Gran Fondo New York wjeżdża do Polski

GFNY

Globalny cykl zawodów kolarskich dla amatorów - Gran Fondo New York - zadebiutuje w Polsce. 27 maja 2018 roku odbędzie się pierwsza edycja GFNY Gdynia.

Organizatorzy przygotowali 5 tysięcy pakietów startowych i dwie trasy – 80 km oraz 136 km. Ambasadorem imprezy został Zenon Jaskuła, jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy w historii, trzeci zawodnik Tour de France i wicemistrz olimpijski z Seulu.

Takiej imprezy jeszcze w Polsce nie było. Miłośnicy kolarstwa doczekali się wreszcie klasyka kolarskiego wzorowanego na słynnych włoskich Gran Fondo.

Hasło reklamowe cyklu brzmi „Be a pro for a day”, a więc zostań profesjonalistą na jeden dzień

– mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający agencji Sport Evolution.

Jesteśmy przekonani, że GFNY Gdynia odpowiada na oczekiwania rynku i kolarzy. W mojej ocenie, w Polsce brakuje profesjonalnych zawodów kolarskich dla amatorów. Chcemy wykorzystać nasze bogate doświadczenie w organizacji dużych, międzynarodowych imprez i zaproponować miłośnikom kolarstwa wydarzenie robione z rozmachem i według najwyższych standardów organizacyjnych, do których przyzwyczailiśmy naszych klientów

– dodaje.

Pierwsza edycja GFNY Gdynia odbędzie się 27 maja 2018 roku. Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse – 80 km (medio fondo) lub 136 km (gran fondo). Trasy zostały poprowadzone po , na terenach powiatów wejherowskiego i kartuskiego. Start i meta zawodów na gdyńskim Skwerze Kościuszki. Tam też powstanie miasteczko kolarskie i strefa expo, która będzie otwarta w dn. 26-27 maja.

Wszyscy uczestnicy otrzymają w pakiecie startowym wysokiej jakości koszulkę kolarską i będą zobowiązani w niej wystartować.

To nowość na polskim rynku, ale GFNY jest czymś więcej niż tylko jednodniowym klasykiem kolarskim dla amatorów. Dla wielu kolarzy, GFNY jest stylem życia i poprzez koszulki mogą zamanifestować swoją przynależność do tej międzynarodowej społeczności

– mówi Michał Drelich.

Ambasadorem wydarzenia został Zenon Jaskuła – jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy w historii. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej www.gfnygdynia.pl

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: