Nie żyje Jason Lowndes

Jason Lowndes

23-letni Jason Lowndes zginął tragicznie podczas treningu w australijskiej miejscowości Victoria.

Lowndes w sezonie 2017 reprezentował barwy Israel Cycling Academy. Nowy rok Australijczyk miał zacząć już jako kolarz brytyjskiej drużyny JLT Condor. Niestety kolarz został potrącony na treningu przez samochód i zmarł zaraz po przetransportowaniu do szpitala.

Kierowcą pojazdu był 20-letni mężczyzna, który prawdopodobnie najechał Lowndesa. Sprawca zatrzymał się na miejscu zdarzenia i wezwał służby medyczne. Policja na ten moment bada co się dokładnie stało na szosach Victorii.

Lowndes przygodę z zawodowym ściganiem rozpoczął w kontynentalnym zespole Garneau - Québecor, gdzie dwukrotnie stał na podium etapów Grand Prix Cycliste de Saguenay (2.2). W roku 2016 z sukcesami reprezentował barwy Drapac Professional Cycling.

W barwach australijskiej drużyny zajmował 3. miejsca na etapach Tour de San Luis (2.1), Tour de Taiwan (2.1) oraz Olympia's Tour (2.2U). Podczas mistrzostw świata w Katarze Lowndes zajął wysokie 6. miejsce. Dobre wyniki zaprocentowały transferem do Israel Cycling Academy, gdzie prezentował się równie dobrze. Zajął 3. miejsce na etapie Tour de Korea (2.1), dwukrotnie stawał na podium etapów Tour of Austria (2.1) oraz zajął 4. miejsce na etapie Volta a Portugal (2.1).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Zbyszkopt

    23 grudnia 2017, 17:07 o 17:07

    Szkoda chłopaka. Ale zawsze po doniesieniach o wypadku z udziałem kolarzy zastanawiam się, na ile to niefrasobliwość kierowców, a na ile wychodzą na przykład nawyki kolarskie - cięcie zakrętów, jazda po najkrótszej linii, itp. Prawda pewnie leży pośrodku.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: