Romain Bardet: "Froome powinien zrobić sobie przerwę"

Trzeci kolarz zeszłorocznego Tour de France domaga się od Chrisa Froome’a, by ten zdecydował się na krótki rozbrat z peletonem.

Romain Bardet w wywiadzie z L’Equipe skrytykował przeciągające się procedury w przypadku lidera teamu Sky, który w trakcie Vuelta a Espana 2017 wpadł na salbutamolu. Podobno adwokaci „Białego Kenijczyka” wybrali już linię obrony bazującą na chorych nerkach.

Sezon się zaczął, a my nadal nie mamy żadnej decyzji. To jest śmieszne, staliśmy się pośmiewiskiem. Test Froome’a jest z września, my się o wszystkim dowiedzieliśmy w grudniu. Przypadek? Jestem zaskoczony, zadaję sobie pytanie, czy czasem w ogóle nie usłyszelibyśmy o wyniku, gdyby nie prasa

– żalił się Bardet.

Kapitan drużyny Ag2r jest za tym, żeby sprawą Froome’a zajęła się niezależna komisja.

Froome sam powinien w tym okresie zrezygnować z wyścigów i zrobić sobie przerwę. Nie wiem, jak mógłby on jeździć dalej po tym wszystkim, jak gdyby nigdy nic. Chciałbym wierzyć Froome’owi, lecz jeśli mamy wyznaczone jakiś dopuszczalne limity, które przekraczamy, wtedy musimy zostać ukarani

– powiedział 27-letni francuski góral.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: