Challenge Mallorca 2018: Trofeo Andratx 2018. Odwaga Tomsa Skujinsa nagrodzona

Toms Skujins

Toms Skujins, w koszulce Trek-Segafredo, wygrał trzeci wyścig cyklu Challenge Mallorca - Trofeo Andratx.

26-letni Łotysz zaatakował około 10 kilometrów przed metą, pokonując Gregora Mühlbergera (Bora-hansgrohe) i Elmara Reindersa (Roompot - Nederlandse Loterij).

Jako 16. wyznaczony cel osiągnął Michał Gołaś (Team Sky).

Kolarze tym razem rywalizowali w lekko pofałdowanym terenie, a na trasie wyrastały tylko dwie górskie premie - Coll de Femenia (45 km; 7,3 km; 5,5%) i Coll de Claret (106 km; 10,7 km; 3,3%).

Początkowo uciekała 11 zawodników, ale po drugim z podjazdów na czele znajdował się ktoś inny, mianowicie Michael Gogl z Trek-Segafredo.

24-letni Austriak 34 kilometry przed metą w zapasie utrzymywał minutę. Za jego plecami utworzyła się kilkunastoosobowa grupa, która doścignęła uciekiniera kilkanaście kilometrów przed metą.

Skontrował z czołówki Toms Skujins. Łotysz na ostatnie 5 kilometrów wpadł z zapasem 30 sekund. Ścigany przez Gregora Mühlbergera i Elmara Reindersa utrzymał niewielką nad nimi przewagę, odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Wyniki Trofeo Andratx 2018 (1.1), Lloseta - Andratx (175,6 km):

  1 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                           4:19:14
  2 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                        00:25
  3 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij              00:31
  4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                        00:42
  5 Pim Ligthart (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
  6 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
  7 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
  8 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
  9 Vicente Garcia (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
 10 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 11 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 12 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Fortuneo-Oscaro                   00:46
 13 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 14 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 15 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                         01:13
 16 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 17 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                       01:16
 18 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Team Euskadi               01:18
 19 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                                01:59
 20 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                          02:27
 21 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                            02:44
 22 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                             03:51
 23 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise               03:54
 24 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 25 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy
 26 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                          03:59
 27 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                               05:32
 28 Jaime Roson (Spa) Movistar Team
 29 Alberto Amici (Ita) Biesse Carrera Gavardo
 30 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 31 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 32 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 33 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Oscaro
 34 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                             06:37
 35 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise                 09:48
 36 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 37 Omer Goldshtein (Isr) Israel Cycling Academy
 38 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 39 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 40 Igor Merino Kortazar (Spa) Burgos BH
 41 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 42 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias  13:06
 43 Ricardo Garcia (Spa) Team Euskadi                             15:21
 44 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 45 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                   17:03
 46 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 47 Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Team Euskadi
 48 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 49 Enrico Salvador (Ita) Biesse Carrera Gavardo
 50 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 51 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo
 52 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 53 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Oscaro
 54 Nicolas Sessler (Bra) Burgos BH
 55 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy
 57 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 58 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 59 Be?at Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 60 Lorenzo Delcó (Swi) Biesse Carrera Gavardo
 61 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Team Euskadi
 62 Márton Dina (Hun) Pannon                                      23:15

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: