Orica-Scott zmienia się w Mitchelton-Scott

Australijska grupa Orica-Scott w sezonie 2018 występowała będzie pod szyldem Mitchelton-Scott.

Zespół z antypodów sponsorowany będzie przez Mitchelton - firmę zajmującą się produkcją win oraz prowadzącą działalność w biznesie hotelarskim i wypoczynkowym. Sprzęt wciąż dostarczał będzie drugi sponsor tytularny - producent rowerów Scott.

Dotychczasowy główny partner grupy - firma górnicza Orica - kończy współpracę z końcem sezonu 2017, a właściciel ekipy Gerry Ryan zmuszony jest zwiększyć zaangażowanie swoich firm we wsparcie trzech grup kolarskich, które prowadzi. Ryan jest właścicielem marki Mitchelton, a ta obecna była już w peletonie wcześniej, jako sponsor młodzieżowej przybudówki ekipy.

Nowa nazwa obowiązywała będzie dla zarówno męskiej i żeńskiej ekipy, a podopieczni i podopieczne ekipy zamienią ciemnoniebieskie koszulki z zielonymi akcentami na czarny strój z żółtymi wstawkami.

Ryan już wcześniej zapowiedział, że nie zostawi zespołu kobiet i młodzieżówki, które wpadły w tarapaty po obcięciu finansowania z australijskiego związku.

Projekt Ryana w tym roku odniósł spore sukcesy na szosach Europy, choć w roku 2018 celem będzie poprawa wyników w imprezach trzytygodniowych, o co postarać mają się Esteban Chaves i bracia Adam i Simon Yates. Pomóc ma im pozyskany z Team Sky Mikel Nieve, a mocy w kampanii klasyków dodać ma Włoch Matteo Trentin, przechodzący z Quick-Step Floors.

Na koncie australijskich ekip w tym roku znajdują się miejsca w czołowych dziesiątkach Giro d'Italia i Tour de France (Adam i Simon Yates), triumf w La Course, Boels Rental Ladies Tour, dwa etapy i trzecie miejsce w Giro Rosa (Annemiek van Vleuten) oraz mistrzostwo Oceanii orlików (Lucas Hamilton), wygrane etapowe podczas młodzieżowego Giro d'Italia (Hamilton i Jai Hindley) oraz trzy miejsca w czołówce Tour de l'Avenir (Michael Storer, Hindely i Hamilton).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: