Trasa i obsada Vuelta a Andalucia - Ruta Ciclista Del Sol 2018

logo Vuelta a Andalucia 2018

Po raz 64. wyruszą kolarze na drogi Wyścigu Dookoła Andaluzji (2.HC, 14-18 lutego).

Organizatorzy wydarzenia na południu Półwyspu Iberyjskiego przygotowali ciekawy program. Już pierwszego dnia peleton może się porozrywać na pagórkowatym etapie do Granady, a drugi etap wyłoni ścisłą czołówkę wyścigu. Zakończy się podjazdem na Alto de las Allanadas (5,5 km, 9,6%, maks. 21%), gdzie w 2015 roku Chris Froome pokonał Alberto Contadora. Sylwester Szmyd wjechał wówczas na czwartym miejscu.

Trzeciego dnia kolarze odwiedzą Herrerę, a swoją szansę otrzymają sprinterzy. Sobotni, przedostatni odcinek, dotrze do prowincji Kadyks i ponownie wjedzie w góry. Końcówka poprowadzi w Alcala de los Gazules, na miejscami wyłożonej brukiem nieco ponad 2-kilometrowej pochyłości o średniej około 14%, sięgającej miejscami 18%.

Finał również nie będzie pozbawiony emocji. Jazda indywidualna na czas (14,2 km) przetnie Park Krajobrazowy la Breña y Marismas de Barbate. I tu profil nie będzie całkiem płaski, przewidziano 6-kilometrową łagodną, ale męczącą pochyłość, w części na szutrowym podłożu.

W wyścigu wystartują 22 drużyny, w tym CCC Sprandi Polkowice. Ostatnie dwie edycje Vuelta a Andalucia padły łupem Alejandro Valverde, którego tym razem zabraknie. Movistar będzie za to reprezentował Mikel Landa.

Wydarzeniem jest udział Chrisa Froome'a. Nad lider Team Sky wisi groźba dyskwalifikacji dopingowej, postanowił jednak rozpocząć sezon, nie czekając w domu na rozstrzygnięcie sprawy.

Na południu Hiszpanii powalczą również Jakob Fuglsang i Luis Leon Sanchez (obaj Astana), Wout Poels (Team Sky), Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo), Guillamre Martin (Wanty), Amaro Antunes (CCC Sprandi Polkowice) i Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille).

Lista startowa

Codzienną transmisję z Vuelta a Andalucia przeprowadzi kanał Eurosport 2, od godziny 15:30.

Trasa Vuelta a Andalucia 2018:

14 lutego - etap 1: Mijas – Granada (197,6 km)

15 lutego - etap 2: Otura – Alto de las Allanadas (140 km)

 

16 lutego - etap 3: Mancha Real – Herrera (165,1 km)

17 lutego - etap 4: Sévilla – Alcala de los Gazules (191,2 km)

18 lutego - etap 5: Barbate – Barbate (14,2 km, jazda indywidualna)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: