UCI zawarła ugodę z Peterem Saganem i grupą Bora

Peter Sagan

Nie dojdzie do rozprawy przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu (CAS). Międzynarodowa Unia Kolarska zakończyła spór z Bora-hansgrohe i Peterem Saganem w sprawie kontrowersyjnego wykluczenia mistrza świata z tegorocznego Tour de France.

Chodzi o incydent na finiszu 4. etapu w Vittel. Sagan miał wówczas potrącić Marka Cavendisha, za co został zdyskwalifikowany. Zapis wideo jednoznacznie nie przesądzał o winie Słowaka, a Bora-hansgrohe natychmiast odwołała się do CAS o czasowe odłożenie kary i umożliwienie kolarzowi kontynuowania jazdy do Paryża. Sąd w Lozannie odrzucił ten wniosek, ale strony miały się stawić 5 grudnia, aby przedstawić swoje racje.

Po zapoznaniu się z materiałami przekazanymi CAS, w tym nagraniami wideo, które nie były dostępne komisji sędziowskiej w momencie podejmowania decyzji o dyskwalifikacji Sagana, strony zgodziły się, że wypadek był niefortunnym i niezamierzonym incydentem wyścigowym i że jury podjęło decyzję na podstawie najlepszej oceny sytuacji. Strony uzgodniły, że wycofują się z postępowania sądowego i skoncentrują się na pozytywnych działaniach, aby podobne pomyłki nie miały miejsca w przyszłości.

Peter Sagan nie krył zadowolenia z finału sprawy.

Już zapomniałem o tym incydencie. Chodzi o wyciągnięcie wniosków na przyszłość. To co się stało w Vittel, pokazało, że praca komisarzy UCI nie jest prosta i że należy im pomóc.

Prezydent UCI, David Lappartient, zapowiedział że od nowego sezonu, w trakcie największych wydarzeń kolarskich, komisję sędziowską będą wspierali dodatkowi komisarze, posiadający specjalistyczną wiedzę w zakresie analizy wideo.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. fanD

  5 grudnia 2017, 17:38 o 17:38

  Chociaż tyle Bora ugrała. Mogli iść na bój z uci ale chyba nie chcieli się kopać z koniem.

 2. arek

  6 grudnia 2017, 22:02 o 22:02

  "(...)od nowego sezonu, w trakcie największych wydarzeń kolarskich, komisję sędziowską będą wspierali dodatkowi komisarze, posiadający specjalistyczną wiedzę w zakresie analizy wideo."
  Moim zdaniem powinni posiadać więcej kamer.
  PS W Bundeslidze też mieli człowieka posiadającego "specjalistyczną wiedzę w zakresie analizy wideo". Nazywał się Helmut Krug 🙂

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: