Peter Sagan odwiedził papieża Franciszka

Trzykrotny mistrz świata przed rozpoczęciem wiosennej kampanii z rodziną zawitał do Rzymu.

Peter Sagan na placu św. Piotra w Watykanie spotkał się z papieżem Franciszkiem. Trzykrotny mistrz świata podczas krótkiej rozmowy wręczył tęczową koszulkę z imieniem papieża oraz biało-żółty Specialized Venge.

Sagan z głową Kościoła katolickiego spotkał się wraz z najbliższymi, m.in. żoną Kateriną oraz synkiem Marlonem. Gdy "Gazzetta dello Sport" po raz pierwszy podały informacje o możliwej wizycie, sugerowano, że Franciszek miałby ochrzcić Sagana juniora. Do takiego zdarzenia jednak nie doszło.

Sagan nie jest pierwszym kolarzem, który spotkał się z papieżem. Na przestrzeni lat na plac św. Piotra przyjeżdżali mniej i bardziej znani zawodnicy w 1975 roku Eddy Merckx i Felice Gimondi, w 2000 roku większa grupka kolarzy, którzy w Rzymie rozpoczynali Giro d'Italia, w 2004 roku Jesus Manzano i ekipa Amore & Vita. Papież Jan Paweł II w 1979 roku otrzymał złoty rower od Ernesto Colnago, natomiast Franciszek podobny dar od słynnego producenta otrzymał w 2016 roku.

Sagan do Włoch przyleciał prosto z Australii, gdzie startował w wyścigu Tour Down Under. Słowak w pierwszym starcie sezonu zapisał jeden etapowy triumf i przez jeden dzień nosił koszulkę lidera zmagań. W kolejnych tygodniach na 27-latka czeka zgrupowanie wysokogórskie i pierwsze starty w Europie, w tym Tirreno-Adriatico i Strade Bianche.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. jarek996

    26 stycznia 2018, 15:59 o 15:59

    Jedni jezdza z pomoca dopingu , a Sagan bedzie jezdzil z pomoca boska 🙂

  2. vip

    27 stycznia 2018, 10:08 o 10:08

    Świetnie to ująłeś!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: