Mathieu van de Poel na dłużej w Beobank-Corendon

22-letni Mathieu van der Poel podpisał nowa umowę z belgijską drużyną Beobank-Corendon. Kontrakt będzie opiewał do końca 2020 roku.

Holender do tego czasu postawi na swoją koronną konkurencję czyli kolarstwo przełajowe, a latem na kolarstwo górskie, które ma go przygotować do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Po Olimpiadzie wnuk legendy francuskiego kolarstwa Raymonda Poulidora podejmie decyzję co dalej z jego karierą. Holender nie wyklucza przejścia na szosę.

Van der Poel z zespołem Beobank-Corendon jest związany od 2012, trafił tam jako dwukrotny mistrz świata w juniorach. W barwach belgijskiej ekipy syn byłego mistrza świata w przełajach Adrie van der Poela zdobył trzy tytuły mistrza świata w kolarstwie przełajowym oraz jeden z szosy, w juniorach.

Stroje zespołu Beobank-Circus na rok 2018

W tym sezonie 22-latek jest dominatorem, wygrał pięć edycji Pucharu Świata, został mistrzem Europy oraz prowadzi w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Łącznie zgromadził już 19 wyścigów.

Od początku czuję się komfortowo w moim zespole. Nowa umowa była zatem rzeczą oczywistą. W nadchodzących latach chcę się dalej rozwijać i przekraczać swoje granice. Pod tym względem zespół i ja jesteśmy na tej samej linii i to jest dla mnie bardzo ważne. Mój cel to Igrzyska Olimpijskie w 2020 roku, a przygotowania rozpoczną się już zaraz po sezonie przełajowym. 10 marca będę na pierwszym Pucharze Świata w Stellenbosch

- tłumaczył Mathieu na konferencji prasowej.

Rower zespołu Beobank-Circus na rok 2018.

Zespół Beobank-Corendon od nowego sezon pozyska nowego sponsora, firmę Circus, dlatego od 1 stycznia zmieni nazwę na Corendon-Circus. Dodatkowo ekipa podpisała nowa umowę z marką Canyon. Wcześniej zawodnicy ścigali się na Stevensach.

Na ten moment nie ma żadnej informacji na temat nowych transferów zespołu Philipa Roodhoofta.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: