Aresztowania w sprawie śmierci Linasa Rumsasa

Sześć osób zostało aresztowanych w wyniku śledztwa wszczętego po śmierci 21-letniego Linasa Rumsasa w maju zeszłego roku.

Policja dokonała nalotu na kilka lokali w Lukka (Toskania) i aresztowała Lukę Franceschiego, właściciela zespołu Rumsasa - Altopack Eppela, byłego dyrektora sportowego Elso Fredianiego, a także farmaceutę Andrei Bianchi i byłego trenera Michela Violę. Wszystkim zarzuca się dostarczanie środków dopingujących młodym kolarzom.

Podejrzani zostali objęci aresztem domowym do czasu zakończenia śledztwa, w którym pod lupą znajduje się 17 innych osób. Szefowi Altopack Eppela zarzuca się, że natarczywie zachęcał swoich kolarzy do stosowania środków dopingujących, w tym hormonu wzrostu i opioidowych środków przeciwbólowych.

Według śledczych Franceshi "ściągał najbardziej obiecujących młodych kolarzy oraz popychał ich do zakazanych substancji, które im dostarczał, w tym EPO w mikrodawkach".

W styczniu br. Raimondas Rumsas junior, starszy brat Linasa, został zawieszony na cztery lata w wyniku pozytywnego testu antydopingowego dowodzącego stosowania hormon wzrostu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Maciek79

    9 lutego 2018, 17:00 o 17:00

    Ależ to jest patologia

  2. Bartek

    12 lutego 2018, 08:59 o 08:59

    Niestety nazwisko Majki się pojawia przy okazji tej afery...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: