Thomas Pidcock zawodnikiem Team Wiggins

Puppio, Pidcock i Maciejuk na podium

Brytyjski talent Thomas Pidcock wzmocni szeregi zespołu kontynentalnego Team Wiggins.

18-latek łączy starty na szosie ze zmaganiami w przełajach i nie zmieni się to w roku 2018. Brytyjczyk zimą będzie reprezentował barwy Telenet-Fidea Lions, a latem przywdzieję koszulkę Team Wiggins.

O Pidcocku zaczęto mówić głośno w ubiegłym sezonie przełajowym - młodzieniec został mistrzem Wielkiej Brytanii, Europy oraz świata, wygrał 12 z 13 wyścigów, w których brał udział. W sezonie szosowym nie spisywał się wcale gorzej, wygrał juniorskie Paryż-Roubaix, etap Grand Prix Rüebliland, a kilkanaście dni później sięgnął po koszulkę mistrza świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas w Bergen.

Obecny sezon przełajowy Brytyjczyk rozpoczął także wyśmienicie. W gronie mężczyzn do lat 23 został wicemistrzem Europy oraz wygrał wszystkie trzy edycje Pucharu Świata, w których startował.

Pochodzącym z Leeds kolarzem drużyny szosowe interesowały się już wcześniej - w roku 2016 pod swoją banderę zwerbować go próbował zespół Lampre-Merida (obecnie UAE Team Emirates).

Skład Team Wiggins na sezon 2018: Gabriel Cullaigh, Reece Wood, Joey Walker, Nathan Draper, Oliver Robinson, Jacques Sauvagnargues, Dylan Robson, Etienne Georgi, Tom Pidcock, Rob Scott, Jesse Yates, Mark Donovan, Mark Downey, Matthew Teggart, Michael O’Loughlin, Corentin Navarro, James Fouche i Campbell Stewart.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: