Lidzbarski Wyścig Szosowy zaprasza na start

Lidzbarski Wyścig Szosowy - logo

Stowarzyszenie Rowerowy Lidzbark, do tej pory specjalizowało się w wyścigach XC. Teraz wspólnie z Urzędem Miasta Lidzbark Warmiński, zapraszają 13 maja 2018 r. na 1. edycję Lidzbarskiego Wyścigu Szosowego. Patronat nad imprezą objął Starosta Lidzbarski.

Start i meta wyścigu mieścić się będą na Termach Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim. Na zawodników czeka trasa złożona z dwóch pętli, o łącznej długości 120 km i przewyższeniu 1200 metrów. Finish prowadzi pod podjazd o długości 1100 metrów, który w szczytowym momencie ma nachylenie 12%.

Na zawodników czeka bogaty pakiet startowy, w którym znajdą się m.in. bidon Tacx, czy wejściówka na Termy Warmińskie.

Łączna pula nagród to min. 11 000 zł. Nagrody za trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji OPEN, dla kobiet i mężczyzn to odpowiednio:

  • 1 miejsce - 750 zł
  • 2 miejsce - 500 zł
  • 3 miejsce - 250 zł

W każdej kategorii wiekowej atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W zeszłorocznej edycji zawodów XC, dodatkową nagrodą za wygranie klasyfikacji OPEN były topowe koła Shimano XTR. Organizatorzy czynią starania, żeby taka nagroda pojawiła się także, na Lidzbarskim Wyścigu Szosowym.

Zapisy już trwają na stronie: http://lidzbarskaszosa.chiptiming.pl/?#reg

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: