Ilnur Zakarin liderem Katushy na Tour de France 2018

Ilnur Zakarin na czasówce Paryż-Nicea 2017

Ilnur Zakarin potwierdził, że w sezonie 2018 zasadzi się na podium Tour de France.

28-letni Kolarz Katusha-Alpecin w minionym sezonie ugruntował swoją pozycję w czołówce najlepszych kolarzy wieloetapowych. Giro d'Italia ukończył na piątym miejscu oraz wdrapał się na podium Vuelta a Espana, po etapie na Alto de l'Angliru.

Uważam, że stać mnie na pierwszą piątkę, a nawet podium Touru. Twierdzę, że jestem do tego zdolny i zamierzam mocno o to powalczyć. Zaliczyłem Giro i Vueltę jako lider drużyny, czas na "Wileką Pętlę".

- powiedział Zakarin dla "Cyclingnews".

Tatar ma za sobą zaledwie pięć Wielkich Tourów, ale zdobył już doświadczenie w lipcowym ściganiu. W 2016 pojechał we Francji, sięgając nawet po jeden z etapów. Problemem może być wsparcie ze stron Katushy, ponieważ pozycją lidera będzie musiał dzielić się z Marcelem Kittelem. Musi również popracować nad swoją piętą Achillesową, czyli umiejętnością pokonywania technicznych zjazdów.

Myślę, że do pomocy otrzymam trzech wspinaczy, a trzech desygnowanych Kittelowi również mi pomoże w pierwszym tygodniu, gdzie czekają nas wąskie drogi i bruk. Nigdy nie ścigałem się po bruku, ale sprawdzę te odcinki przed Liege-Bastogne-Liege. Uważam, że posiadamy mocny ekipę na etap jazdy drużynowej, będą z nami Tony Martin i Alex Dowsett. Wyboru Wielkiego Touru dokonałem po zapoznaniu się z przebiegiem Giro i Touru. Co do zjazdów, to problem leży w mojej głowie. Oceniam to u siebie na 4 w 10 punktowej skali. Może to kwestia kraksy w Giro 2016. Nie sądzę, by w przyszłym roku moim problemem okazały się zjazdy. Wiem, że potrafię to naprawić

- dodał.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. M

    11 grudnia 2017, 15:10 o 15:10

    Sytuacja i założenia podobne jak u Rafała Majki. Ciekawe który z nich lepiej wypadnie na Tour'ze.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: