Vuelta a San Juan 2018. etap 7. Nizzolo na fali z Majorki, Majka w czołówce

Włoch Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo) triumfował na ostatnim odcinku etapówki Vuelta a San Juan.

28-latek na finiszu w San Juan pokonał Argentyńczyka Maximiliano Richeze i Kolumbijczyka Alvaro Jose Hodega (obaj Quick-Step Floors).

W klasyfikacji końcowej 36. edycji wyścigu najlepszy był mistrz Argentyny Gonzalo Najar (S.E.P. San Juan). Na 5. pozycji uplasował się Rafał Majka (Bora-hansgrohe).

Dla ekipy Trek-Segafredo to drugi, po zwycięstwie Ryana Mullena na trzecim etapie, triumf w Argentynie, a piąty w tym sezonie - trzy wyścigi na Majorce w ostatnich dniach wygrali John Degenkolb i Toms Skujins.

Wyniki 7. etapu Vuelta a San Juan 2018 (2.1), San Juan - San Juan (141,3 km):

  1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                 2:55:23
  2 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
  3 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
  4 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
  5 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
  6 Manuel Penalver (Spa) Trevigiani Phonix-Hemus
  7 Federico Burchio (Ita) Italy
  8 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
  9 Guillaume Boivin (Can) Israel-Cycling Academy
 10 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare
 11 Felix Nordase (Cub) Cuba
 12 Attilio Viviani (Ita) Italy
 13 Pablo Anchieri (Uru) Uruguay
 14 Weimar Roldan (Col) Medellin
 15 Robigzon Oyola (Col) Medellin
 16 Leonardo Fedrigo (Ita) Italy
 17 Rafael De Mattos (Bra) Brazil
 18 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 19 Miguel Rubiano (Col) Coldeportes-Zenu
 20 German Tivani (Arg) Trevigiani Phonix-Hemus
 21 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 22 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates
 23 Anderson Maldonado (Uru) Uruguay
 24 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 25 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix-Hemus
 26 Benjamin Perry (Can) Israel-Cycling Academy
 27 Marcos Mendez (Arg) Argentina
 28 Kanstantsin Suitsou (Blr) Bahrain-Merida
 29 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare
 30 Jorge Pi (Arg) Asociacion Civil Mardan
 31 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 32 Christofer Jurado (Pan) Trevigiani Phonix-Hemus
 33 Oscar Sevilla (Spa) Medellin
 34 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
 35 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
 36 Eric Marcotte (USA) UnitedHealthcare
 37 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 38 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 39 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 40 Omar Mendoza (Col) Medellin
 41 Zahiri Abderrahim (Mar) Trevigiani Phonix-Hemus
 42 Cesar Paredes (Col) Medellin
 43 Luis Laverde (Col) Coldeportes-Zenu
 44 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 45 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 46 Julen Amezqueta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 47 Juan Pablo Dotti (Arg) S.E.P. de San Juan
 48 Gonzalo Najar (Arg) S.E.P. de San Juan
 49 Miguel Eduardo Florez (Col) Wilier Triestina-Selle Italia
 50 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
 51 Duilio Ramos (Arg) Argentina
 52 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 53 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
 54 Alejandro Duran (Arg) Argentina
 55 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 56 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 57 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 58 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 59 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 60 Walter Vargas (Col) Medellin
 61 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 62 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
 63 Atilio Pinno (Bra) Brazil                              00:09
 64 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     00:17
 65 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                     00:18
 66 Nicolas Naranjo (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima
 67 Haston Javier (Arg) S.E.P. de San Juan
 68 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      00:20
 69 Francisco Monte (Arg) Asociacion Civil Mardan          00:22
 70 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                  00:26
 71 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare                    00:28
 72 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     00:30
 73 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe                      00:31
 74 Mattia Bais (Ita) Italy                                00:33
 75 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
 76 Jose Luis Rodriguez (Chi) S.E.P. de San Juan           00:35
 77 Daniel Diaz (Arg) S.E.P. de San Juan
 78 Rodrigo Do Nascimento (Bra) Brazil                     00:45
 79 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                       00:50
 80 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    01:16
 81 Roderich Aconegui (Uru) Uruguay                        01:17
 82 Pablo Andres Alarcon (Chi) Canel's-Specialized
 83 Roman Villalovos (CRc) Canel's-Specialized
 84 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 85 Alexander Cataford (Can) UnitedHealthcare
 86 Marco Arriagada (Chi) Municipalidad de Pocito
 87 German Chaves (Col) Coldeportes-Zenu                   01:34
 88 Cristian Mu?oz (Col) Coldeportes-Zenu
 89 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 90 Victor Olivares (Chi) Chile
 91 Alan Valencio (Bra) Brazil
 92 Patricio Almonacid (Chi) Chile
 93 Ignacio Moyano (Chi) Chile                             01:36
 94 Enzo Moyano (Arg) Municipalidad de Pocito
 95 Nicolas Cabrera (Chi) Chile
 96 Daniel Zamora (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima
 97 Pedro Gordillo (Arg) Municipalidad de Rawson
 98 Luciano Montivero (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima
 99 Ruben Rojas (Arg) Argentina
100 Leonardo Rodriguez (Arg) Asociacion Civil Mardan
101 Franco Lopez (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima
102 Pedro Portuondo (Cub) Cuba
103 Emiliano Ibarra (Arg) S.E.P. de San Juan
104 Sergio Aguirre (Arg) Municipalidad de Rawson
105 Adrian Alvarado (Chi) Chile
106 Emiliano Contreras (Arg) Asociacion Civil Mardan
107 Andres Paez (Arg) Municipalidad de Rawson
108 Nicolas Maes (Bel) Lotto Soudal
109 Josu Zabala (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
110 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA
111 Filippo Rochetti (Ita) Italy
112 Julio Camacho (Col) Coldeportes-Zenu
113 Aviv Yechezkel (Isr) Israel-Cycling Academy
114 Jose Alfredo Santoyo (Mex) Canel's-Specialized
115 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     01:53
116 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                   01:59
117 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
118 Daniel Juarez (Arg) Asociacion Civil Mardan            02:08
119 Adrian Richeze (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima
120 Ignacio Maldonado (Uru) Uruguay                        02:14
121 Richard Mascara?as (Uru) Uruguay
122 Efren Santos (Mex) Canel's-Specialized
123 Alan Presa (Uru) Uruguay
124 Hector Lucero (Arg) Municipalidad de Pocito
125 Eduardo Corte (Mex) Canel's-Specialized
126 Winner Anacona (Col) Movistar Team
127 Higinio Lucero (Arg) Municipalidad de Rawson
128 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
129 Alex Cano (Col) Coldeportes-Zenu
130 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
131 Juan Melivilo (Arg) Municipalidad de Pocito            02:31
132 Gerardo Tivani (Arg) Municipalidad de Pocito
133 Ignacio de Jesus Prado (Mex) Canel's-Specialized       02:34
134 Jose Astiasaran (Arg) Asociacion Civil Mardan          02:58
135 Leandro Marcos (Cub) Cuba
136 Alvaro Cuadros (Spa) Caja Rural-Seguros RGA            03:08
137 Javier Montoya (Col) Trevigiani Phonix-Hemus
138 Mauricio Bielinski (Bra) Brazil                        05:12
139 Kristian Sbaragli (Ita) Israel-Cycling Academy         05:31
140 Gonzalo Sabas Miranda (Chi) Municipalidad de Pocit     06:05
141 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
142 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates
143 Ezequiel Falcon (Arg) Municipalidad de Rawson
144 Pedro Gonzalez (Arg) Municipalidad de Pocito
145 Mauricio Muller (Arg) S.E.P. de San Juan
146 Jeovane De Oliveira (Bra) Brazil
147 Sebastian Reyes (Chi) Chile                            06:09
148 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    06:11
149 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        06:43
150 Edwin Alcibiades Avila (Col) Israel-Cycling Academ     08:21
151 Mauro Richeze (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima
OTL Mihkel Räim (Est) Israel-Cycling Academy               26:33
DNF Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare
DNF Facundo Cattapan (Arg) Municipalidad de Rawson
DNF Christian Perez (Cub) Cuba
DNF Hidalgo Vera (Cub) Cuba
DNS Filippo Calderaro (Ita) Italy

Klasyfikacja końcowa wyścigu

  1 Gonzalo Najar (Arg) S.E.P. de San Juan              21:59:06
  2 Oscar Sevilla (Spa) Medellin                           00:51
  3 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates                  01:11
  4 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec       01:41
  5 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       01:58
  6 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                        01:59
  7 Omar Mendoza (Col) Medellin                            02:08
  8 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     02:58
  9 Kanstantsin Suitsou (Blr) Bahrain-Merida               03:19
 10 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   03:26
 11 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 03:32
 12 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       03:44
 13 Anderson Maldonado (Uru) Uruguay                       03:47
 14 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      04:36
 15 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  04:42
 16 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors               05:07
 17 Robigzon Oyola (Col) Medellin                          06:11
 18 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 19 Juan Pablo Dotti (Arg) S.E.P. de San Juan              06:36
 20 Alexander Cataford (Can) UnitedHealthcare              06:57
 21 German Chaves (Col) Coldeportes-Zenu                   08:31
 22 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      08:55
 23 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 09:16
 24 Alejandro Duran (Arg) Argentina                        09:17
 25 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  09:57
 26 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia      10:56
 27 Miguel Eduardo Florez (Col) Wilier Triestina-Selle     10:58
 28 Cesar Paredes (Col) Medellin                           11:13
 29 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                     11:17
 30 Cristian Mu?oz (Col) Coldeportes-Zenu                  11:47
 31 Winner Anacona (Col) Movistar Team                     11:50
 32 Ruben Rojas (Arg) Argentina                            12:14
 33 Julen Amezqueta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA           12:16
 34 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 12:30
 35 Miguel Rubiano (Col) Coldeportes-Zenu                  12:33
 36 German Tivani (Arg) Trevigiani Phonix-Hemus            12:48
 37 Nicolas Maes (Bel) Lotto Soudal                        13:15
 38 Eduardo Corte (Mex) Canel's-Specialized                13:24
 39 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA             14:08
 40 Emiliano Contreras (Arg) Asociacion Civil Mardan       14:53
 41 Javier Montoya (Col) Trevigiani Phonix-Hemus           14:54
 42 Pedro Portuondo (Cub) Cuba                             15:17
 43 Daniel Zamora (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima            15:38
 44 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                  16:58
 45 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 46 Guillaume Boivin (Can) Israel-Cycling Academy          17:01
 47 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal                     17:15
 48 Daniel Diaz (Arg) S.E.P. de San Juan                   17:52
 49 Atilio Pinno (Bra) Brazil                              18:00
 50 Luis Laverde (Col) Coldeportes-Zenu                    18:07
 51 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 18:40
 52 Roman Villalovos (CRc) Canel's-Specialized             19:25
 53 Walter Vargas (Col) Medellin                           20:07
 54 Weimar Roldan (Col) Medellin                           20:28
 55 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    21:18
 56 Julio Camacho (Col) Coldeportes-Zenu                   21:20
 57 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe                      21:33
 58 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                       21:52
 59 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare                    22:29
 60 Zahiri Abderrahim (Mar) Trevigiani Phonix-Hemus        22:30
 61 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               22:32
 62 Filippo Rochetti (Ita) Italy                           22:35
 63 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       22:53
 64 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates             23:08
 65 Marco Arriagada (Chi) Municipalidad de Pocito          23:30
 66 Mattia Bais (Ita) Italy                                24:00
 67 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors                   24:55
 68 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
 69 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          25:43
 70 Attilio Viviani (Ita) Italy                            26:17
 71 Edwin Alcibiades Avila (Col) Israel-Cycling Academ     26:50
 72 Rafael De Mattos (Bra) Brazil                          27:00
 73 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    27:16
 74 Eric Marcotte (USA) UnitedHealthcare                   27:43
 75 Enzo Moyano (Arg) Municipalidad de Pocito              28:04
 76 Leonardo Rodriguez (Arg) Asociacion Civil Mardan       28:48
 77 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix-Hemus          29:04
 78 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                   29:11
 79 Alex Cano (Col) Coldeportes-Zenu                       29:40
 80 Jose Luis Rodriguez (Chi) S.E.P. de San Juan           29:50
 81 Benjamin Perry (Can) Israel-Cycling Academy            30:14
 82 Efren Santos (Mex) Canel's-Specialized                 31:19
 83 Kristian Sbaragli (Ita) Israel-Cycling Academy         31:31
 84 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                   31:32
 85 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    31:47
 86 Ignacio Maldonado (Uru) Uruguay                        31:58
 87 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                       31:59
 88 Alvaro Cuadros (Spa) Caja Rural-Seguros RGA            32:01
 89 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     32:22
 90 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     32:30
 91 Christofer Jurado (Pan) Trevigiani Phonix-Hemus        32:34
 92 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates        32:37
 93 Alan Valencio (Bra) Brazil                             32:47
 94 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    32:51
 95 Francisco Monte (Arg) Asociacion Civil Mardan          33:20
 96 Luciano Montivero (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima        33:37
 97 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     33:57
 98 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA             35:54
 99 Felix Nordase (Cub) Cuba                               35:55
100 Haston Javier (Arg) S.E.P. de San Juan                 35:57
101 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                   36:13
102 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare                     36:29
103 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo                    37:11
104 Sergio Aguirre (Arg) Municipalidad de Rawson           37:19
105 Emiliano Ibarra (Arg) S.E.P. de San Juan               37:21
106 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     37:40
107 Sebastian Reyes (Chi) Chile                            38:13
108 Nicolas Cabrera (Chi) Chile                            38:23
109 Josu Zabala (Spa) Caja Rural-Seguros RGA               38:38
110 Leonardo Fedrigo (Ita) Italy                           38:43
111 Duilio Ramos (Arg) Argentina                           38:53
112 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare                   40:07
113 Pablo Andres Alarcon (Chi) Canel's-Specialized         40:21
114 Hector Lucero (Arg) Municipalidad de Pocito            40:41
115 Ignacio de Jesus Prado (Mex) Canel's-Specialized       40:59
116 Daniel Juarez (Arg) Asociacion Civil Mardan            41:12
117 Juan Melivilo (Arg) Municipalidad de Pocito            41:18
118 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        41:50
119 Jeovane De Oliveira (Bra) Brazil                       42:38
120 Jorge Pi (Arg) Asociacion Civil Mardan                 43:15
121 Mauricio Muller (Arg) S.E.P. de San Juan               43:17
122 Aviv Yechezkel (Isr) Israel-Cycling Academy            43:35
123 Ignacio Moyano (Chi) Chile                             43:51
124 Nicolas Naranjo (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima          44:22
125 Victor Olivares (Chi) Chile                            45:27
126 Rodrigo Do Nascimento (Bra) Brazil                     45:39
127 Adrian Alvarado (Chi) Chile                            45:47
128 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 46:03
129 Franco Lopez (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima             46:16
130 Mauro Richeze (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima            46:30
131 Federico Burchio (Ita) Italy                           46:56
132 Higinio Lucero (Arg) Municipalidad de Rawson           47:03
133 Richard Mascara?as (Uru) Uruguay                       47:06
134 Marcos Mendez (Arg) Argentina                          47:41
135 Adrian Richeze (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima           49:11
136 Mauricio Bielinski (Bra) Brazil                        49:15
137 Leandro Marcos (Cub) Cuba                              49:19
138 Gerardo Tivani (Arg) Municipalidad de Pocito           49:30
139 Alan Presa (Uru) Uruguay                               50:10
140 Roderich Aconegui (Uru) Uruguay                        51:29
141 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        53:58
142 Manuel Pe?alver (Spa) Trevigiani Phonix-Hemus          55:09
143 Jose Astiasaran (Arg) Asociacion Civil Mardan          56:17
144 Jose Alfredo Santoyo (Mex) Canel's-Specialized         58:45
145 Pablo Anchieri (Uru) Uruguay                           59:57
146 Gonzalo Sabas Miranda (Chi) Municipalidad de Pocit  01:01:26
147 Patricio Almonacid (Chi) Chile                      01:03:23
148 Pedro Gordillo (Arg) Municipalidad de Rawson        01:04:11
149 Ezequiel Falcon (Arg) Municipalidad de Rawson       01:09:31
150 Pedro Gonzalez (Arg) Municipalidad de Pocito        01:17:16
151 Andres Paez (Arg) Municipalidad de Rawson           01:18:49

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: