Giro d'Italia odwiedzi Dubaj?

Kolejne miasto ma chrapkę na organizację pierwszych etapów majowego Giro d'Italia. W przyszłości "Corsa Rosa" może wyruszyć z Dubaju. 

W największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich od 2013 roku co roku odbywa się kilkudniowa etapówka. Tegoroczna edycja padła łupem Marcela Kittela (Quick-Step Floors), który w "generalce" wyprzedził Dylana Groenewegena (LottoNL-Jumbo) i Johna Degenkolba (Trek-Segafredo). Wyścig organizowany jest przez RCS Sport, a więc tą samą firmę, która jest odpowiedzialna za rywalizację dookoła Półwyspu Apenińskiego.

Teraz, szef Dubai Sports Council, Saeed Haren potwierdził, że chciałby, aby do miasta zawitał również pierwszy z kolarskich Wielkich Tourów. Według "Velonews", nie dojdzie do tego w 2019 roku, ale niewiele później. Władze chcą poczekać na tegoroczne rozpoczęcie w Jerozolimie, po czym zamierzają przeanalizować efekty tego przedsięwzięcia i następnie zgłosić oficjalną kandydaturę.

Haren potwierdził jednak, że jego następnym celem jest dalszy rozwój trwającej pięć dni imprezy na Półwyspie Arabskim. Mający obecnie kategorię 2.HC wyścig powinien w 2019 roku wkroczyć do cyklu UCI World Tour.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: