Maciej Paterski w Wibatech Merx 7R

Maciej Paterski podpisał kontrakt z kontynentalnym zespołem Wibatech Merx 7R.

Zespół w tym sezonie ścigający się jako Wibatech 7R Fuji o pozyskaniu 31-latka poinformował w komunikacie w serwisie społecznościowym Facebook.

Paterski przez ostatnie cztery lata reprezentował drugoligowy zespół CCC Sprandi Polkowice. Grupa w sezonie 2018 nie znalazła dla niego miejsca w składzie - strony nie osiągnęły porozumienia w sprawie kontraktu, co zmusiło kolarza z Jarocina do szukania nowych barw.

W sezonie 2017 Paterski wyniki notował tylko na krajowych szosach - wygrał Małopolski Wyścig Górski (2.2) oraz jego dwa etapy, okazał się najlepszy na jednym z odcinków i w klasyfikacji generalnej wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2.1), a także na trasie Pucharu Uzdrowisk Karpackich (1.2).

W składzie Wibatechu Paterski dołączyć powinien do takich zawodników jak Marek Rutkiewicz, Sylwester Janiszewski czy Grzegorz Stępniak. Grupa Wiesława Ciasnochy nie podała jeszcze pełnego składu, natomiast w ostatnich dniach pozyskała nowego sponsora - firmę MERX.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

5 Comments

 1. reko

  22 grudnia 2017, 13:14 o 13:14

  z jednej strony szkoda, że Patera nie został w Proconti bo papiery ku temu na pewno ma. Z drugiej strony zyska na tym Wibatech, które rozwija się naprawdę ciekawie. Pozyskali dobrego dla kolarstwa sponsora (mają już swój mocny amatorski team) oraz mocnego lidera na krajowe podwórko.

  • Yev

   25 grudnia 2017, 09:13 o 09:13

   Patera z Rutkiem powinni zdominować krajowy peleton. CCC, mam nadzieję, myśli poważnie o wyścigach za granicą. Po dobrym występie na GdI mogą chcieć więcej. Paterski zasługi na tym polu ma ogromne (wygrany etap World Tour), ale od dwóch lat już nie gwarantował dobrych wyników za granicą. Te osiągali Schlegl, Hirt, Tratnik i Grosschartner.
   Szkoda stylu w jakim CCC zakończyło współpracę, ale samo rozstanie wydaje się logiczne.

 2. Merx

  22 grudnia 2017, 13:39 o 13:39

  Wibatech nie jest amatorskim teamem' każdy kolarz ma kontrakt i pensję więc są to zawodowcy trzeciej dywizji.

  • reko

   22 grudnia 2017, 20:17 o 20:17

   a gdzie napisałem, że Wibatech to team amatorski? Merx to firma, która ma "swój" team amatorski-nawet zasłużony dla wielkopolskiego kolarstwa mtb i szosowego. Oby więcej takich firm, bo tylko takie są gwarantem stałego finansowania i rozwoju dla takich teamów jak choćby Wibatech.

 3. Maciek79

  22 grudnia 2017, 17:06 o 17:06

  reko pisał o Merx Team Wągroiwiec grupie amatorskiej masters.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: