Superprestige 2017/18 #6: Mathieu Van Der Poel w świetle jupiterów

Mathieu Van Der Poel

Holender Mathieu Van Der Poel (Beobank-Corendon) wygrał w belgijskim Diegem przełajowe zawody zaliczane do serii Superprestige.

Na drugim miejscu zameldował się Wout Van Aert (Crelan - Charles), trzecią lokatę zapisał Laurens Sweeck (Era-Circus).

Rozgrywany tradycyjnie wieczorową porą wyścig, słabo rozpoczął Mathieu Van Der Poel, który upadł i w konsekwencji tego spadł na jedno z ostatnich miejsc w stawce. Rywale poczuli krew, jeden pod drugim zabrali się za narzucenie tempa.

Holender, na pętli z kilkoma technicznymi pułapkami, sprawnie przebił się na tyły rozciągniętej czołówki, z której zdążył odskoczyć Wout Van Aert. Mistrz świata po drugiej rundzie zyskał 13 sekund nad mistrzem Europy oraz sekund 17 nad Laurensem Sweeckiem.

Van Der Poel błyskawicznie zniwelował całą stratę, więcej w połowie drogi, po czwartym okrążeniu, wyprzedzał Van Aerta o 10 sekund. Sweeck jechał na mocnej trzeciej pozycji, ze stratą 43 sekund.

Bez mała 23-letni lider utrzymywał dobre tempo, unikając przy tym kolejnych błędów i defektów. Przewaga rosła z każdą rundą. Na mecie Van der Poel wyprzedził Van Aerta o blisko minutę.

Wyścig kobiet należał do Belgijki Sanne Cant (Beobank-Corendon). Mistrzyni świata była szybsza od Francuzki Pauline Ferrand-Prevot (Canyon-SRAM) i Holenderki Maud Kaptheijns (Crelan-Charles).

Wyniki Telenet Superprestige 2017/18 #6, Diegem:

  1 Mathieu Van Der Poel (Ned) Corendon - Circus           1:03:45
  2 Wout Van Aert (Bel) Crelan - Charles                     00:55
  3 Laurens Sweeck (Bel) Era-Circus                          01:41
  4 Toon Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions                     02:18
  5 Marcel Meisen (Ger) Steylaerts-Betfirst                  02:28
  6 Kevin Pauwels (Bel) Marlux-Napoleon Games                02:30
  7 Tom Meeusen (Bel) Corendon-Circus                        02:36
  8 David Van Der Poel (Ned) Corendon-Circus                 02:51
  9 Michael Boroš (Cze) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice       02:55
 10 Quinten Hermans (Bel) Telenet Fidea Lions                03:15
 11 Michael Vanthourenhout (Bel) Marlux-Napoleon Games       03:25
 12 Tim Merlier (Bel) Crelan - Charles                       03:36
 13 Lars Van Der Haar (Ned) Telenet Fidea Lions              03:47
 14 Jens Adams (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedservice          04:14
 15 Stan Godrie (Ned) Crelan-Charles                         04:22
 16 Nicolas Cleppe (Bel) Telenet Fidea Lions                 04:48
 17 Joris Nieuwenhuis (Ned)                                  05:37
 18 Ismael Esteban Aguero (Spa) Ginestar-Delikia             05:47
 19 Felipe Orts Lloret (Spa) Ginestar-Delikia                06:05
 20 Diether Sweeck (Bel) Era-Circus                          06:29
 21 Severin Sägesser (Swi)                                   06:32
-1 Garry Millburn (Aus)
-1 Gioele Bertolini (Ita)
-1 Vincent Baestaens (Bel)
-1 Kenneth Hansen (Den)
-2 Eli Iserbyt (Bel) Marlux - Napoleon Games
-2 Brody Sanderson (Can)
-3 Trevor O'donnell (Can)
-3 Kohei Maeda (Jpn)
-3 Martin Eriksson (Swe)
-3 Andrew Juiliano (USA)
-3 Erno Mc Crae (Bel)
-3 Nicholas Diniz (Can)
-4 Yu Takenouchi (Jpn)
-4 Henrik Jansson (Swe)
-4 LAlexander Forrester (GBr)
DNF Gianni Vermeersch (Bel) Steylaerts-Betfirst
DNF Dieter Vanthourenhout (Bel) Marlux-Napoleon Games

Kobiety

  1 Sanne Cant (Bel) Corendon-Circus                         48:22
  2 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Canyon-SRAM                 00:21
  3 Maud Kaptheijns (Ned) Crelan-Charles                     00:35
  4 Laura Verdonschot (Bel) Marlux-Napoleon Games            01:08
  5 Nikki Brammeier (GBr)                                    01:20
  6 Elle Anderson (USA)                                      01:32
  7 Jolien Verschueren (Bel) Pauwels Sauzen-Vastgoedserv     01:33
  8 Annemarie Worst (Ned) Era-Circus                         01:51
  9 Marianne Vos (Ned)                                       01:58
 10 Inge Van Der Heijden (Ned)                               02:17
 11 Alice Maria Arzuffi (Ita) Steylaerts-Betfirst            02:36
 12 Nikola Nosková (Cze)                                     02:58
 13 Christel Ferrier Bruneau (Can)                           03:14
 14 Anne Terpstra (Ned)                                      03:38
 15 Ellen Van Loy (Bel) Telenet Fidea Lions                  03:55
 16 Karen Verhestraeten (Bel)                                04:02
 17 Sunny Gilbert (USA)                                      04:18
 18 Anna Kay (GBr)                                           04:28
 19 Joyce Vanderbeken (Bel)                                  04:33
 20 Fleur Nagengast (Ned) Telenet Fidea Lions                04:37
 21 Bethany Crumpton (GBr)                                   04:43
 22 Adéla Šafárová (Cze)                                     04:47
 23 Marthe Truyen (Bel)                                      05:56
 24 Alessia Bulleri (Ita)                                    06:01
 25 Pauline Delhaye (Fra)                                    06:05
 26 Axelle Bellaert (Bel)                                    06:10
 27 Veerle Goossens (Ned)                                    06:12
 28 Susanne Meistrok (Ned)                                   06:21
 29 Ida Jansson (Swe)                                        06:24
 30 Magdeleine Vallieres Mill (Can)                          06:53
 31 Harriet Harnden (GBr)                                    07:01
 32 Magdalena Mišonová (Cze)                                 07:30
 33 Ida Erngren (Swe)                                        07:48
 34 Laura Van Der Zwaan (Ned)                                07:55
 35 Shana Maes (Bel)                                         08:08
 36 Tereza Vanícková (Cze)                                   08:37
 37 Irene Gerritsen (Ned)                                    09:11
 38 Kata Blanka Vas (Hun)                                    09:21
 39 Asia Zontone (Ita)                                       09:25
 40 Rozemarijn Ammerlaan (Ned)                               09:37
 41 Camille Pierre (Fra) Corendon - Circus                   09:43
 42 Kamila Janu (Cze)                                        10:26
 43 Tessa Zwaenepoel (Bel) Crelan-Charles                    11:06
 44 Aurelie Vermeir (Bel) Marlux-Napoleon Games              11:36

Cykl Superprestige 2017/18:

#1 Gieten: Mathieu van der Poel kontynuuje zwycięską passę
#2 Zonhoven: Mathieu van der Poel na piaskach belgijskiej Limburgii
#3 Boom: Wout Van Aert wchodzi do gry
#4 Ruddervoorde: Kolejny popis Mathieu Van Der Poela
#5: Pech Van Der Poela szczęściem Van Aerta

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: