Cele BMC Racing w sezonie 2018

wyciągnięte nogi kolarzy BMC Racingg

Monument, podium Tour de France i odzyskanie tytułu drużynowego mistrza świata, to główne cele BMC Racing Team w 2018, nakreślone przez szefa ekipy Jima Ochowicza.

Amerykański zespół miniony sezon zakończył z 48 zwycięstwami, a Greg van Avermaet został najlepszym kolarzem w rankingu WorldTour. Nie wszystko jednak potoczyło się zgodnie z planem, drużyna praktycznie nie zaistniała w Tour de France, a w pozostałych Wielkich Tourach było tylko trochę lepiej.

Potrzebujemy podium "Wielkiej Pętli"

- mówi Ochowicz u progu sezonu 2018.

Cadel [Evans] zrobił to dla nas jako ostatni 2011 i wiemy o co tu chodzi. Potrzebujemy trochę szczęścia, bo ludzi mamy. Richie [Porte] jest mocnym kandydatem do podium, przy tym posiadamy teraz znacznie silniejszą ekipę. Wiosennym celem będzie jeden z wielkich klasyków, chcielibyśmy odzyskać tytuł mistrza świata w jeździe drużynowej na czas. Interesuje nas również ranking drużynowy WorldTour. Trudno teraz o punkty, wydaje się, że stały się celem wszystkich zespołów

- dodaje.

Porte na trasie Touru otrzyma wsparcie ze strony Tejaya van Garderena. W Giro d'Italia szansę otrzyma Rohan Dennis, którego pierwszym celem będzie etap otwarcia w Jerozolimie, a następnie walka o utrzymanie się w czołówce wyścigu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: