Siostry Garner nadal razem w barwach Wiggle High5

Brytyjki Lucy i Grace Garner przedłużyły umowy z zespołem Wiggle High5.

Pochodzące z Leicester zawodniczki to wschodzące gwiazdy wyspiarskiego kolarstwa kobiet. 23-letnia Lucy Garner po trzech latach spędzonych w ekipach Giant-Shimano i Liv Plantur w latach 2016 i 2017 ścigała się w barwach formacji Rochelle Gilmore. Na koncie zapisała w tym roku dwa trzecie miejsca - w Salverda Omloop van de IJsseldelta (1.2) oraz w Tour of Guangxi (1.1) - w wyścigach pomagając głównie sprinterce zespołu Jolien D'Hoore.

Młoda zawodniczka, dwukrotna mistrzyni świata juniorek z lat 2011 i 2012, w sezonie 2018 ma nadzieję pewniej rywalizować z najlepszymi sprinterkami w peletonie. Odejście belgijskiej sprinterki otwiera Brytyjce drzwi do większej samodzielności, choć jej głównym zadaniem będzie zapewne pomoc Kirsten Wild, która do zespołu przychodzi z amerykańskiego Cylance.

To będzie mój trzeci sezon z ekipą, nie mogę się już doczekać. Dużo się tu nauczyłam i w 2018 roku chcę zrobić większy postęp. Grupa we mnie wierzy i chce mi pomóc w stawaniu się lepszą. Zmienia się też sztab treningowy, chcę by sezon już się zaczął

- tłumaczyła Brytyjka.

Jej młodsza siostra, 20-letnia Grace, w 2017 roku startowała u boku siostry, póki co nie zapisując na koncie wartych uwagi rezultatów. Stawiająca pierwsze kroki w zawodowym peletonie zawodniczka finiszowała na 5. miejscu na jednym z odcinków Santos Tour Down Under, w kolejnych startach pomagając bardziej doświadczonym koleżankom.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: