Daniel - odzież kolarska

Ben Hermans: "Nie mam już żadnych wymówek"

Ben Hermans

Ben Hermans od nowego sezonu będzie zawodnikiem Israel Cycling Academy. Po raz pierwszy w karierze spadną na Belga obowiązki lidera ekipy. 

31-latek spędził ostatnie osiem sezonów na poziomie WorldTour, w tym ostatnie cztery w barwach BMC Racing Team. Nie miał w tym czasie wielu okazji do jazdy na własne konto, ale już kiedy takową otrzymywał to starał się ją wykorzystać. Hermansa taki układ zaczął uwierać, dlatego zaczął się rozglądać za miejscem, gdzie mógłby zyskać więcej wolności.

To była naprawdę trudna decyzja. Rozmawiałem z wieloma osobami i powiedzieli mi, że tu (Israel Cycling Academy) będę miał więcej okazji do jazdy na własne konto. Przez ostatnie osiem lat miewałem takie, ale nigdy jako lider. Teraz mam wokół siebie zespół, który wspiera mnie oraz daje mnóstwo swobody. Nie mam już żadnych wymówek

- opowiedział Belg, pytany o swój transfer przez portal "Cyclingnews".

31-latek może teraz udowodnić, że jest w stanie nawiązać walkę z najlepszymi. Na razie nie nastawia się na żaden z wyścigów, jego celem jest utrzymanie koła najlepszych.

Myślę, że drużyna nie będzie oczekiwała ode mnie zwycięstwa w Tirreno-Adriatico lub Giro d'Italia. Ja chcę walczyć z najlepszymi i oscylować w okolicach pierwszej dziesiątki w klasyfikacji generalnej. Kiedy jesteś w pierwszej dziesiątce, to chcesz walczyć o pierwszą piątkę, a następnie chcesz być na podium. W ten sposób dążysz do zwycięstwa

- tłumaczył Hermans.

Od 2015 roku Belg reprezentuje bardzo równą formę. Wygrał Brabancką Strzałę, Tour of Oman wraz z dwoma etapami, a także odcinki Arctic Race of Norway i Tour de Yorkshire. Ponadto zajął 2. miejsce w Tour of Austria i Vuelta a Burgos oraz 3. w Tour de Pologne. Był także 14. w Vuelta a Espana 2016. Prawdopodobnie jego głównym celem w przyszłym roku będzie Giro d'Italia.

Udowodniłem, że mogę walczyć z najlepszymi na Vuelta a Espana 2016 oraz w tegorocznym Giro, kiedy wspomagając liderów zajmowałem 12. miejsce w klasyfikacji generalnej, zanim dopadła mnie choroba i musiałem opuścić wyścig. Oczywiście zwycięstwo etapowe jest lepsze dla publiki. Dlatego prawdopodobnie najpierw powalczę o zwycięstwo etapowe. Ponadto w takiej drużynie jak Israel Cycling Academy będę miał na to większe szanse niż w ekipie WorldTour, gdyż nie zagrożę czołówce wyścigu, a zatem nikt nie będzie mnie gonił w finale.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: