9 zawodniczek MAT Atom Deweloper w sezonie 2018

Zespół MAT Atom Deweloper skompletował skład na sezon 2018. W grupie prowadzonej przez Pawła Bentkowskiego i Paulinę Brzeźną-Bentkowską znalazło się 9 zawodniczek.

W grupie pozostają Monika Brzeźna, Katarzyna Wilkos, Łucja Pietrzak, Aurela Nerlo, Marta Lach i Agnieszka Bacińska. Nowymi nabytkami są znana ze świetnych występów na torze Justyna Kaczkowska, a także ścigające się dotychczas jako juniorki Kaja Rysz z ZKS Stal Rzeszów i Ewelina Sikora z WLKS “Krakus” BBC Czaja.

Skład opuszczą Ewelina Szybiak i Patrycja Lorkowska, a w roli dyrektor sportowej zobaczymy Paulinę Brzeźną-Bentkowską, która karierę zakończyła w kwietniu tego roku.

Zespół z Dolnego Śląska sponsorowany jest przez dwa przedsiębiorstwa budowlane z Wrocławia – MAT Przedsiębiorstwo Budowlano-Projektowe i Przedsiębiorstwo Budowlane ATOM spółka z o.o. – a w peletonie rywalizuje od 2016 roku. Grupa skupia się na szkoleniu młodych zawodniczek, umożliwianiu im sprawdzenia się z rywalkami podczas imprez zagranicznych, a także stara się pomóc im w łączeniu zawodowej rywalizacji ze zdobywaniem wykształcenia.

W tym sezonie zawodniczki dolnośląskiej grupy na koncie zapisały srebro mistrzostw Polski elity kobiet (Monika Brzeźna), kilka medali mistrzostw Polski drużyn i par. W wyścigach jazdy na czas dwójek Aurela Nerlo i Marta Lach zdobyły złoto w kategoriach elity i do lat 23, a brąz w kategorii młodzieżowej wywalczyły Łucja Pietrzak i Patrycja Lorkowska. W zmaganiach drużyn ekipa MAT Atom Deweloper zdobyła z kolei złoto i brąz.

Podopieczne Bentkowskich były też widoczne podczas występów za granicami Polski. 3. miejsce w Giro Toscana (2.2) zapisała Ewelina Szybiak, na 14. rywalizację w wyścigu ukończyła Aurela Nerlo. Szybiak zameldowała się także na 9. miejscu w Tour de Feminin – O cenu Českého Švýcarska (2.2), a na podium etapowym tej imprezy gościła także Katarzyna Wilkos. Ta druga wcześniej otarła się także o etapowe zwycięstwo podczas innego czeskiego wyścigu – Gracia Orlova (2.2).

4. miejsce w SwissEver GP Cham – Hagendorn (1.2) wywalczyła z kolei Marta Lach, w sezonie zapisując także 8. miejsce w wyścigu orliczek podczas mistrzostw Europy, ale także podia etapów takich wyścigów jak Gracia Orlova i Thüringen Ladies Tour (2.1).