Tom Dumoulin chce być jeszcze lepszy

Tom Dumoulin

Trudno to będzie zapomnieć. Giro, 16. etap. Elita wyścigu zbliża się do Umbrailpass, gdy z nagła maglia rosa zatrzymuje się, schodzi z roweru i wybiega na łączkę, gdzie ściąga koszulkę i gacie. Tamtego dnia Tom Dumoulin stracił ponad 2 minuty i omal nie przegrał całego wyścigu. Teraz Holender pracuje nad tym, by podobna przygoda więcej mu się nie przytrafiła.

Kolarz Team Sunweb zdradził, że podobny incydent dopadł go na Tour de France 2016. Ostatnio spędził dwa dni w szpitalu i zaczął stosować dietę, która ma mu pomóc zrozumieć i rozwiązać problem.

Sytuacja nie została jeszcze opanowana. Przeszedłem na dietę, która ma wykryć czy nie jestem wrażliwy na niektóre produkty. To jedna z tych rzeczy zajmujących mnie obecnie, w nadziei, że będę lepszy w nadchodzących latach

- powiedział kolarz z Maastricht.

Dumoulin na razie nie przedstawił swojego kalendarza na sezon 2018. "La Gazzetta dello Sport" twierdzi, że stanie do obrony tytułu w Giro d'Italia. Czy to prawda dowiemy się na prezentacji Team Sunweb na początku stycznia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Karol

  2 grudnia 2017, 19:07 o 19:07

  Biorąc pod uwagę, że Krzysiek startuje w Giro czyli będzie w trochę słabszej formie na TdF, to Tomek powinien rzucić wszystkie siły na TdF, bo ma realną szansę wygrać.

 2. Bo

  3 grudnia 2017, 13:38 o 13:38

  Najgorzej jakby go w czasie jazdy na czas sraczka dopadłą

  • Anderis

   3 grudnia 2017, 15:36 o 15:36

   W czasie jazdy na czas to chyba właśnie straty będą mniejsze, bo nie będzie grupy, która zacznie współpracować, żeby mu odjechać. 😉

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: