Tour Down Under 2018: etap 6. Andre Greipel śrubuje rekord

Andre Greipel

33-letni kolarz z RPA Daryl Impey (Mitchelton-Scott) wygrał 20. wyścig Santos Tour Down Under. Bohaterem zamykającego zmagania kryterium w Adelajdzie został Andre Greipel (Lotto Soudal).

Niemiecki sprinter, dla którego to 18 etap na TDU, o włos pokonał Caleba Ewana (Mitchelton-Scott). Za ich plecami finiszował mistrz świata Peter Sagan (Bora-hansgrohe).

100. miejsce zajął w wyścigu Łukasz Wiśniowski (Team Sky), Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe) był 112.

Wyniki 6. etapu Santos Tour Down Under 2018 (2.WT), Adelajda (90 km):

  1 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal                     2:01:19
  2 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott
  3 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  4 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
  5 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
  6 Steele von Hoff (Aus) UniSA-Australia
  7 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
  8 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
  9 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Movistar Team
 10 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
 11 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 12 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
 13 Mickael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 14 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 15 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 16 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida
 17 Jon Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida
 18 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 19 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky
 20 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 21 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
 22 Ruben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 23 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
 24 Nathan Earle (Aus) UniSA-Australia
 25 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 26 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 27 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 28 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb
 29 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
 30 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
 31 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team
 32 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 33 Tom Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 34 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 35 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 36 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
 37 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
 38 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 39 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 40 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
 41 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 42 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 43 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 44 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 45 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac
 46 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
 47 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 48 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 49 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
 50 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 51 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 52 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 53 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
 54 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team
 55 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo
 56 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 57 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 58 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
 59 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 60 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 61 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 62 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
 63 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 64 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 65 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 66 Thomas Scully (NZl) EF Education First-Drapac
 67 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 68 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
 69 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 70 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
 71 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 72 Owain Doull (GBr) Team Sky
 73 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
 74 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 75 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
 76 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors
 77 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 78 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 79 Alex Porter (Aus) UniSA-Australia
 80 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 81 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 82 Daniel Moreno Fernandez (Spa) EF Education First-Drapac
 83 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 84 Jacobus Venter (RSA) Dimension Data
 85 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 86 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                  00:12
 87 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   00:13
 88 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                       00:16
 89 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                    00:18
 90 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 91 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 92 Nuno Bico (Por) Movistar Team
 93 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 94 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
 95 Florian Sénéchal (Fra) Quick-Step Floors
 96 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 97 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
 98 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 99 Timothy Roe (Aus) UniSA-Australia
100 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
101 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
102 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               00:30
103 Tom Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                         00:37
104 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         00:40
105 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                00:42
106 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates     01:05
107 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              01:09
108 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  01:10
109 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     01:20
110 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
111 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ
112 Scott Bowden (Aus) UniSA-Australia
113 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
114 Sam Welsford (Aus) UniSA-Australia                     01:31
115 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates                    01:46
116 Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo                      02:04
117 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo                       02:10
118 Zakkari Dempster (Aus) UniSA-Australia
119 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
120 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       02:19
121 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      02:43
122 Truls Engen Korsaeth (Nor) Astana Pro Team
123 Chris Lawless (GBr) Team Sky                           03:23
124 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac             04:26
125 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   04:46

Klasyfikacja końcowa:

  1 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                  20:03:34
  2 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
  3 Tom Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 00:16
  4 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   00:20
  5 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
  6 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky
  7 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida
  8 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team                00:23
  9 Ruben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 10 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      00:24
 11 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 12 Jon Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida
 13 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 14 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 15 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 16 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb
 17 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 18 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      00:26
 19 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                      00:29
 20 Mickael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 21 Nathan Earle (Aus) UniSA-Australia
 22 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac
 23 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      00:45
 24 Daniel Moreno Fernandez (Spa) EF Education First-D     00:57
 25 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott                   01:01
 26 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team         01:12
 27 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                     01:22
 28 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      01:26
 29 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  01:28
 30 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     01:46
 31 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    01:57
 32 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       02:25
 33 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                         03:04
 34 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         03:09
 35 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates     03:11
 36 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         05:24
 37 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               06:16
 38 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac           06:28
 39 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   06:34
 40 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               06:53
 41 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    07:06
 42 Timothy Roe (Aus) UniSA-Australia                      07:42
 43 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida                   09:00
 44 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  09:57
 45 Owain Doull (GBr) Team Sky                             10:30
 46 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                    10:34
 47 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                    11:01
 48 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       11:02
 49 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    11:20
 50 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team                    11:24
 51 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   11:43
 52 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      12:00
 53 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                12:41
 54 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                       12:47
 55 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                      13:45
 56 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         13:46
 57 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                      13:47
 58 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                    13:50
 59 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    14:18
 60 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   15:30
 61 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        15:43
 62 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team                    16:09
 63 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                    16:22
 64 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        16:32
 65 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         16:34
 66 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                17:02
 67 Nuno Bico (Por) Movistar Team                          17:15
 68 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                    17:19
 69 Daan Olivier (Ned) LottoNL-Jumbo                       17:46
 70 Steele von Hoff (Aus) UniSA-Australia                  18:32
 71 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                  18:36
 72 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    19:55
 73 Tom Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                         20:18
 74 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                        20:20
 75 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                 21:05
 76 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                  22:55
 77 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      23:01
 78 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Movistar Team              23:27
 79 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                23:34
 80 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  23:46
 81 Thomas Scully (NZl) EF Education First-Drapac          24:01
 82 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   24:12
 83 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        24:22
 84 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                     24:45
 85 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   24:58
 86 Jacobus Venter (RSA) Dimension Data                    25:27
 87 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                    27:13
 88 Zakkari Dempster (Aus) UniSA-Australia                 28:13
 89 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                28:20
 90 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates                    28:25
 91 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    28:40
 92 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     29:06
 93 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  29:24
 94 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            30:35
 95 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                      30:48
 96 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal                       31:08
 97 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     31:21
 98 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    33:18
 99 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  33:40
100 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                       33:55
101 Alex Porter (Aus) UniSA-Australia                      34:27
102 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     35:10
103 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      35:45
104 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  35:46
105 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 36:12
106 Florian Sénéchal (Fra) Quick-Step Floors               36:16
107 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team                    37:01
108 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     38:14
109 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      39:07
110 Truls Engen Korsaeth (Nor) Astana Pro Team             39:09
111 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   39:39
112 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     39:51
113 Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo                      41:09
114 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               41:24
115 Chris Lawless (GBr) Team Sky                           41:25
116 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     41:33
117 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac             41:46
118 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    41:49
119 Scott Bowden (Aus) UniSA-Australia                     43:13
120 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                         45:21
121 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        47:29
122 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       53:09
123 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              55:28
124 Sam Welsford (Aus) UniSA-Australia                     56:34
125 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      59:55

Klasyfikacja punktowa:

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          64 pkt
  2 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                         56
  3 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                      52
  4 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                        42
  5 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                            36
  6 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                         32
  7 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                   32
  8 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal                          30
  9 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                    29
 10 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                         25

Klasyfikacja górska:

  1 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                     48 pkt
  2 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                        36
  3 Scott Bowden (Aus) UniSA-Australia                        26
  4 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        17
  5 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                       16
  6 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                        12
  7 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac            12
  8 Tom Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                     8
  9 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida               8
 10 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac              8

Klasyfikacja młodzieżowa:

  1 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky              20:03:54
  2 Ruben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo                   00:03
  3 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   00:04
  4 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
  5 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb
  6 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
  7 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      00:06
  8 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      00:25
  9 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         02:49
 10 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         05:04
 11 Owain Doull (GBr) Team Sky                             10:10
 12 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       10:42
 13 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team                    15:49
 14 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                16:42
 15 Nuno Bico (Por) Movistar Team                          16:55
 16 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                        20:00
 17 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                  22:35
 18 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      22:41
 19 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                     24:25
 20 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates                28:00
 21 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  33:20
 22 Alex Porter (Aus) UniSA-Australia                      34:07
 23 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     34:50
 24 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  35:26
 25 Florian Sénéchal (Fra) Quick-Step Floors               35:56
 26 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team                    36:41
 27 Truls Engen Korsaeth (Nor) Astana Pro Team             38:49
 28 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               41:04
 29 Chris Lawless (GBr) Team Sky                           41:05
 30 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     41:13
 31 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac             41:26
 32 Scott Bowden (Aus) UniSA-Australia                     42:53
 33 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                         45:01
 34 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        47:09
 35 Sam Welsford (Aus) UniSA-Australia                     56:14

Klasyfikacja drużynowa:

  1 Bahrain - Merida                                    60:11:50
  2 Team Dimension Data                                    00:26
  3 Quick - Step Floors                                    01:04
  4 Team Sunweb                                            01:06
  5 AG2R La Mondiale                                       05:36
  6 EF Education First - Drapac                            05:37
  7 Trek - Segafredo                                       06:37
  8 UAE Team Emirates                                      07:20
  9 BMC Racing Team                                        07:36
 10 Team Lotto Nl - Jumbo                                  10:37
 11 Astana Pro Team                                        12:00
 12 Mitchelton - Scott                                     13:03
 13 Bora - Hansgrohe                                       17:28
 14 Team Katusha Alpecin                                   18:23
 15 Movistar Team                                          19:37
 16 Unisa Australia                                        22:13
 17 Team Sky                                               26:14
 18 Lotto Soudal                                           29:14
 19 FDJ                                                    40:24

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: