Daniel - odzież kolarska

Mitchelton-Scott wyznaczyła role na Wielkie Toury

Esteban Chaves

Adam Yates będzie liderem grupy Mitchelton-Scott w 105. Tour de France, natomiast jego brat Simon oraz Esteban Chaves zostaną wysłani na Giro d'Italia i Vuelta a Espana.

Taka decyzja kierownictwa australijskiego zespołu oznacza powrót do sprawdzonego w 2016 roku układu. Chaves był wówczas 2. w Giro i 3. w Vuelcie, Simon Yates wygrał etap Vuelty, plasując się w Madrycie na 6. miejscu, a Adam ukończył Tour de France na 4. pozycji i zwyciężył w klasyfikacji młodzieżowej.

Dyrektor sportowy Matt White nie ukrywa, że celem, do którego ekipa dąży, jest zwycięstwo w jednym z Wielkich Tourów.

Giro wyjątkowo leży Estebanowi. Uwielbia długie wspinaczki, im wyżej tym lepiej dla niego. Poza tym przyszłoroczna edycja nie ma tak wiele kilometrów na czas, co również mu pasuje. Simon zadebiutuje w Giro, uważam że w tym roku wiele zyskał jadąc Tour, a następnie Vueltę Jestem przekonany, że obaj zawodnicy w drugiej części sezonu zrobią dobrą robotę w Hiszpanii.

Adam ucieszył się na powrót do Francji. Tym razem będzie dysponował znacznie większym doświadczeniem w roli lidera zespołu. Nie będziemy jedyną ekipą, który wyruszy na trasę Touru ze światowej klasy sprinterem [Calebem Ewanem] oraz liderem na klasyfikację generalną. Uważam, że dysponujemy grupą zawodników zdolną pomagać dwutorowo, zarówno Calebowi jak i Adamowi

- powiedział White.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: