Justyna Kaczkowska w MAT Atom Deweloper

Justyna Kaczkowska podpisała kontrakt z polską grupą MAT Atom Deweloper i w jej barwach ścigała się będzie w sezonie 2018.

20-latka to jedna z najbardziej utalentowanych polskich zawodniczek torowych młodego pokolenia. Kaczkowska specjalizuje się w wyścigu indywidualnym na dochodzenie - jako juniorka zdobyła złote medal mistrzostw świata i Europy w tej konkurencji, a jako orliczka dołożyła dwa złota mistrzostw Europy. W kategorii elity dwukrotnie zdobywała srebro czempionatu Starego Kontynentu w tej konkurencji (2016, 2017), a także brąz i srebro w wyścigach drużynowych na dochodzenie.

W barwach nowego zespołu Kaczkowska będzie miała więcej możliwości startów w wyścigach szosowych. Dotychczas na jej koncie znajduje się brąz mistrzostw Polski juniorek, wywalczony w wyścigu ze startu wspólnego w 2015 roku.

Grupa MAT Atom Deweloper to grupa założona i prowadzona przez Paulinę i Pawła Bentkowskich, od kilku lat stanowiąca jeden z głównych filarów kolarstwa kobiet na polskich szosach. Zespół skupia się na szkoleniu młodych zawodniczek i umożliwiania im sprawdzenia się na wyścigach zagranicznych, a spod jego skrzydeł na szersze wody wypłynęły Katarzyna Niewiadoma i Anna Plichta.

W sezonie 2018 w składzie znajdzie się dziewięć zawodniczek. Zespół startował będzie już bez Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej, która w kwietniu zakończyła karierę i wraz z mężem skupi się na prowadzeniu zespołu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: