Tour de Suisse może upaść

dziupla komentatorska na Tour de Suisse

Organizator Tour de Suisse alarmuje, że przyszłość wyścigu może znaleźć się w poważnym niebezpieczeństwie. Przyczyną jest akcja "No Billag" i zaplanowane na 4 marca referendum, w którym Szwajcarzy wypowiedzą się czy nadal chcą płacić podatek na telewizję państwową.

W wydanym oświadczeniu TdS zwraca uwagę, że obecnie zaledwie 10 procent kosztów produkcji pokrywają przychody komercyjne, a sam wyścig wykłada na to około 50 procent budżetu. Resztę bierze na siebie telewizja państwowa, która transmituje imprezę w czterech językach narodowych.

Brak narodowego nadawcy sprawi, że wyścig nie będzie dostępny w telewizji, albo trafi do telewizji płatnej. Doprowadzi to do znacznego zmniejszenia zainteresowania wydarzeniem i w konsekwencji do tąpnięcia przychodów z reklamy i sponsoringu.

"Tak" dla inicjatywy "No Billag" pośrednio równa się upadkowi Tour de Suisse, konkluduje organizator narodowego touru Helwetów.

A jak "od kuchni" powstaje transmisja z Tour de Suisse możecie dowiedzieć się z materiału Jakuba Zimocha.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: