Volta a Catalunya 2018 bez udziału CCC Sprandi Polkowice

logo Volta a Catalunya

Siedem "dzikich kart" przyznał organizator Volta a Catalunya (19-25 marca) do 98. edycji wyścigu. Po raz pierwszy od 2013 roku zaproszenia zabrakło dla grupy CCC Sprandi Polkowice.

Z szesnastu wysłanych aplikacji o zaproszenie poza pulą zarezerwowaną dla ekip WorldTour, zatwierdzono trzy miejscowe drużyny prokontynentalne Caja Rural-Seguros RGA, Burgos-BH i Euskadi Basque Country-Murias Taldea, dwie francuskie Cofidis i Fortuneo-Samsic, kolumbijską Manzana Postobón oraz Israel Cycling Academy.

W obecnym sezonie peleton wzbogacił się o dwie profesjonalne ekipy z Hiszpanii, Burgos i Euskadi, siłą rzeczy będzie trudniej o zaproszenia na imprezy organizowane na Półwyspie Iberyjskim.

Obok grupy CCC, która na Volta a Catalunya odniosła swoje jedyne w historii zwycięstwo w wyścigu WorldTour (Maciej Paterski 2015), tym razem "dzikich kart" zabrakło również dla Wanty-Groupe Gobert i Roompot-Nederlandse Loterij.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: