Colombia Oro y Paz 2018: etap 1. Fernando Gaviria na swoich drogach

Fernando Gaviria

Fernando Gaviria (Quick-Step Floors) wygrał pierwszy etap nowego kolumbijskiego wyścigu Colombia Oro y Paz.

Kolumbijczyk na własnym terenie pokonał w sprincie swojego rodaka Juana Sebastiana Molano (Manzana Postobon) oraz swojego rozprowadzającego Argentyńczyka Maximiliano Richeze.

7. miejsce wywalczył Paweł Franczak (CCC Sprandi Polkowice).

Wyniki 1. etapu Colombia Oro y Paz 2018 (2.1), Palmira - Palmira (99,9 km):

  1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                          2:07:05
  2 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana Postobon
  3 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
  4 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  5 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
  6 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
  7 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
  8 Davide Vigano (Ita) Reprezentacja Włoch
  9 Manuel Penalver Aniorte (Spa) Trevigiani Phonix
 10 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel
 11 Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare
 12 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy
 13 Egan Bernal (Col) Team Sky
 14 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac
 15 Sergio Henao (Col) Team Sky
 16 Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos BH
 17 Martin Laas (Est) Team Illuminate
 18 Jairo Alonso Cano Salas (Col) EPM
 19 Oscar Sevilla Rivera (Spa) Medellin
 20 Juan Esteban Arango (Col) Reprezentacja Kolumboo
 21 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel
 22 Jarlinson Pantano (Col) Reprezentacja Kolumbii
 23 Adrian Gonzalez Velasco (Spa) Burgos BH
 24 Davide Plebani (Ita) Reprezentacja Włoch
 25 Felix Alejandro Baron (USA) Team Illuminate
 26 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 27 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 28 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 29 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 30 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
 31 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Bicicletas Strongman
 32 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 33 Benat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 34 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
 35 Juan Martin Mesa Perez (Col) Coldeportes
 36 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel
 37 Jonathan Caicedo (Ecu) Medellin
 38 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
 39 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 40 Davilier Ospina Navarro (Col) Coldeportes
 41 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 42 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 43 Omar Alberto Mendoza Cardona (Col) Medellin
 44 Carlos Julian Quintero (Col) Orgullo Paisa
 45 Alejandro Serna (Col) Orgullo Paisa
 46 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Coldeportes
 47 Edison Munoz (Col) Orgullo Paisa
 48 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 49 Jose Tito Hernandez (Col) Orgullo Paisa
 50 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 51 Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman
 52 Juan Pablo Suarez Suarez (Col) EPM
 53 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 54 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) UnitedHealthcare
 55 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Coldeportes
 56 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Coldeportes
 57 Julio Alexis Camacho Bernal (Col) Coldeportes
 58 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 59 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon
 60 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Reprezentacja Kolumbii
 61 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Medellin
 62 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) GW Shimano
 63 Mauro Abel Richeze (Arg) ACA Virgen de Fatima
 64 Rafael Aniba Montiel (Col) Orgullo Paisa
 65 Francesco Lamon (Ita) Reprezentacja Włoch
 66 Christofer Jurado Lopez (Pan) Trevigiani Phonix
 67 Darwin Atapuma (Col) Reprezentacja Kolumbii
 68 Danny Alberto Osorio (Col) Orgullo Paisa
 69 Aviv Yechezkel (Isr) Israel Cycling Academy
 70 Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Trevigiani Phonix
 71 Weimar Alfonso Roldan Ortiz (Col) Medellin
 72 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) UnitedHealthcare
 73 Fredy Emir Montana Cadena (Col) EPM
 74 William David Munoz Perez (Col) Bicicletas Strongman
 75 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Holowesko-Citadel
 76 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
 77 Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon
 78 Simon Pellaud (Swi) Team Illuminate
 79 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
 80 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 81 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 82 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) EPM
 83 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Medellin
 84 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 85 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 86 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Team Illuminate
 87 Brayan Stive Ramirez (Col) Reprezentacja Kolumbii
 88 Juan Pablo Rendon Jaimes (Col) GW Shimano
 89 Connor Brown (USA) Team Illuminate
 90 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 91 Igor Merino Kortazar (Spa) Burgos BH
 92 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 93 Serghei Tvetcov (Rom) UnitedHealthcare
 94 John Anderson Rodriguez Salazar (Col) Reprezentacja Kolumbii
 95 Nicolas Sessler (Bra) Burgos BH
 96 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy
 97 Angel Alexander Gil Sanchez (Col) EPM
 98 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Trevigiani Phonix
 99 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
100 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
101 Victor Langellotti (Mon) Burgos BH
102 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling Academy
103 Alvaro Robredo Crespo (Spa) Burgos BH
104 Eduardo Estrada Celis (Col) Bicicletas Strongman
105 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
106 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
107 Diego Antonio Ochoa Camargo (Col) EPM
108 Walter Fernando Pedraza Morales (Col) GW Shimano
109 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix
110 Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Bicicletas Strongman
111 Heiner Rodrigo Parra Bustamante (Col) GW Shimano
112 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare
113 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
114 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
115 Anton Vorobyev (Rus) Reprezentacja Rosji
116 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
117 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
118 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
119 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
120 Daniel Zamora (Arg) ACA Virgen de Fatima
121 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy
122 Leandro Javier Velardez (Arg) ACA Virgen de Fatima
123 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
124 Ruben Companioni (Cub) Holowesko-Citadel
125 Nicolas Javier Naranjo Sanchez (Arg) ACA Virgen de Fatima           00:34
126 Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Drapac
127 Alessandro Fedeli (Ita) Trevigiani Phonix                           00:43
128 Alessandro Covi (Ita) Reprezentacja Włoch
129 Michele Scartezzini (Ita) Reprezentacja Włoch
130 Evgeny Kovalev (Rus) Reprezentacja Rosji
131 Aleksey Kurbatov (Rus) Reprezentacja Rosji
132 Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country - Murias         00:55
133 Cameron Piper (USA) Team Illuminate                                 00:59
134 Bryan Steve Gomez Penaloza (Col) Holowesko-Citadel
135 Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana Postobon
136 Vladislav Kulikov (Rus) Reprezentacja Rosji                         01:37
137 Andrei Sazanov (Rus) Reprezentacja Rosji                            01:48
138 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
139 Alonso Miguel Gamero Zúniga (Per) ACA Virgen de Fatima
140 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana Postobon
141 Cristhian Camilo Talero Reyes (Col) GW Shimano
142 Adrian Richeze (Arg) ACA Virgen de Fatima
143 Kirill Bochkov (Rus) Reprezentacja Rosji
144 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF
145 Johnatan Canaveral Vargas (Col) Bicicletas Strongman               01:58
146 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque Country - Murias    03:55
147 Christian Leonardo Tamayo Saavedra (Col) GW Shimano                04:11
148 Carlo Albert Giordani (Ita) Reprezentacja Włoch                    04:26
149 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                                    04:41

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                        02:06:55
  2 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Coldeportes                      00:01
  3 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana Postobon             00:04
  4 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors                        00:06
  5 Rafael Aniba Montiel (Col) Orgullo Paisa                           00:07
  6 Simon Pellaud (Swi) Team Illuminate
  7 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon                                   00:08
  8 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare                             00:09
  9 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                 00:10
 10 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
 11 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
 12 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 13 Davide Vigano (Ita) Reprezentacja Włoch
 14 Manuel Penalver Aniorte (Spa) Trevigiani Phonix
 15 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel
 16 Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare
 17 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy
 18 Egan Bernal (Col) Team Sky
 19 Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac
 20 Sergio Henao (Col) Team Sky
 21 Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos BH
 22 Martin Laas (Est) Team Illuminate
 23 Jairo Alonso Cano Salas (Col) EPM
 24 Oscar Sevilla Rivera (Spa) Medellin
 25 Juan Esteban Arango (Col) Reprezentacja Kolumbii
 26 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel
 27 Jarlinson Pantano (Col) Reprezentacja Kolumbii
 28 Adrian Gonzalez Velasco (Spa) Burgos BH
 29 Davide Plebani (Ita) Reprezentacja Włoch
 30 Felix Alejandro Baron (USA) Team Illuminate
 31 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac
 32 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 33 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 34 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 35 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
 36 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Bicicletas Strongman
 37 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 38 Benat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 39 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
 40 Juan Martin Mesa Perez (Col) Coldeportes
 41 TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel
 42 Jonathan Caicedo (Ecu) Medellin
 43 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
 44 Davilier Ospina Navarro (Col) Coldeportes
 45 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 46 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 47 Omar Alberto Mendoza Cardona (Col) Medellin
 48 Carlos Julian Quintero (Col) Orgullo Paisa
 49 Alejandro Serna (Col) Orgullo Paisa
 50 Alex Norberto Cano Ardila (Col) Coldeportes
 51 Edison Munoz (Col) Orgullo Paisa
 52 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac
 53 Jose Tito Hernandez (Col) Orgullo Paisa
 54 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 55 Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman
 56 Juan Pablo Suarez Suarez (Col) EPM
 57 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 58 Janier Alexis Acevedo Calle (Col) UnitedHealthcare
 59 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Coldeportes
 60 Julio Alexis Camacho Bernal (Col) Coldeportes
 61 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 62 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon
 63 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Colombia
 64 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Medellin
 65 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) GW Shimano
 66 Mauro Abel Richeze (Arg) ACA Virgen de Fatima
 67 Francesco Lamon (Ita) Reprezentacja Włoch
 68 Christofer Jurado Lopez (Pan) Trevigiani Phonix
 69 Darwin Atapuma (Col) Reprezentacja Kolumbii
 70 Danny Alberto Osorio (Col) Orgullo Paisa
 71 Aviv Yechezkel (Isr) Israel Cycling Academy
 72 Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Trevigiani Phonix
 73 Weimar Alfonso Roldan Ortiz (Col) Medellin
 74 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) UnitedHealthcare
 75 Fredy Emir Montana Cadena (Col) EPM
 76 William David Munoz Perez (Col) Bicicletas Strongman
 77 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Holowesko-Citadel
 78 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
 79 Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon
 80 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 81 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 82 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) EPM
 83 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Medellin
 84 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 85 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 86 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Team Illuminate
 87 Brayan Stive Ramirez (Col) Reprezentacja Kolumbii
 88 Juan Pablo Rendon Jaimes (Col) GW Shimano
 89 Connor Brown (USA) Team Illuminate
 90 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 91 Igor Merino Kortazar (Spa) Burgos BH
 92 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 93 Serghei Tvetcov (Rom) UnitedHealthcare
 94 John Anderson Rodriguez Salazar (Col) Reprezentacja Kolumbii
 95 Nicolas Sessler (Bra) Burgos BH
 96 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy
 97 Angel Alexander Gil Sanchez (Col) EPM
 98 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Trevigiani Phonix
 99 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
100 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
101 Victor Langellotti (Mon) Burgos BH
102 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling Academy
103 Alvaro Robredo Crespo (Spa) Burgos BH
104 Eduardo Estrada Celis (Col) Bicicletas Strongman
105 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
106 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
107 Diego Antonio Ochoa Camargo (Col) EPM
108 Walter Fernando Pedraza Morales (Col) GW Shimano
109 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix
110 Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Bicicletas Strongman
111 Heiner Rodrigo Parra Bustamante (Col) GW Shimano
112 Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare
113 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
114 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
115 Anton Vorobyev (Rus) Reprezentacja Rosja
116 Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
117 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
118 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
119 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
120 Daniel Zamora (Arg) ACA Virgen de Fatima
121 Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy
122 Leandro Javier Velardez (Arg) ACA Virgen de Fatima
123 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
124 Ruben Companioni (Cub) Holowesko-Citadel
125 Nicolas Javier Naranjo Sanchez (Arg) ACA Virgen de Fatima           00:44
126 Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Drapac
127 Alessandro Fedeli (Ita) Trevigiani Phonix                           00:53
128 Alessandro Covi (Ita) Reprezentacja Włoch
129 Michele Scartezzini (Ita) Reprezentacja Włoch
130 Evgeny Kovalev (Rus) Reprezentacja Rosji
131 Aleksey Kurbatov (Rus) Reprezentacja Rosji
132 Cameron Piper (USA) Team Illuminate                                 01:09
133 Bryan Steve Gomez Penaloza (Col) Holowesko-Citadel
134 Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana Postobon
135 Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country - Murias         01:25
136 Vladislav Kulikov (Rus) Reprezentacja Rosji                         01:47
137 Andrei Sazanov (Rus) Reprezentacja Rosji                            01:58
138 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
139 Alonso Miguel Gamero Zúniga (Per) ACA Virgen de Fatima
140 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana Postobon
141 Cristhian Camilo Talero Reyes (Col) GW Shimano
142 Adrian Richeze (Arg) ACA Virgen de Fatima
143 Kirill Bochkov (Rus) Reprezentacja Rosji
144 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF
145 Johnatan Canaveral Vargas (Col) Bicicletas Strongman                02:08
146 Christian Leonardo Tamayo Saavedra (Col) GW Shimano                 04:21
147 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque Country - Murias     04:25
148 Carlo Albert Giordani (Ita) Reprezentacja Włoch                     04:36
149 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                                     04:51

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. fbi

    6 lutego 2018, 19:38 o 19:38

    Brawo Franek!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: