Przybliżony przebieg trasy Vuelta a Espana 2018

La Pandera

Mniej niż miesiąc pozostał do prezentacji Vuelta a Espana 2018 w Esteponie (13 stycznia), ale trasa 73. edycji wyścigu została już w znaczniej mierze "rozszyfrowana".

Dziennik "AS" informuje, że w programie hiszpańskiego Wielkiego Touru (25 sierpnia - 16 września) znajdzie się 49 górskich premii, o łącznym przewyższeniu 40 tys. metrów. Górskich finałów zaplanowano dziewięć.

Vuelta rozpocznie się na południu Hiszpanii, etapem jazdy indywidualnej na czas o długości 8 kilometrów w Maladze. Kolarze w ciągu pierwszych trzech dni zaliczą również metę na Caminito del Rey (3,9 km; 7,8%) i przetną Alhaurín de la Torre.

Na czwartym etapie pierwszą wielką nowością stanie się miejscami bardzo stromy (do 20%) podjazd La Alfaguara, leżący w Parku Narodowym Sierra de Huétor Santillán w Granadzie. W piątek, 31 sierpnia, trzecia górska końcówka doprowadzi do Pozo Alcón.

Po opuszczeniu Andaluzji wyścig szybko przemieści się na północ, do Galicji. W drugim tygodniu należy spodziewać się wizyt na La Covatilla (18,2 km; 5,6%) i La Camperona (8,5 km; 7,4%, maks. 25%).

W Asturii ponownie zobaczymy Lagos de Covadonga (12,2 km; 7,2%) , a nowością będzie typowo asturyjska, wąska ścianka Les Praeres de Nava (5 km; 13,5%, maks. 20%).

W trzecim tygodniu Vuelta zawita również do Kraju Basków, gdzie przewidziano wizytę na Monte Oiz - betonowej drodze, której ostatnie 5 kilometrów przekracza 12%, sięgając nawet 25%.

Dwa ostatnie dni przed pożegnaniem w Madrycie, kolarze spędzą w Andorze. 19. etap zaliczy trzy przełęcze, ale będzie pozbawiony górskiego finału, w przeciwieństwie do 20., który ma być spektakularny, czyli przez pięć górskich premii. Na koniec typowana jest la Gallina (12 km; 8,49%). Na razie nie jest znana lokacja drugiej, dłuższej czasówki, tu wymienia się Torrelavege w Kantabrii.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: