Prezydent UCI zbojkotuje Ronde van Vlaanderen

David Lappartient

David Lappartient zapowiedział, że nie zaszczyci swoją obecnością Wyścigu Dookoła Flandrii. Prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej chce w ten sposób zamanifestować swoją niezgodę na przyjazd Lance Armstronga.

Teksańczyka zaprosił organizator monumentu, który w tym roku wypadnie w Wielką Niedzielę, 1 kwietnia. Lappartient wysłał list do "Flanders Classics", apelując o wycofanie zaproszenia dla siedmiokrotnego zwycięzcy Tour de France, jednak nic tym nie wskórał.

Z pewnością [Armstrong] przyciągnie widownię, ale nie jest on osobą którą chcielibyśmy widzieć w kolarstwie, ponieważ nie jest dobrym przykładem tego sportu. Nie jestem zadowolony z zaistniałej sytuacji i poinformowałem o tym Woutera Vandenhaute (główny udziałowiec Flanders Classsic). Nie przyjadę na Ronde. Odwiedzę kolejny klasyk, ale na razie nie wiem który

- powiedział Lappartient w "Het Nieuwsblad".

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

 1. zulu

  22 stycznia 2018, 18:28 o 18:28

  Dobra, już nie rób z siebie takiego świętoszka. Armstrong przynajmniej się przyznał. Inni tego nie zrobili choć jasne jest musieli brać (np. Indurain) i co, nie ma z nimi problemu? Lepiej się weź za Frooma, bo to pod twoim nosem (i z pewnością za twoją wiedzą) o włos nie doszło do zamiecenia tej sprawy pod dywan.

 2. tomacias

  22 stycznia 2018, 20:33 o 20:33

  Jak sam określił, nie tylko przyciągnie widownię, ale przyciągnie "dużo większą" widownię niż obecność pana Davida. Jest to impreza komercyjna o mocnej pozycji, stąd nie sądzę by Flamandowie przejęli się tymi deklaracjami.

 3. Adrian Kobza

  23 stycznia 2018, 16:32 o 16:32

  I bardzo dobrze. Trzeba mieć nadzieję, że to będzie stała postawa wobec dopingu. Sprawa Frooma będzie sprawdzianem. Gonić dopingowiczów i starych i nowych !

 4. P S

  23 stycznia 2018, 18:09 o 18:09

  Tartuffe pokazuje moc. Wybrał inną piaskownicę.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: