Vuelta a San Juan 2018: etap 1. Fernando Gaviria włączył licznik

Fernando Gaviria bierze 1. etap San Juan

Fernando Gaviria (Quick-Step Floors) zwycięstwem otworzył 36. argentyński wyścig Vuelta a San Juan.

Kolumbijski sprinter wyprzedził Niccolo Bonifazio (Bahrain-Merida) i Matteo Pelucchiego (Bora-hansgrohe), obejmując prowadzenie w klasyfikacji łącznej.

W Ameryce Południowej sezon rozpoczęli Rafał Majka i Paweł Poljański (Bora-hansgrohe), zajmując w peletonie odpowiednio 41. i 132. miejsce.

W tygodniowych zawodach o końcowym wyniku powinny rozstrzygnąć wtorkowa jazda indywidualna (14,4 km) oraz czwartkowy etap z finałem na przełęczy Colorado (2565 m n.p.m.; 15 km; 4,4%).

Wyniki 1. etapu Vuelta a San Juan Internacional 2018 (2.1), San Juan - Pocito (148,9 km):

  1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors             3:15:23
  2 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
  3 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
  4 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
  5 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  6 Mauro Richeze (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima
  7 Hector Lucero (Arg) Municipalidad de Pocito
  8 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
  9 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 10 Manuel Pe?alver (Spa) Trevigiani Phonix-Hemus
 11 Edwin Alcibiades Avila (Col) Israel-Cycling Academy
 12 Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates
 13 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
 14 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare
 15 Miguel Rubiano (Col) Coldeportes-Zenu
 16 Rafael De Mattos (Bra) Brazil
 17 Weimar Roldan (Col) Medellin
 18 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 19 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 20 Kristian Sbaragli (Ita) Israel-Cycling Academy
 21 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 22 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
 23 Benjamin Perry (Can) Israel-Cycling Academy
 24 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
 25 Ricardo Escuela (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima
 26 Daniel Juarez (Arg) Asociacion Civil Mardan
 27 Ignacio Maldonado (Uru) Uruguay
 28 Zahiri Abderrahim (Mar) Trevigiani Phonix-Hemus
 29 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA
 30 Robigzon Oyola (Col) Medellin
 31 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 32 Oscar Sevilla (Spa) Medellin
 33 Anderson Maldonado (Uru) Uruguay
 34 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 35 Kanstantsin Suitsou (Blr) Bahrain-Merida
 36 Pedro Portuondo (Cub) Cuba
 37 Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
 38 German Chaves (Col) Coldeportes-Zenu
 39 Jose Lucian Martinez (Arg) Argentina
 40 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 41 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 42 Pablo Andres Alarcon (Chi) Canel's-Specialized
 43 Alan Presa (Uru) Uruguay
 44 Mattia Bais (Ita) Italy
 45 Nicolas Naranjo (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima
 46 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 47 Adrian Alvarado (Chi) Chile
 48 Alexander Cataford (Can) UnitedHealthcare
 49 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 50 Alejandro Duran (Arg) Argentina
 51 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix-Hemus
 52 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 53 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 54 Ruben Ramos (Arg) Argentina
 55 Christofer Jurado (Pan) Trevigiani Phonix-Hemus
 56 Omar Mendoza (Col) Medellin
 57 Haston Javier (Arg) S.E.P. de San Juan
 58 Leonardo Rodriguez (Arg) Asociacion Civil Mardan
 59 Alan Valencio (Bra) Brazil
 60 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 61 Eric Marcotte (USA) UnitedHealthcare
 62 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe
 63 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
 64 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 65 Cristian Munoz (Col) Coldeportes-Zenu
 66 Miguel Eduardo Florez (Col) Wilier Triestina-Selle Italia
 67 Atilio Pinno (Bra) Brazil
 68 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 69 Francisco Monte (Arg) Asociacion Civil Mardan
 70 Roman Villalovos (CRc) Canel's-Specialized
 71 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 72 Luis Laverde (Col) Coldeportes-Zenu
 73 Attilio Viviani (Ita) Italy
 74 Ruben Rojas (Arg) Argentina
 75 Felix Nordase (Cub) Cuba
 76 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 77 Marco Arriagada (Chi) Municipalidad de Pocito
 78 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 79 Filippo Rochetti (Ita) Italy
 80 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 81 Alejandro Parra (Cub) Cuba
 82 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
 83 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 84 Eduardo Corte (Mex) Canel's-Specialized
 85 German Tivani (Arg) Trevigiani Phonix-Hemus
 86 Javier Montoya (Col) Trevigiani Phonix-Hemus
 87 Roderich Aconegui (Uru) Uruguay
 88 Mihkel Räim (Est) Israel-Cycling Academy
 89 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates
 90 Jeovane De Oliveira (Bra) Brazil
 91 Leonardo Fedrigo (Ita) Italy
 92 Jose Luis Rodriguez (Chi) S.E.P. de San Juan
 93 Enzo Moyano (Arg) Municipalidad de Pocito
 94 Joaquim Silva (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 95 Efren Santos (Mex) Canel's-Specialized
 96 Jorge Pi (Arg) Asociacion Civil Mardan
 97 Julen Amezqueta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 98 Luciano Montivero (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima
 99 Rodrigo Do Nascimento (Bra) Brazil
100 Julio Camacho (Col) Coldeportes-Zenu
101 Alex Cano (Col) Coldeportes-Zenu
102 Ezequiel Falcon (Arg) Municipalidad de Rawson
103 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
104 Marcos Mendez (Arg) Argentina
105 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
106 Juan Pablo Dotti (Arg) S.E.P. de San Juan
107 Alan Ramirez (Arg) Municipalidad de Rawson
108 Ignacio Moyano (Chi) Chile
109 Gonzalo Najar (Arg) S.E.P. de San Juan
110 Daniel Diaz (Arg) S.E.P. de San Juan
111 Daniel Zamora (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima
112 Guillaume Boivin (Can) Israel-Cycling Academy
113 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
114 Walter Vargas (Col) Medellin
115 Cesar Paredes (Col) Medellin
116 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
117 Emiliano Ibarra (Arg) S.E.P. de San Juan
118 Jose Alfredo Santoyo (Mex) Canel's-Specialized
119 Ignacio de Jesus Prado (Mex) Canel's-Specialized
120 Franco Lopez (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima
121 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
122 Nicolas Cabrera (Chi) Chile
123 Mauricio Bielinski (Bra) Brazil
124 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
125 Josu Zabala (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
126 Alvaro Cuadros (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
127 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
128 Richard Mascaranas (Uru) Uruguay
129 Higinio Lucero (Arg) Municipalidad de Rawson
130 Mauricio Muller (Arg) S.E.P. de San Juan
131 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
132 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
133 Nicolas Maes (Bel) Lotto Soudal
134 Gonzalo Sabas Miranda (Chi) Municipalidad de Pocito
135 Sergio Aguirre (Arg) Municipalidad de Rawson
136 Leandro Marcos (Cub) Cuba
137 Christian Perez (Cub) Cuba
138 Jose Astiasaran (Arg) Asociacion Civil Mardan
139 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
140 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
141 Emiliano Contreras (Arg) Asociacion Civil Mardan
142 Gerardo Tivani (Arg) Municipalidad de Pocito
143 Pedro Gonzalez (Arg) Municipalidad de Pocito
144 Pedro Gordillo (Arg) Municipalidad de Rawson
145 Filippo Calderaro (Ita) Italy
146 Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare
147 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare
148 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare
149 Federico Burchio (Ita) Italy
150 Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
151 Sebastian Reyes (Chi) Chile
152 Facundo Cattapan (Arg) Municipalidad de Rawson
153 Victor Olivares (Chi) Chile
154 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
155 Andres Paez (Arg) Municipalidad de Rawson
156 Patricio Almonacid (Chi) Chile
157 Juan Melivilo (Arg) Municipalidad de Pocito
158 Aviv Yechezkel (Isr) Israel-Cycling Academy
159 Adrian Richeze (Arg) A.C.A. Virgen De Fatima
160 Pablo Anchieri (Uru) Uruguay
161 Hidalgo Vera (Cub) Cuba
162 Duilio Ramos (Arg) Argentina
163 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
164 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
DNF Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
DNS Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: