Marceli Bogusławski i Bartosz Warchoł kolejnymi wzmocnieniami Wibatech 7R Merx

Marceli Bogusławski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) oraz Bartosz Warchoł (Team Hurom) są kolejnymi wzmocnieniami zespołu Wibatech 7R Merx.

21-letni Marceli Bogusławski podjął decyzję o przejściu z kolarstwa górskiego na zmagania szosowePochodzący ze Sławna kolarz był jednym z największych talentów MTB i przełajów w Polsce. Po zakończonym sezonie 2017 podjął jednak decyzję o spróbowaniu swoich sił na szosie.

Bogusławski na przestrzeni lat i kategorii wiekowych zdobywał czterokrotnie tytuły mistrza Polski w kolarstwie górskim cross-country oraz w przełajach. Wielokrotnie reprezentował Polskę na imprezach rangi mistrzowskiej. W 2016 roku podczas mistrzostw świata w Nowym Mescie na Morawach zajął 10. miejsce w elicie w eliminatorze (XCE).

W roku 2017 podczas przełajowych mistrzostw Polski w Lublinie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii młodzieżowej oraz tytuł wicemistrza Polski w elicie przegrywając tylko z Markiem Konwą. Łącznie Bogusławski ma już na koncie 17 medali mistrzostw Polski.

Warchoł natomiast ostatni rok spędził w barwach Team Hurom, wcześniej reprezentował czeski Whirpool-Author, a w 2015 ścigał się w barwach izraelskiego zespołu Cycling Academy. Jego największym sukcesem jest zwycięstwo w Visegrad V4 Race - GP Polski (2015) oraz 4. miejsce w generalce Bałtyk-Karkonosze Tour (2017).

Bogusławski i Warchoł są kolejnymi wzmocnieniami zespołu Wibatech 7R Merx. Wcześniej do drużyny dołączyli: Jarosław Marycz (z Domin Sport), Maciej Paterski (z CCC Sprandi Polkowice) oraz Norbert Banaszek (z Kolss Cycling Team).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. XMM2

    4 stycznia 2018, 22:41 o 22:41

    Ciekawy team się zapowiada. Może się uda pojechać dobry wyścig w Europie.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: