Jan Barta w grupie Elkov Author

Jan Barta

Jan Barta po ośmiu latach startów w zespole NetApp/Bora wzmocni kontynentalny zespół Elkov Author.

Niespełna 33-letni zawodnik po przeciętnym sezonie nie znalazł uznania w oczach Ralpha Denka. Czech nie kryje tym zawodu.

Mój pierwszy sezon na poziomie WorldTour nie potoczył się tak, jakbym sobie tego życzył. Paradoksalnie, dla mnie nie był tak dobry, jak mi się to wydawało. Choć zawsze otrzymywałem wsparcie i pochwały za styl jazdy, kierownictwo i sponsorzy byli zadowoleni iż koszulka jest podczas wyścigów widoczna, w tym roku było inaczej. W Giro d'Italia musiałem dużo pracować dla kolegów, zwłaszcza dla Bennetta, co kosztowało mnie sporo energii. W konsekwencji tego byłem niemal niewidoczny na trasie, dopiero na końcowej jeździe indywidualnej pokazałem się, zajmując szóste miejsce. Byłem dobrym gregario. Wiedziałem co mam robić, ale czułem, że moja praca nie jest doceniona przez kierownictwo i fanów. Przykro mi z tego powodu. Odczuwałem wsparcie przez całą swoją karierę i chcę pokazać, że stać mnie na zwycięstwa

- powiedział pięciokrotny mistrz kraju w jeździe indywidualnej, który z Elkov związał się na 3 lata.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: