Patrick Lefevere pomoże rozruszać Experza-Footlogix

fot. Jakub Zimoch/rowery.org

Patrick Lefevere - właściciel Quick-Step Floors - pomoże wystartować kobiecej ekipie Experza-Footlogix.

Obecnie w składzie ekipy znajduje się 11 zawodniczek, ale kadra nie została jeszcze domknięta. Liderką powinna być Thalita de Jong. 24-letnia zawodniczka jest byłą mistrzynią świata w przełajach, a ponadto przez pięć lat reprezentowała barwy Rabobanku i wygrywała etapy takich wyścigów jak Giro Rosa, Giro de Trentino, Boels Rental Ladies Tour.

W składzie znalazły się też Agnieszka Skalniak (Astana), Jessy Druyts, Lenny Druyts, Nathalie Bex (wszystkie Sport Vlaanderen - Guill D'or), Lotte Rotman, Axelle Dubau-Prevot (Bizkaia-Durango), Sara Mustonen (Team Virtu Cycling Women), Sarah Rijkes (Lares-Waowdeals), Susanna Zorzi (Drops) i Séverine Eraud (FDJ).

Ekipa ma solidne podstawy. Experza to firma, którą Lefevere założył w 2010 roku, a Footlogix to były sponsor Sport Vlaanderen. Lefevere uznał, że teraz jest dobry moment, aby wejść do kobiecego kolarstwa. Tym samym zastąpił Sport Vlaanderen, który zrezygnował ze wspierania kobiecej drużyny, ale pozostał przy męskiej ekipie kontynentalnej.

Menadżerem ekipy będzie Christel Herremans, a dyrektorem sportowym Davy Wyant. Obydwaj pracowali wcześniej w Sport Vlaanderen. Grupa ma się otworzyć na świat i budować kobiecą drużynę o międzynarodowym charakterze. W ciągu trzech lat ma nawiązać rywalizację z światową czołówką.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: