Zmiany na trasie Dwars door Vlaanderen

trasa Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre 2018

Nowy termin i przebudowana trasa, takie zmiany przygotowali organizatorzy spod znaku "Flanders Classics" na 73. edycję wyścigu Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre (28 marca).

Flandryjski półklasyk w tym sezonie awansował do cyklu WorldTour i poczuł się na tyle mocny, by zająć termin dotychczas zarezerwowany dla Trzy Dni De Panne. Zamysł przekuto w czyn, dlatego począwszy od 2018 roku impreza zostanie przeprowadzona w środę, pomiędzy niedzielami przeznaczonymi na Gandawa-Wevelgem i Ronde van Vlaanderen.

Organizatorzy liczą, że przed "Flandryjską Pięknością" faworyci tego monumentu licznie stawią się na starcie Dwars door Vlaanderen. Aby tak się stało trasa nie mogła być zbyt ciężka. Z programu wypadły zatem Oude Kwaremont i Paterberg, a w to miejsce przywrócono pokonywane trzykrotnie Kluisberg (1100 m; 6%) i Knokteberg/Côte de Trieu (1260 m; 7%).

W sumie kolarze zaliczą 12 podjazdów i trzy płaskie odcinki bruku. Dystans pomiędzy Roeselare i Waregem skrócono o 20 kilometrów, ale końcowe 30 kilometrów pozostało nietknięte.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: