Davide Rebellin zaczyna kolejny sezon

Pukał do CCC Sprandi Polkowice, pukał do Vital Concept. Davide Rebellin w wieku 46 lat związał się z zespołem Natura4Ever-Sovac.

Rebellin podpisał kontrakt z belgijską ekipą kontynentalną zarejestrowaną w Algierii, Natura4Ever-Sovac. Ostatni rok  spędził w barwach zespołu Kuwait - Cartucho.es. Wygrał etap i klasyfikację generalną indonezyjskiego wyścigu Tour de Banyuwangi Ijen (2.2) oraz odcinek Tour of Iran (2.1). Przed kolejnym zaoferował swoje usługi grupom prokontynentalnym, ale nie dostał angażu.

Natura4Ever-Sovac jest projektem, który powstaje w wyniku połączenia Naturablue Cycling i algierskiego zespołu kontynentalnego Velo Club Sovac. Geoffrey Coupe, kierownik nowej drużyny, zakończył negocjacje z Włochem w ten weekend w Monako.

To spełnienie naszych marzeń. Davide odegra ważną rolę w naszym zespole, zarówno jeśli chodzi o sportową jakość, jak i doświadczenie jakie może przekazać młodym zawodnikom

- powiedział.

W składzie, który skupi się na wyścigach z kalendarza Africa Tour, ale również startach w Belgii, pojawią się Youcef Reguigui (Dimenson Data), Robin Stenuit (Wanty-Groupe Gobert) i Gaëtan Bille (Veranda’s Willems-Crélan).

Włoch, który startuje od 1992 roku, jest uznawany za jednego z najlepszych specjalistów od wyścigów klasycznych. W swojej długoletniej karierze zwyciężał w  Tirreno-Adriatico, Paryż-Nicea, Liege-Bastogne-Liege, Clasica San Sebastian, La Fleche Wallonne i Amstel Gold Race.

W 2008 roku zdobył srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w wyścigu ze startu wspólnego, jednak musiał medal oddać ze względu na wykrycie w jego organizmie erytropoetyny. Rebellin odpokutował to dyskwalifikacją na dwa lata.

W latach 2013-2016 Włoch był zawodnikiem ekipy CCC Sprandi Polkowice.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: