Puchar Świata w przełajach 2017/18 #7: Mathieu Van Der Poel nie zawiódł

Mathieu Van Der Poel

Holender Mathieu Van Der Poel (Beobank-Corendon) wygrał na torze motorowym w Heusden-Zolder siódme zawody o przełajowy Puchar Świata.

Mistrz Europy pokonał na własnym terenie Belgów Laurensa Sweecka (Era-Circus) oraz mistrza świata Wouta Vana Aerta (Crelan - Charles).

Na miejscami siłowej i technicznej rundzie, po starcie tempo narzucił Mathieu Van Der Poel. Za liderem Pucharu Świata początkowo jechali Van Aert, Lars van der Haar i Daan Soete (obaj Telenet Fidea Lions), a na drugim okrążeniu już wyłącznie mistrz świata. Co więcej Belg odskoczył nieznacznie Holendrowi.

Chorujący w ostatnich dniach Van Der Poel odrobił kilkunastometrową stratę i zainstalował się na kole rywala. Do walki o trzecią pozycję z kolarzami Telenet włączył się Laurens Sweeck.

Mistrz Europy odzyskał inicjatywę, na czwartej rundzie oderwał się od tęczowej koszulki, szybko zyskując 14 sekund. Sweeck w tym momencie tracił 30 sekund, o 15 mniej niż Soete i Van der Haar.

Van Der Poel systematycznie powiększał przewagę, natomiast Sweeck po 2/3 dystansu zbliżył się na 11 sekund do Van Aerta, by następnie na kolejnym, siódmym okrążeniu, dołączyć do mistrza świata.

Ten dwukrotnie przyspieszył, ale Sweeck nie dał za wygraną, odparł ataki, a na końcu wykorzystał mały błąd Va Aerta i sam zyskał kilka metrów, finiszując po drugie miejsce. Swój piąty wyścig PŚ wygrał Mathieu Van Der Poel i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji łącznej.

Emocjonujący wyścig kobiet padł łupem mistrzyni świata Sanne Cant (Beobank-Corendon). Belgijka wyprzedziła Amerykankę Katie Compton (Trek) oraz Włoszkę Eva Lechner (Clif Pro Team). Dziesiąta finiszowała zawodniczka Team Kross Jolanda Neff. W młodzieżowcach Brytyjczyk Thomas Pidcock dopiero na kresce pokonał Belga Elie Iserbyta.

Wyniki Telenet Puchar Świata 2017/18 #7, Heusden-Zolder:

  1 Mathieu Van Der Poel (Ned)                      1:03:16
  2 Laurens Sweeck (Bel)                              00:33
  3 Wout Van Aert (Bel)
  4 Lars Van Der Haar (Ned)                           01:18
  5 Daan Soete (Bel)                                  01:39
  6 Corne Van Kessel (Ned)                            01:54
  7 Tim Merlier (Bel)                                 01:55
  8 Toon Aerts (Bel)                                  01:58
  9 Michael Vanthourenhout (Bel)                      02:07
 10 Jens Adams (Bel)                                  02:40
 11 Michael Boroš (Cze)                               02:51
 12 Kevin Pauwels (Bel)                               02:58
 13 Stephen Hyde (USA)                                03:06
 14 Tom Meeusen (Bel)                                 03:16
 15 Marcel Meisen (Ger)                               03:18
 16 Steve Chainel (Fra)                               03:19
 17 Diether Sweeck (Bel)                              03:46
 18 Gianni Vermeersch (Bel)                           03:51
 19 Nicolas Cleppe (Bel)                              03:53
 20 Gioele Bertolini (Ita)                            03:55
 21 Jim Aernouts (Bel)                                04:15
 22 Felipe Orts Lloret (Spa)                          04:22
 23 Stan Godrie (Ned)                                 04:28
 24 Sascha Weber (Ger)                                04:50
 25 Simon Zahner (Swi)                                04:52
 26 Javier Ruiz De Larrinaga Iba?ez (Spa)             05:07
 27 Twan Van Den Brand (Ned)                          05:11
 28 Matthieu Boulo (Fra)                              05:14
 29 Tomáš Paprstka (Cze)                              05:19
 30 David Menut (Fra)                                 05:29
 31 Severin Sägesser (Swi)                            05:36
 32 Ismael Esteban Aguero (Spa)                       05:58
 33 Marcel Wildhaber (Swi)                            06:31
 34 Klaas Vantornout (Bel)
 35 Jan Nesvadba (Cze)
 36 Tony Periou (Fra)
 37 Nicolas Samparisi (Ita)
 38 Arthur Tropardy (Fra)
 39 Patrick Van Leeuwen (Ned)
 40 Alois Falenta (Fra)
 41 Martin Haring (Svk)
 42 Francis Mourey (Fra)
 43 Lorenzo Samparisi (Ita)
 44 Kenneth Hansen (Den)
 45 Vincent Dias Dos Santos (Lux)
 46 Ondrej Glajza (Svk)
 47 Manuel Müller (Ger)
 48 Audric Pasquet (Fra)
 49 David Eriksson (Swe)
 50 Martin Eriksson (Swe)
 51 Henrik Jansson (Swe)
 52 Garry Millburn (Aus)
 53 Yu Takenouchi (Jpn)
 54 Andrew Juiliano (USA)
 55 Martin Hunal (Cze)
 56 Marvin Schmidt (Ger)
 57 Wolfram Kurschat (Ger)
 58 Daniel Ania Gonzalez (Spa)
 59 Jonas Hablitzel (Ger)
 60 Ulrich Theobald (Ger)
 61 Yannick Mayer (Ger)

Kobiety:

  1 Sanne Cant (Bel)                                  42:24
  2 Katherine Compton (USA)                           00:03
  3 Eva Lechner (Ita)                                 00:07
  4 Pauline Ferrand Prevot (Fra)                      00:16
  5 Marianne Vos (Ned)                                00:24
  6 Lucinda Brand (Ned)
  7 Laura Verdonschot (Bel)
  8 Ellen Van Loy (Bel)
  9 Maud Kaptheijns (Ned)                             00:26
 10 Jolanda Neff (Swi)                                00:36
 11 Nikki Brammeier (GBr)                             00:38
 12 Annemarie Worst (Ned)                             00:53
 13 Alice Maria Arzuffi (Ita)                         01:05
 14 Katerina Nash (Cze)                               01:19
 15 Ceylin Del Carmen Alvarado (Ned)                  01:32
 16 Kaitlin Keough (USA)                              01:39
 17 Christel Ferrier Bruneau (Can)                    01:54
 18 Emma White (USA)                                  02:04
 19 Christine Majerus (Lux)                           02:05
 20 Kim Van De Steene (Bel)                           02:09
 21 Lucia Gonzalez Blanco (Spa)
 22 Inge Van Der Heijden (Ned)                        02:28
 23 Fleur Nagengast (Ned)                             02:33
 24 Elisabeth Brandau (Ger)                           02:41
 25 Karen Verhestraeten (Bel)
 26 Maghalie Rochette (Can)
 27 Helen Wyman (GBr)                                 02:50
 28 Pavla Havlíková (Cze)                             02:53
 29 Jolien Verschueren (Bel)                          02:58
 30 Nadja Heigl (Aut)
 31 Rebecca Fahringer (USA)                           03:02
 32 Elle Anderson (USA)                               03:03
 33 Joyce Vanderbeken (Bel)                           03:19
 34 Sunny Gilbert (USA)                               03:25
 35 Caroline Mani (Fra)                               03:34
 36 Anna Kay (GBr)                                    03:39
 37 Sophie De Boer (Ned)                              03:50
 38 Jade Wiel (Fra)                                   03:52
 39 Audrey Menut (Fra)                                04:07
 40 Adéla Šafárová (Cze)                              04:24
 41 Marion Norbert Riberolle (Fra)                    04:34
 42 Pauline Delhaye (Fra)                             04:40
 43 Ida Jansson (Swe)                                 04:50
 44 Tereza Vanícková (Cze)                            05:11
 45 Manon Bakker (Ned)                                05:23
 46 Emily Wadsworth (GBr)                             05:42
 47 Irene Trabazo Bragado (Spa)                       05:45
 48 Fanny Stumpf (Fra)                                06:05
 49 Kata Blanka Vas (Hun)                             06:13
 50 Jennifer Malik (USA)                              06:18
 51 Magdeleine Vallieres Mill (Can)                   06:22
 52 Lisa Heckmann (Ger)                               06:38
 53 Natalie Redmond (Aus)                             07:16
 54 Ida Erngren (Swe)                                 07:19
 55 Kamila Janu (Cze)                                 07:51
 56 Amira Mellor (GBr)                                08:09
 57 Elizabeth Ungermanová (Cze)                       08:21
 58 Corey Coogan Cisek (USA)                          08:33
 59 Helena Coney (Can)                                08:42

U23:

  1 Thomas Pidcock (GBr)                              51:55
  2 Eli Iserbyt (Bel)
  3 Joris Nieuwenhuis (Ned)                           00:23
  4 Adam Toupalík (Cze)                               00:28
  5 Thijs Aerts (Bel)                                 00:54
  6 Sieben Wouters (Ned)                              00:57
  7 Jakob Dorigoni (Ita)                              00:59
  8 Maik Van Der Heijden (Ned)                        01:08
  9 Joshua Dubau (Fra)                                01:12
 10 Timo Kielich (Bel)                                01:13
 11 Toon Vandebosch (Bel)
 12 Pieter-Jan Vliegen (Bel)                          01:21
 13 Thomas Joseph (Bel)                               01:27
 14 Gage Hecht (USA)                                  01:28
 15 Thymen Arensman (Ned)                             01:29
 16 Lander Loockx (Bel)                               01:37
 17 Antoine Benoist (Fra)                             01:38
 18 Yannick Peeters (Bel)                             01:52
 19 Daniel Tulett (GBr)
 20 Kelvin Bakx (Ned)                                 02:09
 21 Andreas Goeman (Bel)                              02:14
 22 Roel Van Der Stegen (Ned)                         02:15
 23 Yentl Bekaert (Bel)                               02:22
 24 Seppe Rombouts (Bel)                              02:23
 25 Jelle Schuermans (Bel)                            03:16
 26 Ben Turner (GBr)                                  03:27
 27 Jens Dekker (Ned)                                 03:28
 28 Thomas Mein (GBr)                                 03:59
 29 Cooper Willsey (USA)                              04:02
 30 Kevin Kuhn (Swi)                                  04:21
 31 Jofre Cullell Estape (Spa)                        04:30
 32 Paul Lindenau (Ger)                               04:47
 33 Félix Schreiber (Lux)                             04:54
 34 Juraj Bellan (Svk)                                05:15
 35 Ben Walkerden (Aus)                               05:18
 36 Jakub Šulc (Cze)                                  05:19
 37 Josef Jelínek (Cze)                               05:35
 38 ŠTepán Schubert (Cze)                             05:37
 39 Trevor O'donnell (Can)                            05:47
 40 Jon Munitxa Arrinda (Spa)                         06:11
 41 Carl Erik Schoulgin S?rensen (Den)                06:44
 42 Nicholas Smith (Aus)                              06:50
 43 Brody Sanderson (Can)                             07:06
 44 David Jarý (Cze)                                  07:09
 45 Stephen Lee (GBr)                                 07:22
 46 Daniel Mayer (Cze)                                07:23
 47 Rasmus Wulff Norholm G?tke (Den)                  07:32
 48 Andreas Lund Andresen (Den)
 49 Declan Prosser (Aus)
 50 Nicholas Diniz (Can)
 51 Oliver Emil Errebo (Den)
 52 Finlay Robertson (GBr)

Puchar Świata w kolarstwie przełajowym 2017/18:

#1: Pewne zwycięstwo Mathieu Van Der Poela
#2: Mathieu Van Der Poel nie do zatrzymania
#3: Kolejny popis Mathieu Van Der Poela
#4: Mathieu Van Der Poel umacnia się na prowadzeniu
#5: Wout Van Aert przerywa serię Van Der Poela
#6: Pokaz mocy Wouta Van Aerta

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: