carglass          02:36
 52 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    02:44
 53 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      02:46
 54 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                      02:56
 55 José Fernandes (Por) W52-FC Porto                      02:57
 56 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              03:00
 57 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                        03:12
 58 Luis Alfonso (Por) Vito-Feirense-Blackjack             03:16
 59 Egor Silin (Rus) Radio Popular-Boavista
 60 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo                       03:20
 61 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 62 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 63 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                          03:22
 64 Oscar Hernandez (Spa) Aviludo-Louletano-Uli            03:27
 65 Hugo Nunes (Por) Miranda-Mortágua                      03:47
 66 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    03:53
 67 Xuban Errazquin (Spa) Vito-Feirense-Blackjack
 68 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits        04:00
 69 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        04:07
 70 Andre Crispim (Por) Liberty Seguros-Carglass           04:27
 71 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                04:33
 72 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                          04:34
 73 Edgar Pinto (Por) Vito-Feirense-Blackjack              04:40
 74 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      04:46
 75 David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista           04:54
 76 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting-Tavira               05:03
 77 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   05:06
 78 Gonçalo Carvalho (Por) Miranda-Mortágua                05:12
 79 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              05:13
 80 Nuno Meireles (Por) Miranda-Mortágua                   05:38
 81 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            05:56
 82 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting-Tavira                06:02
 83 Mario Gonzalez (Spa) Sporting-Tavira
 84 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               06:09
 85 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 86 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
 87 Rafael Silva (Por) Efapel
 88 Venceslau Fernandes (Por) Liberty Seguros-Carglass
 89 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                06:31
 90 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                       06:38
 91 Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural                      06:45
 92 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
 93 Jorge Magalhaes (Por) Miranda-Mortágua
 94 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               07:03
 95 Joao Benta (Por) Radio Popular-Boavista                07:06
 96 Joao Rodrigues (Por) W52-FC Porto                      07:21
 97 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal                     07:25
 98 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                               07:28
 99 Luís Gomes (Por) Radio Popular-Boavista                07:31
100 Hugo Sancho (Por) Vito-Feirense-Blackjack              07:46
101 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                          07:54
102 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                    08:26
103 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     08:40
104 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  09:14
105 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
106 Nuno Bico (Por) Movistar Team                          09:37
107 Luís Fernandes (Por) Aviludo-Louletano-Uli
108 Nuno Almeida (Por) LA.Aluminios                        09:44
109 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits       10:29
110 Owain Doull (GBr) Team Sky
111 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
112 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
113 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
114 Benjamin King (USA) Dimension Data
115 Gaspar Gonçalves (Por) Liberty Seguros-Carglass
116 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                    11:48
117 Joao Fernandes (Por) LA.Aluminios                      12:18
118 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits        12:29
119 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                13:04
120 Mickael Delage (Fra) FDJ                               13:27
121 Rafael Lourenço (Por) Liberty Seguros-Carglass         13:38
122 Márcio Barbosa (Por) Aviludo-Louletano-Uli             14:00
123 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                14:02
124 Bruno Silva (Por) Efapel                               14:46
125 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       15:46
126 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural                     15:56
127 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    16:59
128 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
129 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
130 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
131 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
132 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
133 Joao Matias (Por) Vito-Feirense-Blackjack
134 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ
135 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
136 Nicola Toffali (Ita) Sporting-Tavira
137 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
138 Fábio Mansilhas (Por) LA.Aluminios
139 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe
140 Davide Cimolai (Ita) FDJ
141 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            17:14
142 Ricardo Mestre (Por) W52-FC Porto                      17:56
143 Gonçalo Leaça (Por) LA.Aluminios                       18:00
144 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                  18:08
145 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
146 Domingos Gonçalves (Por) Radio Popular-Boavista
147 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               18:18
148 Yury Trofimov (Rus) Radio Popular-Boavista
149 António Barbio (Por) Miranda-Mortágua
150 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
151 Samuel Caldeira (Por) W52-FC Porto                     18:20
152 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
153 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
154 Marcos Jurado (Spa) Efapel                             19:17
155 Paulo Silva (Por) LA.Aluminios                         19:20
156 Francisco Campos (Por) Miranda-Mortágua                19:24
157 David Ribeiro (Por) LA.Aluminios                       19:58
158 César Martingil (Por) Liberty Seguros-Carglass         20:07
159 Andre Santos (Por) Vito-Feirense-Blackjack             20:45
160 André Evangelista (Por) Aviludo-Louletano-Uli
161 Rafael Reis (Por) Caja Rural                           21:33
162 Patrick Videira (Por) LA.Aluminios                     22:02
163 David Livramento (Por) Sporting-Tavira
164 Oscar Pelegri (Spa) Radio Popular-Boavista             22:10
165 Pedro Paulinho (Por) Efapel                            24:16
166 Damien Marques (Fra) Miranda-Mortágua                  35:07

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

7 Comments

  1. Piotr

    15 lutego 2018, 18:50 o 18:50

    powinni mu policzyć 1 sekundę przewagi, byłby liderem

    • Maciek79

      15 lutego 2018, 19:31 o 19:31

      Słusznie prawisz!

    • do-spamu

      15 lutego 2018, 19:35 o 19:35

      Dystans pomiędzy 1 i 2 był ewidentnie większy niż pomiędzy 5 i 6.

    • Tom

      15 lutego 2018, 19:54 o 19:54

      https://rowery.org/2018/02/05/nowego-peletonie-2018/ Idąc za tym tekstem nie powinno mu się policzyć tej przewagi, ale znowu między 5 a 6 też nie bo nie było tam tych 3 sekund.

  2. cHarlie

    15 lutego 2018, 23:39 o 23:39

    Widziałem kiedys takie zdjęcie kolarza prawie dotykającego kierownicy, a był nim Jose Maria Jimenez i było to dawno temu.

  3. reko

    16 lutego 2018, 11:51 o 11:51

    no Kwiato rozkręca się w starym dobrym stylu. Ciekawe jak po dzisiejszej czasówce. A tak boku wytłumaczcie mi coś. Na 12 miejscu przyjeżdża Felix Grossschartner , były z CCC, razem z Porte, Omenem, Meintjesem, Tj'em. Taki progres przez zimę, czy CCC coś nie potrafiło czegoś poustawiać , czy wykorzystać?

    • Anderis

      18 lutego 2018, 14:16 o 14:16

      Przecież Grossschartner miał już solidne występy w CCC, np. 18-te miejsce w generalce Katalonii (chyba bardziej wymowne, niż miejsce poza 10-tką etapu wyścigu spoza WT) - dlatego poszedł do WT.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: