Sylwester Szmyd asystentem trenera Bora-hansgrohe

Sylwester Szmyd wraca do kolarstwa w nowej dla siebie roli. 39-latek będzie asystentem trenera w zespole Bora-hansgrohe.

Wszystkich sympatyków i kibiców kolarstwa chciałbym poinformować, że z dniem 01.02 zacząłem oficjalnie prace jako Coach-Assistant w Team Bora-Hansgrohe. Zgodnie z kontraktem jestem asystentem Patxi Villa, głównego trenera ekipy

- możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu na stronie szmydcoaching.com. Tym samym Szmyd dołączy do innego polskiego masażysty i mentora w niemieckiej ekipie - Arkadiusza Wojtasa.

Po zakończeniu kariery nie ukrywałem, że chciałbym wrócić do WT w innej roli. Dla mnie jednak nie jest to osiągnięty cel, a punkt wyjścia. Dostałem szansę i zamierzam ją wykorzystać. Był ktoś kto mnie mocno poparł i czuję na sobie odpowiedzialność powierzonego zadania

- powiedział Szmyd, który w swojej karierze zaliczył 23 starty w Wielkich Tourach. Ostatnie dwa lata profesjonalnego ścigania spędził w polskiej ekipie CCC Sprandi Polkowice, lecz nie może ich zaliczyć do udanych.

W połowie miesiąca jadę na moje pierwsze zgrupowanie jako coach z drużyną do Sierra Nevada. Proszę trzymać kciuki za powodzenie w nowej roli. Sądzę, że czasami nawet trudniejszej niż w mojej poprzedniej

- zakończył 39 latek.

Barwy Bora-hansgrohe reprezentuje obecnie trzech polskich zawodników: Rafał Majka, Paweł Poljański i Maciej Bodnar.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. marek

  7 lutego 2018, 16:24 o 16:24

  To dobra wiadomość ,życzę powodzenia i dobrych wyników w pracy.Proszę dobrze spożytkować swe bogate doświadczenie z lat ubiegłych.Pozdrawiam.

 2. Jacek

  7 lutego 2018, 17:17 o 17:17

  Panie Tomku , w Borze pracuje więcej Polaków ...może nie Mentorów 🙈 ale równie dobrych👍

 3. Yev

  8 lutego 2018, 06:06 o 06:06

  Proponuję znianę w tekście na "ukończył 23 GT" to większe osiągnięcie niż "startował"

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: