Colombia Oro y Paz 2018: etap 4. Julian Alaphilippe przejmuje prowadzenie

Julian Alaphilippe

Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) po wspinaczce na Alto Boqueron wygrał czwarty odcinek kolumbijskiej etapówki i został nowym liderem wyścigu.

Francuz pokonał miejscowych zawodników, na czle z mistrzem Kolumbii Sergio Henao (Col) Team Sky) i Nairo Quintaną (Movistar Team).

Kolarze CCC Sprandi Polkowice zajęli dalekie pozycje.

Finałowa wspinaczka na Alto Boqueron (4,4 km, 5,4%) kilkukrotnie przetestowała zawodników - nachylenie skakało do 13%, w samej końcówce w jednym punkcie sięgając 16%.

Wyniki 4. etapu Colombia Oro y Paz 2018 (2.1), Buga - El Tambo / Alto Boquerón (149,5 km):

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             3:17:36
  2 Sergio Henao (Col) Team Sky
  3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
  4 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac           00:03
  5 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
  6 Egan Bernal (Col) Team Sky
  7 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
  8 Danny Alberto Osorio (Col) Orgullo Paisa                 00:08
  9 Diego Antonio Ochoa Camargo (Col) EPM
 10 Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman          00:11
 11 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 12 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Coldeportes
 13 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
 14 Fredy Emir Monta?a Cadena (Col) EPM
 15 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 16 Heiner Rodrigo Parra Bustamante (Col) GW Shimano
 17 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Medellin
 18 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                         00:15
 19 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 20 Juan Pablo Suarez Suarez (Col) EPM
 21 Rafael Aniba Montiel (Col) Orgullo Paisa                 00:26
 22 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 23 Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Bicicletas Strongman
 24 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon
 25 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 26 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 27 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 28 Julio Alexis Camacho Bernal (Col) Coldeportes            00:31
 29 Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon
 30 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) UnitedHealthcare P     00:33
 31 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) GW Shimano
 32 Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Trevigiani Phon     00:37
 33 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Team Illumina     00:43
 34 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Coldeportes            00:48
 35 John Anderson Rodriguez Salazar (Col) Colombia           00:53
 36 Felix Alejandro Baron (USA) Team Illuminate
 37 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Colombia
 38 Omar Alberto Mendoza Cardona (Col) Medellin              00:56
 39 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
 40 Edison Mu?oz (Col) Orgullo Paisa
 41 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 42 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Coldeportes            01:03
 43 Angel Alexander Gil Sanchez (Col) EPM
 44 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) EPM
 45 Igor Merino Kortazar (Spa) Burgos BH
 46 Oscar Sevilla Rivera (Spa) Medellin                      01:10
 47 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Trevigiani Phonix      01:12
 48 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     01:17
 49 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling      01:20
 50 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Holowesko-Citade     01:23
 51 Walter Fernando Pedraza Morales (Col) GW Shimano         01:28
 52 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix                  01:31
 53 Simon Pellaud (Swi) Team Illuminate                      01:32
 54 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
 55 Connor Brown (USA) Team Illuminate                       01:34
 56 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy              01:39
 57 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 58 Nicolas Sessler (Bra) Burgos BH                          01:55
 59 Benat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Count     02:02
 60 Eduardo Estrada Celis (Col) Bicicletas Strongman         02:04
 61 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 62 Alejandro Serna (Col) Orgullo Paisa
 63 Johnatan Ca?averal Vargas (Col) Bicicletas Strongman
 64 Jonathan Caicedo (Ecu) Medellin
 65 Cristhian Camilo Talero Reyes (Col) GW Shimano           02:16
 66 Darwin Atapuma (Col) Colombia
 67 Davilier Ospina Navarro (Col) Coldeportes                02:17
 68 Serghei Tvetcov (Rom) UnitedHealthcare Pro Cycling
 69 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy
 70 Daniel Zamora (Arg) ACA Virgen de Fatima                 02:20
 71 Ruben Companioni (Cub) Holowesko-Citadel p/b Arapaho     02:22
 72 Michele Scartezzini (Ita) Italy                          02:39
 73 Alonso Miguel Gamero Zú?iga (Per) ACA Virgen de Fati     02:40
 74 Jairo Alonso Cano Salas (Col) EPM
 75 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                        03:11
 76 Jose Tito Hernandez (Col) Orgullo Paisa
 77 Alessandro Fedeli (Ita) Trevigiani Phonix
 78 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF
 79 Alessandro Covi (Ita) Italy
 80 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 03:37
 81 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Res     03:59
 82 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 83 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       04:04
 84 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana Postobon       04:08
 85 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       04:43
 86 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Countr     04:44
 87 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 88 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana Postob     05:17
 89 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Bicicletas Strongman     05:19
 90 Weimar Alfonso Roldan Ortiz (Col) Medellin
 91 Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare Pro Cycling
 92 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
 93 William David Mu?oz Perez (Col) Bicicletas Strongman
 94 Carlo Albert Giordani (Ita) Italy                        05:43
 95 Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country       05:49
 96 Victor Langellotti (Mon) Burgos BH                       05:57
 97 Brayan Stive Ramirez (Col) Colombia                      06:14
 98 Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana Postobon
 99 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
100 Aleksey Kurbatov (Rus) Russia
101 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Medellin          06:18
102 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                        06:23
103 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
104 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
105 Alvaro Robredo Crespo (Spa) Burgos BH
106 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
107 Juan Pablo Rendon Jaimes (Col) GW Shimano
108 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                      06:28
109 Mauro Abel Richeze (Arg) ACA Virgen de Fatima            06:34
110 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
111 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
112 Adrian Richeze (Arg) ACA Virgen de Fatima
113 Francesco Lamon (Ita) Italy
114 Bryan Steve Gomez Pe?aloza (Col) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe R
115 Vladislav Kulikov (Rus) Russia
116 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
117 Davide Vigano (Ita) Italy
118 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
119 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                          06:50
120 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                 07:28
121 Manuel Pe?alver Aniorte (Spa) Trevigiani Phonix
122 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
123 Carlos Julian Quintero (Col) Orgullo Paisa
124 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) UnitedHealthcare 
125 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
126 Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Drapac
127 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac
128 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Country      08:23
129 Cameron Piper (USA) Team Illuminate
130 Aviv Yechezkel (Isr) Israel Cycling Academy              08:28
131 Davide Plebani (Ita) Italy                               08:31
132 Martin Laas (Est) Team Illuminate                        08:52
133 Anton Vorobyev (Rus) Russia                              09:38
134 Adrian Gonzalez Velasco (Spa) Burgos BH                  10:30
135 Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos BH                      13:08
136 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice               13:14
137 Christofer Jurado Lopez (Pan) Trevigiani Phonix          13:47
138 Evgeny Kovalev (Rus) Russia                              14:56
139 Juan Martin Mesa Perez (Col) Coldeportes                 17:13
140 Juan Esteban Arango (Col) Colombia
141 Christian Leonardo Tamayo Saavedra (Col) GW Shimano      18:32
142 Kirill Bochkov (Rus) Russia                              18:38
143 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                       18:43
144 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque Count     18:44
145 Nicolas Javier Naranjo Sanchez (Arg) ACA Virgen de F     19:18
146 Leandro Javier Velardez (Arg) ACA Virgen de Fatima       20:28
147 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice               20:50
148 Andrei Sazanov (Rus) Russia                              29:54

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors            12:44:06
  2 Sergio Henao (Col) Team Sky                              00:04
  3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                       00:06
  4 Egan Bernal (Col) Team Sky                               00:13
  5 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
  6 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
  7 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
  8 Danny Alberto Osorio (Col) Orgullo Paisa                 00:18
  9 Diego Antonio Ochoa Camargo (Col) EPM
 10 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Re     00:21
 11 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 12 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Coldeportes
 13 Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman
 14 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 15 Fredy Emir Monta?a Cadena (Col) EPM
 16 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Medellin
 17 Heiner Rodrigo Parra Bustamante (Col) GW Shimano
 18 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                         00:25
 19 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 20 Juan Pablo Suarez Suarez (Col) EPM
 21 Rafael Aniba Montiel (Col) Orgullo Paisa                 00:27
 22 Sebastian Henao (Col) Team Sky                           00:36
 23 Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Bicicletas Strongman
 24 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 25 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon
 26 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 27 Julio Alexis Camacho Bernal (Col) Coldeportes            00:41
 28 Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon
 29 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) GW Shimano                00:43
 30 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling
 31 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Coldeportes            00:49
 32 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Team Illumina     00:53
 33 Felix Alejandro Baron (USA) Team Illuminate              01:02
 34 Omar Alberto Mendoza Cardona (Col) Medellin              01:03
 35 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Colombia
 36 John Anderson Rodriguez Salazar (Col) Colombia
 37 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon                         01:04
 38 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling         01:06
 39 Edison Mu?oz (Col) Orgullo Paisa
 40 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Coldeportes            01:13
 41 Angel Alexander Gil Sanchez (Col) EPM
 42 Igor Merino Kortazar (Spa) Burgos BH
 43 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) EPM
 44 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Trevigiani Phonix      01:19
 45 Oscar Sevilla Rivera (Spa) Medellin                      01:20
 46 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     01:27
 47 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling      01:30
 48 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Holowesko-Citade     01:33
 49 Walter Fernando Pedraza Morales (Col) GW Shimano         01:38
 50 Simon Pellaud (Swi) Team Illuminate                      01:39
 51 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix                  01:41
 52 Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Trevigiani Phon     01:42
 53 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
 54 Connor Brown (USA) Team Illuminate                       01:44
 55 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice                01:49
 56 Nicolas Sessler (Bra) Burgos BH                          02:05
 57 Be?at Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Count     02:12
 58 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                   02:14
 59 Alejandro Serna (Col) Orgullo Paisa
 60 Jonathan Caicedo (Ecu) Medellin
 61 Eduardo Estrada Celis (Col) Bicicletas Strongman
 62 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                       02:24
 63 Darwin Atapuma (Col) Colombia                            02:26
 64 Davilier Ospina Navarro (Col) Coldeportes
 65 Serghei Tvetcov (Rom) UnitedHealthcare Pro Cycling       02:27
 66 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy
 67 Daniel Zamora (Arg) ACA Virgen de Fatima                 02:30
 68 Jairo Alonso Cano Salas (Col) EPM                        02:50
 69 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                        03:21
 70 Jose Tito Hernandez (Col) Orgullo Paisa
 71 Michele Scartezzini (Ita) Italy                          03:32
 72 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 03:47
 73 Alessandro Fedeli (Ita) Trevigiani Phonix                04:04
 74 Alessandro Covi (Ita) Italy
 75 Ruben Companioni (Cub) Holowesko-Citadel p/b Arapaho     04:05
 76 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Res     04:09
 77 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 78 Johnatan Ca?averal Vargas (Col) Bicicletas Strongman     04:12
 79 Cristhian Camilo Talero Reyes (Col) GW Shimano           04:14
 80 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 81 Alonso Miguel Gamero Zú?iga (Per) ACA Virgen de Fati     04:38
 82 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       04:53
 83 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       04:54
 84 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Country
 85 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF                      05:09
 86 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana Postob     05:11
 87 Weimar Alfonso Roldan Ortiz (Col) Medellin               05:27
 88 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling       05:28
 89 Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare Pro Cyc     05:29
 90 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Bicicletas Strongman
 91 William David Mu?oz Perez (Col) Bicicletas Strongman
 92 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana Postobon       06:06
 93 Victor Langellotti (Mon) Burgos BH                       06:07
 94 Brayan Stive Ramirez (Col) Colombia                      06:17
 95 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice             06:24
 96 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Medellin          06:28
 97 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                        06:32
 98 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                      06:33
 99 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
100 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
101 Alvaro Robredo Crespo (Spa) Burgos BH
102 Juan Pablo Rendon Jaimes (Col) GW Shimano
103 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       06:34
104 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors              06:40
105 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
106 Davide Vigano (Ita) Italy                                06:44
107 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
108 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                 06:56
109 Aleksey Kurbatov (Rus) Russia                            07:07
110 Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country       07:14
111 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                      07:17
112 Francesco Lamon (Ita) Italy                              07:19
113 Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana Postobon          07:23
114 Manuel Pe?alver Aniorte (Spa) Trevigiani Phonix          07:38
115 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac
116 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) UnitedHealthcare
117 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
118 Bryan Steve Gomez Pe?aloza (Col) Holowesko-Citadel p     07:43
119 Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Drap     08:12
120 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                      08:14
121 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy              08:21
122 Vladislav Kulikov (Rus) Russia
123 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Country      08:33
124 Davide Plebani (Ita) Italy                               08:41
125 Martin Laas (Est) Team Illuminate                        09:02
126 Mauro Abel Richeze (Arg) ACA Virgen de Fatima            09:17
127 Cameron Piper (USA) Team Illuminate                      09:32
128 Anton Vorobyev (Rus) Russia                              09:48
129 Aviv Yechezkel (Isr) Israel Cycling Academy              10:14
130 Carlo Albert Giordani (Ita) Italy                        10:19
131 Adrian Richeze (Arg) ACA Virgen de Fatima                10:21
132 Adrian Gonzalez Velasco (Spa) Burgos BH                  10:40
133 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                          11:41
134 Carlos Julian Quintero (Col) Orgullo Paisa               12:28
135 Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos BH                      13:18
136 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice               13:24
137 Christofer Jurado Lopez (Pan) Trevigiani Phonix          13:57
138 Evgeny Kovalev (Rus) Russia                              15:49
139 Juan Esteban Arango (Col) Colombia                       17:17
140 Juan Martin Mesa Perez (Col) Coldeportes                 17:23
141 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                       18:51
142 Nicolas Javier Naranjo Sanchez (Arg) ACA Virgen de F     20:02
143 Leandro Javier Velardez (Arg) ACA Virgen de Fatima       20:38
144 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice               21:00
145 Kirill Bochkov (Rus) Russia                              22:00
146 Christian Leonardo Tamayo Saavedra (Col) GW Shimano      22:53
147 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque Count     23:09
148 Andrei Sazanov (Rus) Russia                              31:52

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: