Grand Prix Cycliste la Marseillaise 2018. Alexandre Geniez zdobywcą Marsylii

Alexandre Geniez (AG2R La Mondiale) triumfował na mecie 39. wyścigu Grand Prix Cycliste la Marseillaise.

29-latek w końcówce ograł niewielką grupkę liderów i na mecie zameldował się przed Norwegiem Oddem Christianem Eikingiem (Wanty-Groupe Gobert) oraz Lilianem Calmejane (Direct Energie).

Polscy kolarze nie startowali.

Wyniki Grand Prix Cycliste la Marseillaise 2018 (1.1), Marsylia – Marsylia (145 km):

1 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                        3:47:21
2 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Group Gobert
3 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
4 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
5 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert                       00:02
6 Remy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM              00:03
7 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ                              00:04
8 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
9 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                             00:13
10 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits                 01:52
11 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
12 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
13 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                          02:40
14 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM
15 Patrick Müller (Swi) Vital Concept Club
16 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert
17 Anthony Maldonado (Fra) St Michel-Auber 93
18 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Oscaro
19 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Oscaro
20 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
21 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
22 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM
23 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
24 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
25 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
26 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
27 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
28 Camille Thominet (Fra) St Michel-Auber 93
29 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
30 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept Club
31 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
32 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   02:53
33 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise                    03:35
34 Zico Waeytens (Bel) Verandas Willems Crelan
35 Dennis Coenen (Bel) Cibel-Cebon
36 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias
37 Colin Chris Stüssi (Swi) Amore & Vita-Prodir
38 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo-Oscaro
39 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
40 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
41 Brecht Ruyters (Bel) Cibel-Cebon
42 Huub Duijn (Ned) Verandas Willems Crelan
43 Gianni Marchand (Bel) Cibel-Cebon
44 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Oscaro
45 Jeremy Cabot (Fra) Roubaix Lille Metropole
46 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ
47 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93
48 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93
49 Michiel Dieleman (Bel) Cibel-Cebon
50 Fernando Barcelo (Spa) Euskadi Basque Country-Murias            03:39
51 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                            03:42
52 Tom Dernies (Bel) Roubaix Lille Metropole                       06:06
53 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93                         06:13
54 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix Lille Metropole
55 Stijn Devolder (Bel) Verandas Willems Crelan
56 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
57 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille Provence KTM
58 Jerome Mainard (Fra) Roubaix Lille Metropole
59 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept Club
60 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Oscaro                             09:08
61 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic             10:37
62 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
63 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
64 Jimmy Janssens (Bel) Cibel-Cebon
65 Damien Touze (Fra) St Michel-Auber 93
66 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo-Oscaro
67 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
68 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                              12:54
69 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
70 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Oscaro
71 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
72 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
73 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
74 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
75 Sean De Bie (Bel) Verandas Willems Crelan
76 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic
77 Davide Gabburo (Ita) Amore & Vita-Prodir
78 Marco Bernardinetti (Ita) Amore & Vita-Prodir
79 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ
80 Stijn Steels (Bel) Verandas Willems Crelan
81 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country-Murias      17:19
82 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
83 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
84 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                         17:52
85 Justin Mottier (Fra) Vital Concept Club
86 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
87 Erwann Corbel (Fra) Vital Concept Club
88 Guillaume Levarlet (Fra) St Michel-Auber 93
89 Roy Jans (Bel) Cibel-Cebon
90 Steven Lammertink (Ned) Vital Concept Club
91 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
92 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie
93 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Club
94 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
95 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ
DNF Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Simon Sellier (Fra) Direct Energie
DNF Dries De Bondt (Bel) Verandas Willems Crelan
DNF Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
DNF Franklin Six (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
DNF Stijn De Bock (Bel) Cibel-Cebon
DNF Pierre Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix Lille Metropole
DNF Iltjan Nika (Alb) Amore & Vita-Prodir
DNF Maris Bogdanovics (Lat) Amore & Vita-Prodir
DNF Jan-André Freuler (Swi) Amore & Vita-Prodir
DNF Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
DNF Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: