Eugenia Bujak wybrała reprezentację Słowenii

Eugenia Bujak w koszulce reprezentacji Słowenii

Eugenia Bujak za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że zmieniła barwy narodowe.

28-letnia zawodniczka przyjęła obywatelstwo Słowenii i w reprezentacji tego kraju będzie występować w imprezach mistrzowskich.

W 2017 roku zakończyłam swoją karierę reprezentując Polskę. Udało się razem z Wami zdobyć kilka wartościowych sukcesów, pracując dla kogoś jak i na moje konto. Chciałabym wszystkim podziękować za wspólna prace i poświęcenie. Za wszystkie piękne wspomnienia. Za osiągnięcia na podwórku krajowym jak i międzynarodowym. Gdyby nie Polski Związek Kolarski z pewnością nie osiągnęłabym tak wiele. Dziękuje za szkolenie. Zawsze starałam się pomagać na tyle ile mam siły, jeśli kogoś kiedyś zawiodłam przepraszam, być może w tym momencie nie mogłam lepiej, bądź nie mogłam dać z siebie więcej. Ja jednak z czystym sumieniem wsiadam w inny pociąg. Przyjęłam podwójne obywatelstwo. To jest moja prywatna decyzja. Dostałam nowe możliwości rozwoju, które chciałabym wykorzystać. W sporcie reprezentuje Słowenię, którą też pokochałam, ale Polskę mam w sercu i tam jest mój dom. Dziękuje rodzinie, która jest zawsze ze mną nie zależnie od tego jaką drogą podążam. Dziękuje Słowenii za nowy rozdział i nowe możliwości!

- napisała urodzona w podwileńskim Landwarowie zawodniczka.

Bujak była mistrzynią Polski ze startu wspólnego (2013) oraz w jeździe indywidualnej na czas (2014, 2015). W 2016 roku triumfowała w wyścigu WorldTour GP de Plouay-Bretagne. Wielokrotnie reprezentowała Polskę na mistrzostwach świata, zdobyła tytuł mistrzyni Europy na torze w wyścigu punktowym (2014). Zeszły sezon zakończyła na 17. miejscu w rankingu światowym.

Od 2014 roku startuje w słoweńskim zespole BTC City Ljubljana.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

11 Comments

 1. Grzechu

  29 stycznia 2018, 23:30 o 23:30

  Wielu ludzi urodzonych na terenach byłego Związku Radzieckiego ma niebywałą łatwość w żonglowaniu paszportami. Słowenia kiedyś pozyskała w ten sposób niejakiego Rutenkę ale nie na długo... Powinna być tu jakaś karencja, żeby hamować trochę takich wędrowniczków.

 2. Bo

  30 stycznia 2018, 09:18 o 09:18

  Takich ludzi powinno sie skazywac na zakaz wjazdu do kraju i konfiskate nieruchomosci bedacych na terenie Polski. Noz sie otwiera jak sie czyta " W sporcie reprezentuje Słowenię, którą też pokochałam, ale Polskę mam w sercu i tam jest mój dom" wypie**laj

  • TomAsz

   30 stycznia 2018, 09:19 o 09:19

   Bolszewia level hard.

  • Bo

   30 stycznia 2018, 13:41 o 13:41

   System kar byl akurat bardziej sprawiedliwy tylko kulalo sadownictwo

  • arek

   30 stycznia 2018, 18:32 o 18:32

   A ja bym na konfiskatę majątku i wyp...nie z kraju skazywał każdego debila z dowolnego forum. W czynie społecznym, dla dobra kraju, przez dwa dni w każdym miesiącu mógłbym zbierać kandydatury 🙂 A tak na serio - nie rozumiem ludzi, którzy za kasę liżą tyłki obcokrajowcom a każdego Polaka, który chce mieć lepiej, najchętniej by wykończyli. Zastanawiam się co by było, gdyby Kwiatkowski, Lewandowski czy Kubica (wybieram najbardziej znanych, nawet jeśli nasz kraj nic albo prawie nic dla nich nie zrobił) zmienili obywatelstwo... Był Jezierski, była Ligocka, byli inni. Ale chcieli się rozwijać. Może Eugenia Bujak chce jeszcze o coś zawalczyć, może wie gdzie dostać szansę, może chce mieć lepiej. Ona wybrał, władze nie mogą zaprotestować, ale kibice - kibice lepiej wiedzą kto jest ich własnością i kto jest im winny bezgraniczną wdzięczność po grób. Im - krajowi. Bo wg kibica "państwo to ja" a już na pewno "rację ma większość czyli my ze szwagrem".

   • wilniuk

    5 lutego 2018, 23:28 o 23:28

    Rozsądny głos i warto pamiętać,że dziewczyna została odsunięta od udziału w Olimpiadzie i ktoś powinien za to beknąć.Powodzenia Eugenio!

 3. choou

  30 stycznia 2018, 17:38 o 17:38

  Trudno się dziwić, kolarstwo kobiet jest traktowane u nas jako piąte koło u wozu.
  Z drugiej strony pewnie ktoś dobrze posmarował.

  • Popiol

   30 stycznia 2018, 18:39 o 18:39

   Posmarował ale też pewnie zagwarantował pozycje niekwestionowanego lidera kadry przynajmniej na najbliższe lata. Według mnie to było dla Gieni najważniejsze.

   Życzę powodzenia, ale nie ukrywam, że nie jestem zwolennikiem takich ruchów. Mam na myśli starty w wyścigach pod Słoweńską flagą, bo obywatelstwo oczywiście każdy może posiadać jakie chce i nic mi do tego. Myślę, że UCI powinno wprowadzić jakiś okres karencji w przypadkach zmiany(albo nabyciu drugiego) obywatelstwa. Nie chciałbym widzieć w kolarstwie czegoś takiego, co dzieje się np w piłce ręcznej mężczyzn w drużynie Kataru. Kadra to nie klub.

 4. piotr

  30 stycznia 2018, 19:12 o 19:12

  Panie Bo co Pan pierdo lisz . poziom sięga dna. zapewne nalewka nie weszła.

 5. piotr

  30 stycznia 2018, 19:26 o 19:26

  niech się wypowiedzą zawodnicy , co dostają teraz od klubu ? ew pzkol czy panstwa ? mam na myśli młodzików . juniorów i orlików .....
  jaki był i jest bałagan . a jak w mediach jest ?promocja kolarstwa ,,,, na papierze . dziwne .że szansę wykorzystała , konkrety poproszę

 6. piotr

  30 stycznia 2018, 19:39 o 19:39

  w klubie zawodnik miał zapewnione
  rower plus części eksploatacyjne
  odżywki i suplementy
  odzież
  diety
  wyjazdy na zgrupowania wyścigi
  treningi z trenerem wraz z autem technicznym
  opieka lekarska PEŁNA
  atmosferę do pracy
  i wiele innych , co jest teraz?

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: