Przełajowy Puchar Świata 2017/18 #4: Mathieu Van Der Poel umacnia się na prowadzeniu

Mathieu Van Der Poel

Mathieu Van Der Poel (Beobank-Corendon) okazał się najlepszy w czwartej rundzie przełajowego Pucharu Świata, rozegranego w duńskim Bognese.

Drugie miejsce wywalczył Wout Van Aert (Crelan - Charles), a podium uzupełnił Toon Aerts (Telenet Fidea Lions).

Trasa wyścigu prowadziła na planowanej rundzie mistrzostw świata w 2019 roku. Długi odcinek przebiegał tuż przy morskim wybrzeżu, przez co kolarze narażeni byli na silne podmuchy wiatru, a przy okazji słony prysznic. Do tego pokonywali kilka krótkich i trudnych technicznie wzniesień.

Od startu prowadzenie objął Van Der Poel, którego zapędy powstrzymał jednak upadek na śliskim zjeździe. Po tym wydarzeniu utworzyła się czołowa grupa, w której obok mistrza Europy jechali Wout Van Aert, Lars Van Der Haar (Telenet Fidea Lions) i Toon Aerts.

Aerts spróbował podjąć samotną ucieczkę, jednak drugie okrążenie zakończył na kole Van Der Poela. Druga dwójka traciła w tym punkcie 5 sekund. Lider Pucharu Świata naciskał, ale Aerts nie dawał za wygraną. Van Der Haar po kilku błędach został daleko za plecami Van Aerta, którego spóźnienie po czwartej pętli wzrosło do 10 sekund.

W okolicach półmetka Van Der Poel w końcu zajechał Aertsa. Holender błyskawicznie zdobył 13 sekund i nadal powiększał przewagę. Daleko z tyłu, na siódmej rundzie, Van Aert doszedł Aertsa.

Przez dwa ostatnie okrążenia toczył się pojedynek o drugi stopień podium. Aerts ponownie odskoczył mistrzowi świata, jednak ten nie odpuścił. Dopadł i wyprzedził przeciwnika na ostatniej prostej. Van Der Poel odniósł swoje czwarte kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata, ponownie nie znajdując godnego siebie przeciwnika.

W rywalizacji kobiet wygrała mistrzyni świata Sanne Cant (Beobank-Corendon). Belgijka pokonała Brytyjkę Helen Wyman (Kona) i Amerykankę Katie Keough (Cylance). Rywalizację młodzieżowców zdominował Brytyjczyk Thomas Pidcock (Telenet Fidea Lions).

Wyniki Telenet Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym 2017/18 #4, Bognese:

Elita mężczyzn:

  1 Mathieu Van Der Poel (Ned) Beobank-Corendon            1:02:58
  2 Wout Van Aert (Bel) Crelan - Charles                     00:08
  3 Toon Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions                     00:09
  4 Lars Van Der Haar (Ned) Telenet Fidea Lions              00:47
  5 Tim Merlier (Bel) Crelan - Charles                       01:21
  6 Corne Van Kessel (Ned) Telenet Fidea Lions               01:28
  7 Laurens Sweeck (Bel) Era-Circus                          01:48
  8 Quinten Hermans (Bel) Telenet Fidea Lions                01:52
  9 Michael Vanthourenhout (Bel) Marlux - Napoleon Games     02:05
 10 Kevin Pauwels (Bel) Marlux - Napoleon Games              02:06
 11 Gioele Bertolini (Ita) Team Nob Selle Italia             02:09
 12 Vincent Baestaens (Bel)                                  02:17
 13 Tom Meeusen (Bel) Beobank-Corendon                       02:20
 14 Gianni Vermeersch (Bel) Steylaerts - Betfirst            02:36
 15 Michael Boros (Cze) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice     02:45
 16 Marcel Meisen (Ger) Steylaerts - Betfirst                02:57
 17 Jens Adams (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice        03:01
 18 Jim Aernouts (Bel) Telenet Fidea Lions                   03:05
 19 Dieter Vanthourenhout (Bel) Marlux - Napoleon Games      03:16
 20 Daan Soete (Bel) Telenet Fidea Lions                     03:19
 21 Matthieu Boulo (Fra)                                     03:23
 22 Nicolas Cleppe (Bel) Telenet Fidea Lions                 03:26
 23 Felipe Orts Lloret (Spa) Ginestar - Delikia              03:28
 24 Simon Zahner (Swi)                                       03:31
 25 Marcel Wildhaber (Swi) Scott-Sram Mtb Racing Team        03:44
 26 Tomas Paprstka (Cze) Expres Cz-Scott Team Kolin          03:54
 27 Fabien Canal (Fra) Armee De Terre                        04:03
 28 Twan Van Den Brand (Ned) Destil - Jo Piels Cycling T     04:07
 29 Sascha Weber (Ger)                                       04:22
 30 Jan Nesvadba (Cze) Expres Cz-Scott Team Kolin            04:28
 31 Stephen Hyde (USA)                                       04:38
 32 Steve Chainel (Fra) Team Chazal Canyon                   04:49
 33 Diether Sweeck (Bel) Era-Circus                          04:57
 34 Severin Sagesser (Swi)                                   05:00
 35 Patrick Van Leeuwen (Ned)                                05:11
 36 Javier Ruiz De Larrinaga Ibanez (Spa)                    05:15
 37 Stan Godrie (Ned) Crelan - Charles                       05:27
 38 Alois Falenta (Fra)                                      05:41
 39 Gosse Van Der Meer (Ned) Tarteletto - Isorex             05:48
 40 Jeremy Durrin (USA)                                      06:29
 41 Yorben Van Tichelt (Bel) Era-Circus
 42 Ismael Esteban Aguero (Spa) Ginestar - Delikia
 43 Nicolas Samparisi (Ita) D'amico Utensilnord
 44 Sebastian Fini Carstensen (Den) Cst Sandd American Eagle Mtb R
 45 Lorenzo Samparisi (Ita)
 46 Kevin Suarez Fernandez (Spa)
 47 Fredrik Haraldseth (Nor) Swix Hard Rocx
 48 Karol Michalski (Pol)
 49 Martin Eriksson (Swe)
 50 Niels Bech Rasmussen (Den)
 51 Tommy Moberg Nielsen (Den)
 52 Andrew Juiliano (USA)
 53 Joachim Parbo (Den)
 54 Morten Laustsen (Den)
 55 Henrik Lunder Aalrust (Nor)
 56 Yu Takenouchi (Jpn)
 57 David Eriksson (Swe)
 58 Jacob Lindsel (Den)
 59 Ingvar Omarsson ISL
 60 Henrik Jansson (Swe)
 61 Nikolaj Ruud Ostergaard (Den)
DNF David Van Der Poel (Ned) Beobank-Corendon

Elita kobiet:

1. Sanne Cant (Belgia) Beobank - Corendon
2. Helen Wyman (Wielka Brytania) Kona Factory Team
3. Katie Keough (USA) Cylance
4. Eva Lechner (Włochy) Clif Pro Team
5. Ellen van Loy (Belgia) Telenet Fidea Lions
6. Katerina Nash (Czechy) Clif Pro Team
7. Loes Sels (Belgia) Crelan - Charles
8. Alice Arzuffi (Włochy) Steylaerts - Betfirst
9. Laura Verdonschot (Belgia) Marlux - Napoleon Games
10. Nikki Brammeier (Wielka Brytania) Boels Dolmans

Młodzieżowcy:

1. Thomas Pidcock (Wielka Brytania)
2. Eli Iserbyt (Belgia)
3. Sieben Wouters (Belgia)
4. Toon Vandebosch (Belgia)
5. Adam Toupalik (Czechy)
6. Antoine Benoist (Francja)
7. Yannick Peeters (Belgia)
8. Thijs Aerts (Belgia)
9. Jelle Schuermans (Belgia)
10. Joshua Dubau (Francja)

Juniorzy:

1. Tomás Kopecky (Czechy)
2. Mees Hendrikx (Holandia)
3. Pim Ronhaar (Holandia)
4. Luke Verburg (Holandia)
5. Jarno Bellens (Belgia)

Puchar Świata w kolarstwie przełajowym 2017/18:

#1: Pewne zwycięstwo Mathieu Van Der Poela
#2: Mathieu Van Der Poel nie do zatrzymania
#3: Kolejny popis Mathieu Van Der Poela

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: