Koszulka Fabio Aru zostanie poprawiona

portret Fabio Aru 2018

Noworoczny wysyp zdjęć zawodników w strojach na sezon 2018 w przypadku Fabio Aru wzbudził szczery uśmiech politowania. Mistrz Włoch, który przeszedł z grupy Astana do UAE Team Emirates, zaprezentował się w czymś, co mogło chyba tylko zawstydzić dumnego mistrza kraju.

Cienki trójkolorowy pasek, umieszczony w dolnej części koszulki, nie dość, że pozostaje praktycznie niewidoczny, to nawet nie oddaje poprawnie układu włoskiej flagi.

Szef arabskiej drużyny, Guiseppe Saronni, błyskawicznie zareagował na falę krytyki, zapewniając że projekt zostanie zmodyfikowany.

Barwy będą bardziej widoczne i zostaną poprowadzone wokół koszulki

- stwierdził w "La Gazzetto dello Sport".

Rozumiem oburzenie kibiców, ale musimy również zaspokoić liczne interesy innych stron

- dodał.

Problem ze wzorem koszulki mistrza kraju powraca co roku. W minionym sezonie dostało się Team Sunweb, za projekt przygotowany dla Holendra Ramona Sinkeldama. Część drużyn, jak na przykład Movistar i Katusha-Alpecin, nie przywiązuje do tej kwestii dużej wagi, na plus zawsze wyróżniała się tu formacja Patricka Lefevere, Quick-Step Floors.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Alan

    3 stycznia 2018, 08:47 o 08:47

    Flaga Iranu 😀

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: