Wilco Kelderman: "Nie jestem gotowy na liderowanie na Tour de France"

Wilco Kelderman

Wilco Kelderman po przedłużeniu kontraktu wystartuje Tour de France, ale bez ambicji na klasyfikację generalną. Jego głównym celem będzie hiszpańska Vuelta. 

Nikt nie spodziewał się, że transfer Keldermana do Team Sunweb okaże się strzałem w dziesiątkę. Holender miał być pomocnikiem dla Toma Dumoulina na Giro d'Italia, ale opuścił wyścig już na 9. etapie z powodu kraksy. W drugiej części sezonu uplasował się na 4. miejscu w Tour de Pologne, a następnie zachwycił wszystkich fenomenalną jazdą na Vuelta a Espana, gdzie również uplasował się na 4. pozycji.

W tym roku program 26-latka będzie wyglądał zupełnie inaczej. Priorytetem będzie Tour de France i Vuelta a Espana. Być może we Francji Kelderman będzie pomocnikiem Dumoulina, jeśli ten po udanej obronie tytułu we Włoszech zdecyduje się powalczyć o dublet.

Nastawiam się na klasyfikację generalną na Vuelcie, na Tour de France chciałbym mieć wolną rękę i powalczyć o etapy oraz pomagać Michealowi Matthewsowi. Moim celem będzie zbudowanie formy na Vueltę

- powiedział 26-latek.

Kelderman rozpocznie sezon w lutym od startu w Abu Dhabi Tour, następnie wystartuje w Volta a Catalunya oraz ardeńskich klasykach. Pierwszą część sezonu zakończy startem w Tour de Romandie. Jego ostatnim wyścigiem przed Tour de France będzie Tour de Suisse.

Moim najważniejszym celem jest Vuelta. Muszę być cierpliwy. Nie jestem gotowy na liderowanie na Tour de France. Chcę pojechać Vuletę jako lider i rozwinąć swoje umiejętności. Myślę, że to dobry plan

- tłumaczył Holender.

 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: